Bf 109 G-14/AS, Hasegawa 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Bf 109 G-14/AS, Hasegawa 1:48

Postprzez Kuba P. » wtorek, 4 marca 2008, 19:29

Upewniełem się i w istocie mniej lub bardziej pracochłonne schowanie podwozia bez uruchamiania silnika byłoby możliwe.
Z drugiej strony malowanie prawdziwego samolotu to nie malowanie modeliku z maskowaniem itp, nie sądzę by ktokolwiek męczył się z dłubaniem w niemieckim samolocie, żeby zamknąć podwozie i zamaskować opony żeby się ładnie pomalowało. No ale to już spekulacje a tych wolałbym dodatkowo już nie dorzucać.
Za dużo tu ich już.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Reklama

Re: Bf 109 G-14/AS, Hasegawa 1:48

Postprzez gzt » wtorek, 4 marca 2008, 19:36

Grzegorz2107 napisał(a):
Jeden samolot, jedno malowanie , a ile interpretacji:)
Przecież już ktoś go przedstawiał w schemacie pustynnym i wtedy jak najbardziej AB pod spodem...Jeszcze tylko brakuje Khaki z sanacyjnej Polski. :mrgreen: Albo tak jak tu jeszcze nie sugerowano włoskich zdobycznych kolorów ...
Mam jednak przekonanie, że ta najbardziej prawdopodobna wersja jest prawdziwa. Na 99%

Teraz mnie interesuje jak rozplanujesz plamy DG. Nie wydaje mi się to takie oczywiste :shock:


No wlasnie i tutaj jeszcze jeden pomysl.
Porozmawialem z moim kolega (profesjonalista grafiki komp) i poprosilem o szybka ocene tego zdjecia.
No i co sie okazalo ?
najprawdopodobniej byly to dwa kolory a nie trzy :)

Zreszta zobaczcie sami bo mnie to pasuje do zdjecia i ma sens tez (poza tym ze juz ktos to zrobil :) )

Obrazek

czyli moze pomaluje po prostu calosc OG :twisted:
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: Bf 109 G-14/AS, Hasegawa 1:48

Postprzez Kuba P. » wtorek, 4 marca 2008, 19:38

Jak mam być szczery to mi też tak zalatywało, ale że tu bardziej ode mnie doświadczeni w malowaniu RAF stawiali inne typy to sie nie odzywałem... :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Bf 109 G-14/AS, Hasegawa 1:48

Postprzez Grzegorz2107 » wtorek, 4 marca 2008, 22:03

gzt napisał(a):No wlasnie i tutaj jeszcze jeden pomysl.
Porozmawialem z moim kolega (profesjonalista grafiki komp) i poprosilem o szybka ocene tego zdjecia.
No i co sie okazalo ?
najprawdopodobniej byly to dwa kolory a nie trzy


Popatrz na zdjęcia , które zlinkowałem wczoraj. To z Anglikiem wyraźnie pokazuje jasny spód. Nie próbuj wszystkiego wyciągnąć z jednego zdjęcia. Są trzy. Granica kolorów na płacie jest tam gdzie w niemieckim oryginale, zachodzi na spód. Są 3 typowe kolory Day Fighter. Zresztą to akurat , że są trzy pisał Antoni. I tu się z nim zgadzam.
Ostatnio edytowano wtorek, 4 marca 2008, 22:29 przez Grzegorz2107, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Bf 109 G-14/AS, Hasegawa 1:48

Postprzez Kuba P. » wtorek, 4 marca 2008, 22:13

Grzegorz2107 napisał(a):Granica kolorów na płacie jest tam gdzie w niemieckim oryginale, zachodzi na spód.


Proszę, zobacz sobie gdzie w "niemieckim oryginale" przebiegała granica kolorów na krawędzi natarcia.

Obrazek
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Bf 109 G-14/AS, Hasegawa 1:48

Postprzez ZIO BY NAITT » wtorek, 4 marca 2008, 23:12

Heh ... zabawne , ale gdy robiłem kilka lat temu swojego G-14 , też pomalowałem go tylko OG/DG ... :roll:
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: Bf 109 G-14/AS, Hasegawa 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 4 marca 2008, 23:22

ZIO BY NAITT napisał(a):Heh ... zabawne , ale gdy robiłem kilka lat temu swojego G-14 , też pomalowałem go tylko OG/DG ... :roll:

Bo takie malowanie było chyba podane w zeszycie 80 lat polskiego lotnictwa wojskowego wydanego przez Techmod.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bf 109 G-14/AS, Hasegawa 1:48

Postprzez Dominik » wtorek, 4 marca 2008, 23:24

Tak się patrzę na zdjęcia tego Mesia i też widzę tylko dwa kolory...Przejrzałem zdjęcia na forum valka i nie widać tam różnych odcieni szarości na górze i spodzie. Choć fakt jest faktem, że gra światła może nieźle namieszać.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Bf 109 G-14/AS, Hasegawa 1:48

Postprzez Grzegorz2107 » środa, 5 marca 2008, 00:08

Jacek Bzunek napisał(a):
ZIO BY NAITT napisał(a):Heh ... zabawne , ale gdy robiłem kilka lat temu swojego G-14 , też pomalowałem go tylko OG/DG ... :roll:

Bo takie malowanie było chyba podane w zeszycie 80 lat polskiego lotnictwa wojskowego wydanego przez Techmod.


