F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez young » niedziela, 25 listopada 2012, 16:40

W Aeroplanie było :mrgreen: Jednak jeżeli już poruszyliśmy ten temat, trochę te zdjęcia mnie zaskoczyły gdy w sieci ich praktycznie nie ma. Ba, nawet aby fotografować w hangarze technicznym trzeba mieć zgodę. Nobie1973 pewnie na to i na umieszczanie ma ;o)
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 13:49
Lokalizacja: Szczecin

Reklama

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez Czesio » niedziela, 25 listopada 2012, 18:26

young napisał(a):\Ba, nawet aby fotografować w hangarze technicznym trzeba mieć zgodę. \

E tam, jak była wycieczka do bazy w Łasku na zawodach każdy robił co chciał :D
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 21:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez young » niedziela, 25 listopada 2012, 18:51

Na myśli miałem ten z Krzesin. Łask to zupełnie inna bajka... :mrgreen:
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 13:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez raptorf22 » poniedziałek, 26 listopada 2012, 09:15

Panowie, na Krzesinach i w Łasku pieklili się że robi się zdjęcia antenie radaru itp. Sam nie raz poruszany był temat "owych tajemnic", dobrze wiemy że tajemnice tkwią wewnątrz, w algorytmach, liniach kodów itp, a tego nie widać :mrgreen: .
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 21:04
Lokalizacja: Poznań

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez Czesio » wtorek, 27 listopada 2012, 07:35

Witam
Dorobiłem garb (jeszcze bez detali), oraz komorę silnikową, ramka wygląda na trochę krzywą ale w rzeczywistości tego nie widać bo ma 3 cm :D Polskie malowanie odpada, zostaje kewlarowe 8-) Elementy nie są malowane, po prostu dali mi w sklepie kolorowe płytki.
Fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I na sucho :
Obrazek

Jakość szału nie robi ale co nie co widać ;o)
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 21:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez SKYRAIDER » czwartek, 29 listopada 2012, 14:34

Z byle jakiego samolotu robią tajemnicę, Norbert masz rację, takich zdjęć powinno być więcej
właśnie dla modelarzy. Czasami wiemy więcej aniżeli obsługa danego statku powietrznego.
Ale ONI o tym nie wiedzą. Zadając pytania w Krzesinach oprowadzającemu, nie wiedział o co
pytamy albo udawał że nie wie, sądzę że nie wiedział. Każdy z nich ma swój odcinek,
fragment samolotu do obsługi.

Może być ładny model 16.

Marek
Avatar użytkownika
SKYRAIDER
 
Posty: 1111
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 10:26
Lokalizacja: EPTO

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez young » czwartek, 29 listopada 2012, 18:19

Skyraider, nie róbmy z obsługi technicznej "idiotów". Przy takim stopniu skomplikowania konstrukcji, nie można wymagać aby wiedzieli wszystko o wszystkim. I to raczej niektórym z nas wydaje się, że wiemy więcej od techników.
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 13:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez nobie1973 » czwartek, 29 listopada 2012, 19:10

SKYRAIDER napisał(a):Zadając pytania w Krzesinach oprowadzającemu, nie wiedział o co
pytamy albo udawał że nie wie...


