Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Aleksander » wtorek, 6 maja 2008, 21:53

Jak pisałem wcześniej, odbyła się inauguracja pracowni - na pierwszy ogień poszedł model Boomeranga - nie jest łatwy, ale nikt nie mówił, że będzie. Kilka fotek zapoznawczych:
Tak wygląda pudełko z "cudowną" zawartością

Obrazek

Połówka pomalowana, pomazana Sido i z grubsza przygotowana do washa (kolor linek ulegnie zmianie - nie wygladają za dobrze)

Obrazek

W kokpicie usiłuje coś dorzeźbić - idzie mi jak krew z nosa, ale pocieszam się, że i tak niewiele będzie widać :-/ . To małe czarne z drucikami, to próba odtworzenia "półki" na lewej burcie (Wojtku F. i Sebolu - wybaczcie nieudolnoć :oops: )

Obrazek

Obrazek

Na koniec próba zrobienia czegoś z imitacji silnika dołączonej do modelu. Zrobiłem popychacze z drutu - te pomarańczowe i białe końcówki oczywiście będą pomalowane. Za późno niestety doczytałem, ze korpus silnika był szary - takjuż go zostawię.

Obrazek

A tak wygląda "pole bitwy" (nie mogłem się powstrzymać :P )

Obrazek

Zanim zmiażdżycie mnie krytyką, wypijcie szklankę zimnej wody (albo cygaro ?) - może przeżyję ... 8-)
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Artur Domański » czwartek, 8 maja 2008, 05:31

No no no ładne kwiatki
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 19:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Aleksander » czwartek, 8 maja 2008, 07:14

artro219 napisał(a):No no no ładne kwiatki


Kwiatki są imieninowe :P
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Aleksander » niedziela, 1 czerwca 2008, 22:02

Żeby nie było, że nic nie robię (zwłaszcza, że temat wywędrował już na 2 stronę). Fakt, że postęp prac mizerny, ale jest maj, były wyjazdy itp. itd. Na razie zakończyłem pracę nad silnikiem i burtami kokpitu. Nie wyszło zbyt ładnie, ale pocieszam się, że i tak niewiele będzie widać. Prawdziwa "gangsterka" zacznie się z modelem M-H (CA-12).

Obrazek

W kabinie dorobiłem pasy (z ulubionej "blaszki z flaszki"), zrobiłem takie pseudorynienki na nogi (do orczyka) i dodałem trochę pudełek na burtach. Dół kabiny - który w oryginale nie ma podłogi, ale w modelu jest i stanowi górę wneki podwoziowej, musiałem pomalować na Yellow Chromate, więc połówki kadłuba wyglądaja dość kolorowo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spróbowałem też zrobić jakiś "bałagan" we wnęce podwozia - trochę mojej fantazji po obejrzeniu zdjęć

Obrazek

Ponieważ na zdjęciach oryginałów dopatrzyłem się, że stery głębokości są na ogół opuszczone (jak w Spitfire), więc wypiłowałem powierzchni sterowe i sposobem gdzieś podpatrzonym obrobiłem na półokrągło i wlepiłem pod kątem - wiem - drążek sterowy w kabinie jest w centrum, ale już nie będę tego zmieniał :P ).

Obrazek

Tyle na dziś - przede mna ciężka walka z zamocowaniem tablicy przyrządów (za diabła :evil: nie wiem, jak to sobie wyobraża producent) - ja swój pomysł już mam, ale z wykonaniem gorzej - będę walczył jutro. Chiałbym jescze jakieś zegary na tej gołej tablicy umieścić - myslałem o jakiejś kalkomanii, ale u siebie nic nie znalazłem - zapytam chłopaków w dziale 'Giełda" - może ktos będzie jakieś miał, to wytnę i wkleję.

Niestety, w dziedzinie zdjęć jestem jeszcze większy amator - więc wybaczcie - jak skończę, poproszę profesjonalistę ! Obiecuję !
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Stratocaster » niedziela, 1 czerwca 2008, 23:04

Aleksander napisał(a):Niestety, w dziedzinie zdjęć jestem jeszcze większy amator - więc wybaczcie - jak skończę, poproszę profesjonalistę ! Obiecuję !


Przy supermarkecie na Piłsudskiego w Łodzi masz profesjonalny sklep ze sprzętem fotograficznym. Tam kupujesz dwie profesjonalne żarówy i średni namiot bezcieniowy (namiot niekoniecznie). W rzeczonym markecie tuż obok dwie lampki na biurko (koszt minimalny). Ponieważ żarówy foto nie dają jakiejś ogromnej temperatury zwykłe oprawki zadziałają. Wkręcasz żarówy w oprawki, ustawiasz namiot (albo zamiast namiotu duży arkusz papieru w dowolnym formacie - jest taki sklep biurowy w Manufakturze). Ostatnia rzecz to balans bieli w cyfrówce. Całość zamyka się w stówie (100 zł, bez cyfrówki oczywiście :-).
Skoro masz miejsce na warsztat, w jednym rogu robisz małe studio foto. Brzmi niepokojąco, ale po kilku próbach NIE TRZEBA KORZYSTAĆ Z USŁUG PROFESJONALISTY.
Polecam i pozdrawiam!
Jakby coś, szczegóły na pw.

Trzymam kciuki za model!
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 2 czerwca 2008, 07:03

Dzięki - popracuję nad tym - chociaż cały czas jestem jeszcze na etapie mniejszej lub większej prowizorki - pogadam z moim domowym profesjonalistą (-tką :lol: ). Aparat jest, trzeba tylko resztę i talent !
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Aleksander » piątek, 20 czerwca 2008, 13:03

Prace posuwają sie powoli, ale na szczęście w słusznym kierunku - bryła już jest, po wstępnej obróbce i szpachli (dużo by opowiadać, ale to później... :lol: ):

Obrazek

Boczne szyby wklejone i zamaskowane
Obrazek

Kokpit jakoś wyszedł, wiem że nie super, ale lepiej niż się spodziewałem:
Obrazek

Przy reflektorach vacu wymiękłem - dorobiłem nowe z przezroczystej ramki:
Obrazek

Podwozie przed brudzeniem (i przyklejeniem kół do goleni). O kołach (a dokładnie o ich ugięciu) też można by długo... "Widelce" z blaszki po jakimś innym samolocie (te oryginalne nie nadawały się do niczego !). W tle kabinka w trakcie maskowania i śmigło:
Obrazek

Zbliżamy się nieuchronnie do surfacera, wygładzenia niedoróbek, preshadingu i malowania... Ciąg dalszy (mam nadzieję) nastąpi...
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Aleksander » środa, 25 czerwca 2008, 19:00

Ciąg dalszy nastąpił...

Samolot po Surfacerze (pierwszy raz coś takiego robiłem) i po "przed-cieniowaniu" :lol: (czyli preshadingu). Jak sie zbiorę, może jeszcze wieczorem prysnę spód ma "Modry Kachnich Vajec" - zobaczymy

Obrazek

Obrazek

PS
Swoją drogą to trochę się czuję samotny tej relacji :? - wiem, że modele Wojtka Fajgi, Cichociemnego, gzt itp to dużo fajniejsza sprawa i zdecydowanie Wyższa Półka... hmmm
Moja domowa Krynica Mądrości (oby żyła wiecznie) zinterpretowała to tak - "nie piszą nic, bo cię lubią i nie chcą ci przykrości robić...". I chyba coś w tym jest. Przyjmując ten tok rozumowania za w miarę dobrą monetę - będę brnął dalej... 8-)
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 25 czerwca 2008, 19:28

Uważnie śledzę wątek bo szafie mam takiego samego ze Special Hobby.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Aleksander » środa, 25 czerwca 2008, 19:45

Jacek Bzunek napisał(a):mam takiego samego ze Special Hobby.


Ja też - tego traktuję jako poligon - mam nadzieję, że z tamtym takich problemów nie będzie. Jak tego zakończę, opiszę com zrobił w szczegółach...
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Jarek Gurgul » środa, 25 czerwca 2008, 19:53

Myślę Aleks, iż możesz przekazać Swojej Krynicy, że się niestety, czy raczej na szczęście pomyliła w drugiej części swojej interpretacji. A to, co pisałeś na przykład o kokpicie, to czysta 'kokieteria' :).

Oglądam i zazdroszczę...

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Cichociemny » środa, 25 czerwca 2008, 20:26

Aleksander napisał(a):Swoją drogą to trochę się czuję samotny tej relacji :? - wiem, że modele Wojtka Fajgi, Cichociemnego, gzt itp to dużo fajniejsza sprawa i zdecydowanie Wyższa Półka...

Oj, chyba mnie z kimś pomyliłeś. Moja dłubanina to na pewno nie wyższa półka. Ani to dobre, ani nie wzbudza zainteresowania. Chociaż przez chwilę miło było znaleźć się w wymienionym przez Ciebie towarzystwie.

Co do Twego modelu to ja też się cicho przyglądam. Nie odzywam się bo się nie znam zbytnio. Inny pewnie nie chwalą z zazdrości o warunki w jakich teraz modelujesz...
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 18:33

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Aleksander » środa, 25 czerwca 2008, 20:42

:lol: Trochę mi lżej :lol: Dzięki, nawet jeśli to kurtuazja :oops: .
Na szybko fotka z pryśnięcia spodu - zdjęcie wyszło tak sobie (już ciemno - światło sztuczne), malowanie też mogłoby być lepsze - ale poprawki najwcześniej jutro. Nie wiem jaki jest ten Gunze wymieniony w modelu S-H - ale chyba bardziej niebieski. Z moich rozlicznych, ale średnio wiarygodnych źródeł powinno być FS 25550 - niestety nie mam wzornika, ale IPMSStockholm (chyba) podał, że Humbrol 23 może być:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez piotr dmitruk » środa, 25 czerwca 2008, 22:12

Cholera, może jeszcze zdążyłem. Zwróć proszę uwagę na różnicę między szparą przy lotkach, a szparą przy usterzeniu. Bardzo razi płytkość tej pierwszej. Może uda się jeszcze przeryć, napuścić rzadkim czarnym i lekko trysnąć kaczym jajem.

No i wyloty łusek...
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9931
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Aleksander » czwartek, 26 czerwca 2008, 07:50

piotr dmitruk napisał(a):Cholera, może jeszcze zdążyłem. (...) Może uda się jeszcze przeryć, napuścić rzadkim czarnym i lekko trysnąć kaczym jajem.

No i wyloty łusek...


Zdążyłeś - bo i tak będę trochę poprawiał - masz rację - nie rzucało się to w oczy, dopóki nie zrobiłem wychylonych sterów głębokości. Jutro (bo dzisiaj noc w "fabryce" ;o) ) spróbuję coś z tym zrobić. Fakt - ten preshading nie wyszedł najlepiej... (może za dużo prysnąłem kaczych jaj ?)
Oczywiście - będę jeszcze robił delikatnego "łosia" w liniach podziału i zagłębieniach - wiem, że ty tego nie lubisz :lol: - więc wyloty łusek i linie podziałów trochę wyprowadzę.
Dzięki za uwagi - od razu "wiatr w skrzydła" (i powietrze w aerograf :lol: )
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości