Morane i Morko. Nie AZ Model choć blisko (CA i MPM 1:48)

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Morane i Morko. Nie AZ Model choć blisko (CA i MPM 1:48)

Postprzez WitK » czwartek, 20 grudnia 2007, 11:09

Witam wszystkich.

Wpisujac się w ostatnio modne klimaty Moranów pozwolę sobie pokazać nad czym ostatnio siedzę. Zacząłem jeszcze zanim pojawił się AZ Model.
Obrazek
Obrazek

Modele to Classic Airframes i MPM - pierwowzory AZ Model. Muszę przyznać że z ulgą zobaczyłem przyjąłem wypraski AZ Model. Ulgą, bo w domu mam to samo i nie muszę kupować nowych moranów i zaczynać pracy od nowa ;)
więcej i bardziej szczegółowy opis na PME

Jak znam moje szczęście to w Norymbrdze Hasegawa ogłosi że wypuszcza MS.406 1/48.
Witold Kozakiewicz
http://pme.org.pl/
WitK
 
Posty: 15
Dołączył(a): środa, 17 października 2007, 13:50

Reklama

Re: Morane i Morko. Nie AZ Model choć blisko

Postprzez c3p0 » czwartek, 20 grudnia 2007, 12:02

WW :mrgreen: (czyt. Witaj Witku)
Z jakiej literatury czerpiesz wiedze swą??
Jakim kolorem pomalowałeś wnętrze??
Co robić będziesz ze "śmigłem"??

Przyznam się bez bicia, czy "płótna" na spodzie nie wyglansować na zero, no bo co w końcu "kurcze blade". Płótno nie może być wklęsłe na spodzie po przeczy to prawom fizyki. Jak "luźne" to wypukłe a wklęsłe przy "podłużnicach" (czy jak tam to zwał).
Powrót w "komarzym" stylu :P
Avatar użytkownika
c3p0
 
Posty: 103
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Morane i Morko. Nie AZ Model choć blisko

Postprzez WitK » czwartek, 20 grudnia 2007, 12:45

Witam.

Żródła wszelakie - Jarski, Belcarz, artykuł z jakiegoś starego SAMI, no i bardzo fajna rzecz - Suomen Ilmavoimien Historia 004 - Morane-Saulnier M.S.406 & Caudron 714. Sporo fotek, same fińskie. Do tego polowanie w sieci.
Wnętrze to Hu-156. Gdzieś znalazłem info że Morany w odróżnieniu od "standardu" nie były granatowe a szare. Zresztą sam ten granat to też nie bardzo taki standard francuski.
Śmigła zlepiłem z zestawu. Stwierdziłem, że nie będę wnikał w poprawność.

A co do płótna - u mnie sprowadza się do zrobienia płaszczyzn pomiędzy podłużnicami. "Kanciki" na granicach płaszczyzn robią za podłużnice - lekko tylko je zaokrągliłem.

Pewnie jak prysnę znowu podkładem to jeszcze raz będzie dopieszczanie tego spodu. Kocham projektanta. :evil:
Witold Kozakiewicz
http://pme.org.pl/
WitK
 
Posty: 15
Dołączył(a): środa, 17 października 2007, 13:50

Re: Morane i Morko. Nie AZ Model choć blisko

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » czwartek, 20 grudnia 2007, 19:04

Realistycznie wygląda tablica. Reszta też zapowiada się ciekawie. Będę kibicował.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Morane i Morko. Nie AZ Model choć blisko

Postprzez Aleksander » piątek, 21 grudnia 2007, 11:02

Witaj Witku - cieszę się że trafiłeś też tutaj.
Morane to też temat, który mnie interesuje - będę też z przyjemnością śledził watek i kibicował.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 85 gości