Marku niestety raczej to drugie… :roll: . Ale takie są reguły gry w wojsku i nie tylko polskim. Wiem z doświadczenia że jeśli osoba odpowiedzialna (czytaj personel) zorientuje się że ma do czynienia z osobą która zadaje właściwe pytania to z reguły nabiera „wody w usta” i to jest raczej normalne, takie zasady. Co innego kiedy wiesz z kim masz do czynienia, w takim przypadku można sobie szczerze porozmawiać w zaciszu gabinetów i kameralnej atmosferze… :mrgreen: ale szczegóły i tak trzeba zachować dla siebie :cry: . Jest i druga strona tego medalu, osoby odpowiedzialne za oprowadzanie różnego rodzaju wycieczek, prasy itp. z reguły dostają szczegółowy instruktaż co do zakresu wizyty, itp. Przekroczenie tych zasad grozi poważnymi konsekwencjami… :shock: . Sam znam to z autopsji kiedy pracując jeszcze w MON-ie miałem okazję oprowadzać grupę licealistów i kiedy kilku mnie zagadało, jeden gdzieś tam pod samolotem zaczął „strzelać foty” tego co nie trzeba. Na nieszczęście i mój pech z okna hangaru zauważyła to jedna „szycha”… :oops: no i miałem…przej…e :-/ . Od tamtego czasu robiłem osobiście na wstępie poważną pogadankę każdej grupie którą oprowadzałem, ze szczególnym naciskiem na kary obowiązujące za złamanie zasad…no cóż samo życie. Trzeba jednak uczciwie przyznać że obecnie jednak jest i tak o niebo lepiej w zakresie robienia zdjęć sprzętu używanego w polskim MON-ie niż było to jeszcze w latach 90-ych. Dla mnie osobiście jednak bezkonkurencyjni są amerykanie, u nich można focić prawie wszystko bez żadnych zakazów bynajmniej na pokazach w USA i UK, chętnie pokazują co mają do pokazania i udostępniają to publicznie. I to jest normalne i zdrowe, no ale w USA podatnicy muszą wiedzieć na co idą ich pieniądze :mrgreen: .
Pozdrawiam:
Norbert Czajkowski

Lotnictwo w moim obiektywie: http://www.fotosik.pl/u/nobie1973/album/773218
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 18:46
Lokalizacja: Londyn

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez young » czwartek, 29 listopada 2012, 20:08

To tak, kończąc offtop chcących poczytać o tych sprawach zapraszam tutaj: Kwestia fotografowania "tajnych" statków powietrznych., a my nie róbmy już koledze wykładu w dziale warsztatowym ;o)
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 13:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez Czesio » piątek, 7 grudnia 2012, 14:38

Model pomalowany :mrgreen: Jeszcze drobne poprawki malowania i składamy do kupy. Kolejność malowania :
- czarny preshading
- na całość żółta Pactra błyszcząca
- maskowanie i psiknięcie pomarańczem (żółty plus czerwony)
- pactra żółta i biała 1:1 i pędzlowanie paneli dla zróżnicowania, rozcieńczane wodą, nic innego się nie nadaje, na wodzie super się rozpływa, pokrywa równomiernie, nie zasycha na pędzlu i można zetrzeć jak się wyjedzie 8-)
- potem olejna żółcień kadmowa prosto z tubki rozcierana pędzlem na niektórych panelach ( te bardziej jaskrawe )
- szuszenie suszarką do włosów :D
- ścieranie "podsuszonej" olejnej coby pozbyć się smug.
- bezbarwny
- wash olejny sienna
teraz dostanie jeszcze trochę szarości i metalziera.
to tyle gadania teraz fotki : ( na żywo różnice w kolorach są większe )
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na zdjęciu powyżej najlepiej widać zróżnicowanie kolorów.
Pozdrawiam
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 21:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez young » sobota, 8 grudnia 2012, 17:46

To jest żółta, czy pomarańczowa? W niczym mi nie przypomina tej ze zdjęć egzemplarzy w trakcie produkcji... I garb, wygląda dziwnie, chyba było lepiej.
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 13:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez Czesio » sobota, 8 grudnia 2012, 21:03

Model jest cały, żółty, pomarańcz jest tylko na powierzchniach sterowych i kilku panelach. Nie wygląda to najlepiej bo fotki robione komórką przy słabym świetle, mam nadzieję że Timi mi obfoci galerię i wszystko będzie widać. Ale fakt, garb to najsłabszy element modelu i gdybym mógł to bym go wywalił...
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 21:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez fazzi » sobota, 8 grudnia 2012, 21:09

Na wczesniejszych zdjeciach z fabryki zolty byl zdecydowanie mniej powiedzmy jaskrawy. Przydalo by sie go jakos zgasic.
pozdrawiam
Fazzi
Avatar użytkownika
fazzi
 
Posty: 424
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2011, 15:32
Lokalizacja: Gdynia

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez nobie1973 » niedziela, 9 grudnia 2012, 01:53

Jak dla mnie jest ok. tak trzymaj :shock: !!!
Niecierpliwie czekam na ciąg dalszy... :roll: .
Pozdrawiam:
Norbert Czajkowski

Lotnictwo w moim obiektywie: http://www.fotosik.pl/u/nobie1973/album/773218
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 18:46
Lokalizacja: Londyn

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości