Me 163B-1a Komet - 1/48 - Revell

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Me 163B-1a Komet - 1/48 - Revell

Postprzez Dawid Kukła » środa, 26 grudnia 2007, 19:13

Czołem.
Po małym falstarcie z Gekonem, postanowiłem zaprezentować tutaj model Me 163. Jest to model z Revella (przepak Dragona??), z dodatkami Airesa (kokpit + uzbrojenie) i małą blaszką Eduarda. Jakieś tam zdjęcia dokumentalne posiadam, ale byłbym wdzięczny za pomoc wszelaką. Malowanie to "biała 54" z 6/JG 400. Niebawem zdjęcia. Naturalnie wszelaka konstruktywna krytyka mile widziana...
Ostatnio edytowano piątek, 28 grudnia 2007, 09:50 przez Dawid Kukła, łącznie edytowano 2 razy
Dawid Kukła
 

Reklama

Re: Me 163B-1a Komet - 1/48 - Revell

Postprzez Dawid Kukła » środa, 26 grudnia 2007, 19:21

Na początek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dawid Kukła
 

Re: Me 163B-1a Komet - 1/48 - Revell

Postprzez caughtinthemiddle » środa, 26 grudnia 2007, 20:06

Poczytaj tutaj i przejrzyj odnośniki. Wynika z tego, że wybrałeś ciekawy egzemplarz ;o) Życzę powodzenia!
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: Me 163B-1a Komet - 1/48 - Revell

Postprzez Timi » środa, 26 grudnia 2007, 21:09

No to Ci utrują życie :mrgreen:
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: Me 163B-1a Komet - 1/48 - Revell

Postprzez Bond » piątek, 28 grudnia 2007, 17:12

Model popełniłem w tym roku i powiem , że nie jest to szczyt prezycji , ale jak na Revell-owski przepak Dragon-a to i tak jeden z lepszych, na pewno lepsze są te po HAsegawie.
CO mogę powiedzieć w kilku słowach? ANo to że troszeczkę szpachli pójdzie na miejsca połączenia ogona z kadłubem i przejścia kadłub-skrzydło. POza tym : kalki ok., szkło też, szkoda że nie miałem masek, ale na osłonę kabiny doskonale wchodzi parafilm. Na boki niestety tasma Tamiya i tę trzeba po wielu próbach docinac ręcznie. Reszta ok., Ciekawe czy Dragon w tej nowszej wersj s silnikiem coś ulepszył bo nie miałem go w rękach.
DO końca roku zamieszczę fotki mojego tegorocznego dorobku o ile chodzi o skończone dzieła włączając w to Komet-a.
pozdrawiam
na warsztacie:



IMAM (Romeo) Ro.371, 1/48, Special Hobby 30%
Avatar użytkownika
Bond
 
Posty: 452
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 16:27
Lokalizacja: Top Secret

Re: Me 163B-1a Komet - 1/48 - Revell

Postprzez Kuba P. » piątek, 28 grudnia 2007, 23:39

Bond napisał(a):nie jest to szczyt prezycji , ale jak na Revell-owski przepak Dragon-a to i tak jeden z lepszych, na pewno lepsze są te po HAsegawie.


Drobna uwaga, Revell, jak i Dragon, pakuje model oryginalnie autorstwa Trimastera odpowiednio zubożony.

Ciekawe czy Dragon w tej nowszej wersj s silnikiem coś ulepszył bo nie miałem go w rękach.


Mam ten nowy model. Dragon dorzucił ramkę z makietką silnika oraz zamiast Revellowskiej ramki "F" dał ładną blaszkę. Całość dalej trzyma klimat maksymalnej precyzji Trimastera, jest piękna i dodatkowo odświeżona i nieco "upgrade'owana".
Warto mieć, tak jak i inne przepaki ex-Trimastera. Modele boskie.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Me 163B-1a Komet - 1/48 - Revell

Postprzez fabisz » sobota, 29 grudnia 2007, 03:33

Jeśli chodzi o spasowanie o pomstę woła także łączenie dzioba z kadłubem, gdzie powinien nam się utworzyć łuk, a do tego potrzeba dużo szpachli(było o tym na hyperscale ale kiepsko mi sie szukało w takich godzinach jutro podrzucę link. Nity w modelu są źle rozmieszczone z tego co pamiętam

Sam mecze ten zestaw, ale narazie (pewnie tylko w moim przypadku) jest to pasmo porażek i niepowodzeń :P. może po przetrasowaniu linii podziłu na nowo zła passa minie :mrgreen:
Pozdrawiam
Tomasz Fabiszewski
_________________
Obrazek
Avatar użytkownika
fabisz
 
Posty: 57
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Me 163B-1a Komet - 1/48 - Revell

Postprzez Dawid Kukła » poniedziałek, 31 grudnia 2007, 02:02

żeby nie było ze nic się nie dzieje - w tej chwili trwa żmudny proces odchudzania ścianek wewnętrznych i żywicznego klocka z kokpitem i komorami zbrojenia... ale niebawem już koniec i ruszę pełną parą. na razie nieźle sie nawąchałem pyłu z żywicy... ;o)
Dawid Kukła
 


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości