F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez Czesio » czwartek, 22 listopada 2012, 21:50

Witam
Zacząłem budowę szesnastki z italeri. ( z tego co wiem przepak Kinetic) Model zdetalowany pięknie, gorzej ze spasowaniem, ale tragedii nie ma. Postanowiłem zrobić małą dioramkę na której F-16 stałby na linii montażowej, z otwartym radarem i silnikiem na wózku obok. Bryła modelu jest już sklejona, korzystając z tego że jestem chory i siedzę w domu dłubię silnik. Zbudowałem go właściwie ze śmieci, kanał dolotowy i dysza są zestawowe, a reszta korpusu to rurka pozyskana z kleju w sztyfcie, na to poszły paski plastiku z jakiś opakowań i szpachla, Potem większość została obklejona grubą taśmą samoprzylepną aluminiową do izloacjii kominków. Teraz dłubię agregaty które są pod silnikiem, zaraz idę malować i biorę się za kable. Teraz fotki :
Obrazek

Obrazek

A tu moja perełka ( :D ) czyli F110-GE-100, silnik ma 9,5cm a średnica to 2,4cm, widać już zalążki wyposażenia umieszczonego pod spodem. Wentylatory są 3, z tym że trzeciego prawie nie widać, z tyłu jest oryginalna turbina i bodaj stabilizator płomienia lub wtrysk dopalacza. (albo jedno i drugie nie wiem dokładnie co to za element :D ). Silnik dostał już kable ( ok. 4m ) ale fotki dam dopiero jutro.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piszę z telefonu i widzę że silnik jest jakiś zielony, to jakiś problem ze zdjęciami, jest obklejony błyszczącym aluminium.
Zrobiłem też komorę silnikową (widać biały plastik w miejscu mocowania statecznika pionowego) ale komórka nie chciała złapać ostrości :/
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 22:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Reklama

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez fazzi » czwartek, 22 listopada 2012, 21:57

Czekam na ciąg dalszy i kibicuje: mam nadzieje że bedzie tak dobry jak Mi-24 ;o)
pozdrawiam
Fazzi
Avatar użytkownika
fazzi
 
Posty: 424
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2011, 16:32
Lokalizacja: Gdynia

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez mnak24 » czwartek, 22 listopada 2012, 22:06

No to równo wystartowaliśmy, powodzenia.

Edit: z czego kable, bo ni wiem co kupić, cyna, miedź, linka chamulcowa do roweru, czy co innego...
"Nie ten jest mądry, kto nie popełnia błędów. Takich ludzi nie ma i być nie może. Mądry jest ten, kto popełnia błędy nie bardzo istotne i kto potrafi je łatwo i szybko naprawiać."

KW-1 zimowy HOBBYBOSS 1:48 Galeria
Tarpon mk. 1 Italeri + Eduard 1:48 Galeria
Avatar użytkownika
mnak24
 
Posty: 1918
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 22:30
Lokalizacja: Прип'ять/ Brodnica k. Torunia

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez Czesio » czwartek, 22 listopada 2012, 22:29

Dzięki :) Co do mi-24 niedługo mam nadzieję uzupełnię galerię. Co do drucików to tylko miękkie metale, miedź jest super można kupić w elektronicznym z metra i ròżne średnice tyle że w izolacji. ( za 3m bodaj 0,35 dałem 1zł, powiedz że potrzebujesz zwykły i tani drucik, średnice są co 0,05mm ) Grubsze przewody czy rury wykonuję z cyny. Drut można też pozyskać z cewek, transformatorów silników itp. wyjętych z różnych sprzętów. Linka hamulcowa się nie nada bo jest sprężysta, do klejenia polecam Super Klej firmy Rikumodelsport, 20ml za 7zł, polecam gęsty, łatwo nałożyć na czubek kabelka i nie rozpływa sie po wszystkim.
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 22:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez mnak24 » czwartek, 22 listopada 2012, 22:38

Czyli CA w żelu, dzieki za szybką odp. moźe jutro po szkole wpadnę do sklepu i na weekend się uzbroję.Znasz kogoś, kto robi kalki do mig-17 w 1/32, źadnych znależć ni mogę.
"Nie ten jest mądry, kto nie popełnia błędów. Takich ludzi nie ma i być nie może. Mądry jest ten, kto popełnia błędy nie bardzo istotne i kto potrafi je łatwo i szybko naprawiać."

KW-1 zimowy HOBBYBOSS 1:48 Galeria
Tarpon mk. 1 Italeri + Eduard 1:48 Galeria
Avatar użytkownika
mnak24
 
Posty: 1918
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 22:30
Lokalizacja: Прип'ять/ Brodnica k. Torunia

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez Czesio » czwartek, 22 listopada 2012, 22:50

Spoko 8) niestety ale nie mam pojęcia, ja siedzę w hamerykańcach ;)
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 22:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez Czesio » piątek, 23 listopada 2012, 09:38