Tak , właśnie sprawdziłem. Pan Bartyzel pisze jednak : "Prawdopodobnie OG" co by sugerowało, że żadnego pewniejszego świadectwa nie zdobył. Przy DG też daje na wszelki wypadek znak zapytania. Oparł się na SP 11/1995 przy swojej propozycji . Litery kodowe są u niego białe.

Malowanie w całości na OG daje wytłumaczenie ciemnego spodu skrzydeł , co ja interpretowałem jako zachodzący na spód kolor górnego kamuflażu. Z drugiej strony to może być pospolity cień , gra swiatła.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Bf 109 G-14/AS, Hasegawa 1:48

Postprzez gzt » środa, 5 marca 2008, 03:11

no to mamy ...

Obrazek

Obrazek

tyle ze mialem maly wypadek :(. W czasie pryskania spodu niestety ale nieco farby wyplynelo z "kielicha" badgera i poszlo na dolne pokrycie skrzydla :(. Niestety brak doswiadczenia dal sie we znaki dosc bolesnie :(. Z aztekiem nie bylo tego problemu bo ta kieliszeczek byl dosc dobrze uksztaltowany i wachnieia nic nie szkodzily :(

Jutro pewnie bede musial poprawiac male co nieco :)
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: Bf 109 G-14/AS, Hasegawa 1:48

Postprzez gzt » czwartek, 6 marca 2008, 01:12

chyba tylko Kuba moze mnie poratowac :)
keden z kolegow pokazal mi ze hasegawa w instrukcji podaje aby wyzlobic nowa lnie podzialowa na gornej powierzchni skrzydla

Obrazek

Oczywiscie tego nie zrobilem bo z zasady nie czytam instrukcji :( ... ale powaznie to naprawde nie wiem czy w G14 byl taki podzial czy tez nie. Na zadnym z rysunkow takiego podzialu nie widzialem :(
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: Bf 109 G-14/AS, Hasegawa 1:48

Postprzez Kuba P. » czwartek, 6 marca 2008, 09:17

Na ile pooglądałem sobie osobiście jednego 109 - mowa o obecnym w Polsce G-6 - oraz patrząc na dobre zdjęcia kilku innych to ta linia jest obecna i tak jak podaje instrukcja, wypada ją dorobić.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Bf 109 G-14/AS, Hasegawa 1:48

Postprzez RAV » czwartek, 6 marca 2008, 11:14

Kuba Plewka napisał(a):Na ile pooglądałem sobie osobiście jednego 109 - mowa o obecnym w Polsce G-6 - oraz patrząc na dobre zdjęcia kilku innych to ta linia jest obecna i tak jak podaje instrukcja, wypada ją dorobić.

Wrrrr... A ja w moim Gustawie, który się w Konrada przemienił, tę linię zaszpachlowałem, i to na podstawie planów opracowanych przez J. Plewkę. Wrrr...

Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bf 109 G-14/AS, Hasegawa 1:48

Postprzez Kuba P. » czwartek, 6 marca 2008, 11:33

Plany nie są nowe i nie są również wolne od drobnych błędów. Mniejsza z tym, skąd sie niedokładności wzięły. Nie chcę w to wnikać. :roll:

W każdym razie zawsze chętnie udzielam informacji wszelkim zainteresowanym, taki powiedzmy, Messerschmitt helpdesk :)
O ile pamięć mnie nie zawodzi, to pytałeś mnie na GG o tą linię i chyba mówiłem, że powinna być, czyż nie?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Bf 109 G-14/AS, Hasegawa 1:48

Postprzez RAV » czwartek, 6 marca 2008, 11:49

Kuba Plewka napisał(a):O ile pamięć mnie nie zawodzi, to pytałeś mnie na GG o tą linię i chyba mówiłem, że powinna być, czyż nie?

Owszem, pytałem, 20 listopada. Odpowiedziałeś m.in. "na tym co mogłem zidentyfikować nie ma, ale nie jest wykluczone, że ona się pojawiała, w zależności od producenta", a potem: "właśnie patrzę do innej nowej książki i G-2 z Hendon ma tą linię". Czyli generalnie nie wiadomo. Ale dla modelu to już nie miało znaczenia, bo powyższe zdjęcie zrobiłem 19 listopada.
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości