Dromader w skali 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Dromader w skali 1:35

Postprzez SKYRAIDER » piątek, 30 listopada 2007, 11:47

Witam Wszystkich Modelarzy i nie tylko !
Na prośbę kolegów i na tym Forum umieszczam zdjęcia z budowy oraz gotowe odlewy z żywicy
Dromadera w skali 1:35.
Tak to wyglądało od początku do końca

Powymieniam sukcesywnie zdjęcia w tej relacji.

marzec 2005, początek budowy,
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I wersja dwuosobowa z mechanikiem do przebazowania na inne lotnisko.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Taka mała różnica pomiędzy 1:72 a 1:35

Obrazek


I to tak wygląda,

Pozdrawiam
Marek
Ostatnio edytowano czwartek, 4 czerwca 2009, 20:26 przez SKYRAIDER, łącznie edytowano 8 razy
Avatar użytkownika
SKYRAIDER
 
Posty: 1111
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 11:26
Lokalizacja: EPTO

Reklama

modele polskich samolotów

Re: DROMADER W SKALI 1:35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 30 listopada 2007, 12:17

wiem, ze zdjęc jest dużo, ale popraw, nim ktoś, w myśl regulaminu :
9. Zaleca się umieszczanie zdjęć na forum w postaci plików graficznych o max szerokości 800. px lub miniaturek prowadzących do plików graficznych.
Pliki o większej szerokości, będą automatycznie zmniejszane do szerokości 800 px.
Zabrania się umieszczania hiperlinków prowadzących do stron html z obrazkiem oraz adresów obrazków bez znaczników

pośle tą relację do piachu..

a co do samego modelu, toi mam dwa pytania natury technicznej- jak planujesz, na etapie produkcji, rozwiązać kwestię podwozia [bo żywica to takiego modelu nie utrzyma] i zabezpieczenia modelu przed opadaniem skrzydeł?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: DROMADER W SKALI 1:35

Postprzez CzarekB » piątek, 30 listopada 2007, 12:57

Czolem.
A ja mam zupelnie inne pytania:

Czy TO bedzie do kupienia ?
Gdzie ?
Kiedy ?
Za ile mniej wiecej ?

Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: DROMADER W SKALI 1:35

Postprzez Sparrow » piątek, 30 listopada 2007, 15:11

Witam

Piękny model. Tylko dlaczego taka "czołgowa" skala? Nie lepsza jest 1:32?
Pozdrawiam
Sparrow
Avatar użytkownika
Sparrow
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 14:08
Lokalizacja: Poznań

Re: DROMADER W SKALI 1:35

Postprzez Cichociemny » piątek, 30 listopada 2007, 17:56

Niezła robota (tylko skala nie dla mnie).

Można wiedzieć na podstawie jakiej dokumentacji powstaje ten model?
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: DROMADER W SKALI 1:35

Postprzez Tomasz Mańkowski » piątek, 30 listopada 2007, 19:45

Cichociemny napisał(a):Można wiedzieć na podstawie jakiej dokumentacji powstaje ten model?


Jeśli mnie pamięć nie myli, to model Marka powstaje na podstawie dwóch Dromaderów 1:1 stacjonujących u niego na lotnisku.
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: DROMADER W SKALI 1:35

Postprzez Cichociemny » piątek, 30 listopada 2007, 19:54

Tomasz Mańkowski napisał(a):Jeśli mnie pamięć nie myli, to model Marka powstaje na podstawie dwóch Dromaderów 1:1 stacjonujących u niego na lotnisku.

O! I to jest dobra dokumentacja do której nie można się przyczepić. Pozazdrościć.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

M -18 Dromader skala 1:35

Postprzez SKYRAIDER » piątek, 30 listopada 2007, 23:43

Witam
Dużo pytań więc będzie dużo odpowiedzi, ale na początek problem z:

"9. Zaleca się umieszczanie zdjęć na forum w postaci plików graficznych o max szerokości 800. px lub miniaturek prowadzących do plików graficznych.
Pliki o większej szerokości, będą automatycznie zmniejszane do szerokości 800 px.
Zabrania się umieszczania hiperlinków prowadzących do stron html z obrazkiem oraz adresów obrazków bez znaczników "


ja nie znam się na tym więc jeżeli ta wersja jest nie do przyjęcia pokazania pracy przy Dromaderze i coś tam nie pasuje to usunę zdjęcia ażeby się nie narażać.
Zdjęcia można oglądać na MODELWORK i jest tam również dostęp do albumu w fotosiku.
To tyle na ten temat.

Dokumentacja do tego modelu to cała historia, poprosiłem głównego konstruktora w Mielcu i oto co napisał z całym szacunkiem dla konstruktora:





Niestety nie zawsze mogę Panu pomóc tak bezpośrednio jak to się wydaje. Tak jest i w tym przypadku..........................................................................................


ale poradziłem sobie i są napisy. Jeżeli chodzi o dokumentację techniczną to nie mogę narzekać,jakieś 250 rysunków, zdjęciową, 1000 zdjęć a i tak jeszcze muszę trochę zrobić ażeby poukładać na CD do instrukcji. Muszę się zapytać Pana Tomeckiego z Mielca czy będę mógł wykorzystać niektóre rysunki do instrukcji modelu. Oczywiście fabryczna eksploatacyjna "ściśle tajna"

Podwozie ma golenie metalowe, model waży około 450 gram, nie jest tak źle. Przecież jest zdjęcie goleni, no tak, ale nie opisane. Model w zestawie będzie miał metalowe golenie, kółko ogonowe i goleń odlane z żywicy bo jest mniejszy nacisk na ogon.
Skrzydła są odlane w całości, pełne ale jak można zobaczyć na zdjęciach ze skrzydeł wystają dwa druty o średnicy 2,5 mm i są one odlane razem ze skrzydłem, z tego co wiem to ta żywica ma mniejsze tendencje do opadania. Grubość skrzydeł i zbrojenie z drutu chyba zda egzamin. Stoi już parę dni na podwoziu i jak na razie nic się nie dzieje. te wystające druty są od razu kołkami mocowania skrzydeł do kadłuba, otwory są wycentrowane i nawet pasują.

Co do kupna modelu to porozmawiamy na wiosnę jak będzie skończony, może wcześniej.
Ten który jest na zdjęciach taki zostanie jako eksponat poglądowy. Jeżeli się uda zabiorę jeden na Moson a może do Bytomia ażeby pokazać jak to wygląda.
Najtrudniejsza rzecz i najbardziej zminiaturyzowana to kabina, tam trzeba będzie popracować.

Naprawdę nie wiem ile ich zrobię ale na pewno będzie można go kupić bo mam już zamówienia i muszę się z tego wywiązać.
Pod konkretne zamówienie zrobię i wyślę, jak go skończę ?!?!

Ale się rozpisałem
To na razie tyle.
Pozdrawiam
Marek
Ps:
Jak ktoś może to pozmieniać to proszę, ja tego nie kumam.
Ostatnio edytowano czwartek, 8 stycznia 2009, 02:31 przez SKYRAIDER, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
SKYRAIDER
 
Posty: 1111
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 11:26
Lokalizacja: EPTO

Re: DROMADER W SKALI 1:35

Postprzez Cichociemny » sobota, 1 grudnia 2007, 00:10

SKYRAIDER napisał(a):Jeżeli chodzi o dokumentację techniczną to nie mogę narzekać,jakieś 250 rysunków(...)

Ech... a ja mam tylko jedne plany z modelarza.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

M -18 Dromader skala 1:35

Postprzez SKYRAIDER » sobota, 1 grudnia 2007, 01:29

Powiem tak, jeżeli jest ktoś zainteresowany dokumentacją do Dromadera to nie ma problemu.
Jest tylko mały szkopuł, nie jest jeszcze dokładnie poukładana bo nie mam czasu. Na czuja klikam i drukuję to co potrzebuję w danej chwili. Wystarczy wysłać adres na który wysłać i po krzyku. Nie zabiorę tego ze sobą do grobu, takimi informacjami i dokumentami należy się podzielić z innymi ażeby nie zniknęły i słuch po nich zaginął.
Do instrukcji na pewno będzie wersja okrojona rysunkowo zdjęciowa. Nie odpowiedziałem na pytanie ,dlaczego 35 czołgowa skala, w tej skali jest dużo pojazdów które można wykorzystać przy budowie winety lub dioramki i figurki.

Wojtku, jak możesz to daj w miarę czytelną i zrozumiałą dla starego dziada po 60 tce instrukcję
umieszczania tych zdjęć. Zabiera to i tak dużo czasu i wolałbym go wykorzystać przy Dromaderze, kiedyś też muszę spać.



Pozdrawiam
Marek
Ps:
Tomek jak Ty to widzisz ?
Ostatnio edytowano czwartek, 26 czerwca 2008, 19:53 przez SKYRAIDER, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
SKYRAIDER
 
Posty: 1111
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 11:26
Lokalizacja: EPTO

Re: DROMADER W SKALI 1:35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 1 grudnia 2007, 01:50

SKYRAIDER napisał(a):ja nie znam się na tym


to w dobie powsze3chnego dostępou do komputerów i internetu czas warto jednak się zacząć znać..
ale żeby nie było, ze tepie zlosliwie- bywam dostępny online, moge wszystko wytłumaczyć, powoli, spokojnie..

SKYRAIDER napisał(a):jeżeli ta wersja jest nie do przyjęcia pokazania pracy przy Dromaderze i coś tam nie pasuje to usunę zdjęcia ażeby się nie narażać.


proszę bardzo, wolna wola. ale potem będą mówić, ze jesteś brzytki i fujowy :>


SKYRAIDER napisał(a):Zdjęcia można oglądać na MODELWORK


nie jestesmy na modelwork

SKYRAIDER napisał(a):jest tam również dostęp do albumu w fotosiku.


czyli w serwisie najgorszym z dostępnych.. ale cotam..

SKYRAIDER napisał(a):z tego co wiem to ta żywica ma mniejsze tendencje do opadania


ktoś cie okłamał..

SKYRAIDER napisał(a):skrzydeł i zbrojenie z drutu chyba zda egzamin.


myślę, że tak

zastanawiam się natomiast, czemu robosz dwudzielne formy.. straszne marnotrastwo silikonu..
Kamil Feliks Sztarbała
 

M -18 Dromader skala 1:35

Postprzez SKYRAIDER » sobota, 1 grudnia 2007, 03:15

Tak mi się udało w fotosiku zrobić i dlatego, dajcie coś lepszego to powklejam.
Dwudzielne dlatego że niestety niektórych elementów nie da się wyjąć, gumosil nie silikon.
Czas odpowietrzania żywicy 5 minut, jeżeli ją podgrzejesz to i z drutami chlapnie, do 40 stopni nic się nie dzieje, sprawdziłem.
Może napiszesz jakąś instrukcję wapniakowi.
OK !
Hej!
Marek
Avatar użytkownika
SKYRAIDER
 
Posty: 1111
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 11:26
Lokalizacja: EPTO

Re: M -18 Dromader skala 1:35

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 1 grudnia 2007, 10:29

SKYRAIDER napisał(a):Powiem tak, jeżeli jest ktoś zainteresowany dokumentacją do Dromadera to nie ma problemu.

Ja jestem, bardzo proszę.
Onet_pete@poczta.onet.pl
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: M -18 Dromader skala 1:35

Postprzez Tomasz Mańkowski » sobota, 1 grudnia 2007, 11:11

SKYRAIDER napisał(a):Ps:
Tomek jak Ty to widzisz ?


Marku, pytasz o model? - przecież widziałeś latem jak się do niego śliniłem. Model klasa :!:
Jak się w końcu spotkamy ( chyba dopiero w Bytomiu ) to będziemy musieli "temat przedyskutować"...
Choć może warto by było spotkać się wcześniej? No ale to już na maila...

A jeśli pytasz o ""instrukcję obsługi wklejania fotek" - to chyba najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z Kamilem. On, mimo iż stara się być czasami złośliwy czy uszczypliwy, to jednak przyjaznym stworzeniem jest...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: M -18 Dromader skala 1:35

Postprzez Cichociemny » sobota, 1 grudnia 2007, 11:37

SKYRAIDER napisał(a):Powiem tak, jeżeli jest ktoś zainteresowany dokumentacją do Dromadera to nie ma problemu.

Ja też byłbym bardzo zainteresowany. Tylko powiedz ile to zajmuje? Bo nie ma sensu słać zbyt dużych maili i może lepiej umieścić to na jakiejś stronie hostującej pliki. Będzie szybciej i wygodniej.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Grzegorz Stróżek i 40 gości