Tak więc silnik jest już prawie gotowy do malowania, dorobię jeszcze wtryskiwacze i siłowniki sterowania dyszy ( pewnie coś się jeszcze znajdzie/ urwie ) i leci pod aerograf. Był już w sumie malowany i chciałem pomalowane druciki przyklejać ale poległem. Jeżeli ktoś wie gdzie można by kupić drut miedziany pokryty cyną, (pobielony) w izolacji czy bez o średnicy ok. 0,4mm lub innych to proszę o kontakt, genialna rzecz do wykonywania właśnie takich rzeczy, drucik jest odrazu metaliczny i pięknie się błyszczy 8) niestety moje zapasy skończyły się przy Mi-24... Koniec gadania teraz trochę fotek : (aż szkoda to zamalowywać, super to wygląda na żywo 8) )
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu oryginał razem z wózkiem :D :
http://www.primeportal.net/hangar/don_b ... -100_f-16/

A tak widział bym dioramkę :
Obrazek
Malowanie takie samo ( kevlar ? ), dodałbym tylko silnik na wózku obok i otwarty radar, no i oczywiście byłaby tylko jedna szesnastka ;)
Pozdrawiam
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 22:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 23 listopada 2012, 10:23

Czesio napisał(a):Jeżeli ktoś wie gdzie można by kupić drut miedziany pokryty cyną, (pobielony) w izolacji czy bez o średnicy ok. 0,4mm lub innych to proszę o kontakt, genialna rzecz do wykonywania właśnie takich rzeczy, drucik jest odrazu metaliczny i pięknie się błyszczy 8) niestety moje zapasy skończyły się przy Mi-24...

Spróbuj drucików wędkarskich do much, są od razu barwione, np. takie:
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl ... k7596.html
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9960
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez nobie1973 » piątek, 23 listopada 2012, 15:08

Świetny projekt !
Zapowiada się bardzo ciekawie !
Trzymam kciuki za powodzenie !
Kilka fotek z sieci które mogą ci się przydać:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I kilka detali ode mnie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A może zaprezentujesz swój model w takiej konfiguracji… :roll: ?

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez Czesio » piątek, 23 listopada 2012, 22:55

:shock: :shock: Wow, świetne fotki, dzięki bardzo ! Model dostał sloty i klapy, stateczniki poziome i ściankę na ktòrej będzie radar. Co do propozycji to właśnie myślałem nad Polskim efem, nawet dorobiłem już garb, teraz tylko wyszpachluję i dorobię detale. Jak znajdę frez to odpalę dremelka i otworzę to i owo 8) Na pewno zdejmę dolną osłonę pod silnikiem (Tuż za podwoziem ) bo jest tam dużo ciekawych rzeczy, muszę tylko skołować budulec :D A ma Pan może zdjęcie wnętrza osłony radaru ? Sam radar mam ale osłony nigdzie nie mogę znaleźć. A i jeszcze jedna sprawa, otòż nie zabardzo wiem jaki kolor dobrać do malowania bebechòw, niby żòłty ale taki specyficzny, jakieś pomysły ? Relacje postaram się prowadzić możliwie płynnie, narazie nie mam pc ale już zamòwiony czyli niedługo powinien być 8)
Pozdrawiam

Edit 1: nieaktualne
Edit 2: Jak to jest z oznaczeniami naszych szesnastek ? Tylko szachownice i numer na stateczniku ? Bo nie wiem czy opłacałoby mi się kupować kalki bo kolega Timi wyciąłby mi maski 8)
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 22:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez nobie1973 » sobota, 24 listopada 2012, 03:53

Trochę radaru :mrgreen: :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Polskie F-16 posiadają tylko szachownice (od tego roku naniesione również na górnych powierzchniach skrzydeł) oraz numery taktyczne na statecznikach pionowych. Zakup kalkomanii będzie chyba lepszym rozwiązaniem, bo nie wiadomo czy kolorystycznie będą pasować ci napisy eksploatacyjne z zestawu Italerii. No i można już chyba nabyć kalki do polskiej F-16 D z TIGER MEET 2011:

Obrazek
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez young » sobota, 24 listopada 2012, 12:48

Czesio napisał(a):Edit 2: Jak to jest z oznaczeniami naszych szesnastek ? Tylko szachownice i numer na stateczniku ? Bo nie wiem czy opłacałoby mi się kupować kalki bo kolega Timi wyciąłby mi maski 8)

Jest jeszcze polski akcent na trójkącie ostrzegawczym: "UWAGA NIEBEZPIECZEŃSTWO"
Jak napisałem na modelworku, ciekaw jestem jak z tej wersji chcesz zrobić naszą maszynę :-o
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez nobie1973 » niedziela, 25 listopada 2012, 02:56

young napisał(a):Jest jeszcze polski akcent na trójkącie ostrzegawczym: "UWAGA NIEBEZPIECZEŃSTWO"


Fakt zapomniałem o nim:

Obrazek
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez Aleksander » niedziela, 25 listopada 2012, 14:42

nobie1973 napisał(a):Trochę radaru :mrgreen: :

Nie zdradzamy przypadkiem jakiejś tajemnicy wojskowej? :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7995
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: F-16D Italerii 1:48 + silnik F110-GE-100 (scratch)

Postprzez nobie1973 » niedziela, 25 listopada 2012, 17:35

Aleksander napisał(a):
nobie1973 napisał(a):Trochę radaru :mrgreen: :

Nie zdradzamy przypadkiem jakiejś tajemnicy wojskowej? :lol:


Eeeee…jakiej tajemnicy :mrgreen: ? Że samolot F-16 posiada stację radiolokacyjną :shock: !? Całą masę o wiele lepszych zdjęć stacji radiolokacyjnej można znaleźć w wielu publikacjach poświęconych F-16.
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości