"Chwalmy się!" 2

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: "Chwalmy się!" 2

Postprzez Krystian Ciechowicz » środa, 2 września 2015, 09:05

Się zobaczy na ile wystarczy mi zapału do pokazywania.
O jakiej wypukłości/wklęsłości mówisz. Śledzę kilka wątków z budowy tego modelu, głównie na LSP i jakoś nie zauważyłem.
Czy masz na myśli przetłoczenie na kadłubie, które jest mniej więcej na wysokości tylnej wręgi komory bombowej ?
Bo jeżeli o to chodzi to widziałem różnice na zdjęciach archiwalnych. Niektóre miały inne nie. Wczoraj nawet o tym z Artkiem Domańskim rozmawialiśmy ale jakoś żadnej systematyki, stosowania tego przetłoczenia nie znaleźliśmy.
Model Tamki 1/32 ma to przetłoczenie, 1/72 i 1/48 też. Airfixowy 1/48 PR.XVI też na ale już Airfixowy 1/24 nie ma tego przetłoczenia, Airfixowy 1/72 też przetłoczenia nie ma. HKM 1/32 ma przetłoczenie ... o ile w ogóle o tym właśnie elemencie mówimy.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: "Chwalmy się!" 2

Postprzez shadowmare » środa, 2 września 2015, 11:22

Chodzi mi o to:
https://www.youtube.com/watch?v=1KgGPkPgFPY
22 minuta. To jest jednak w porządku? Ogólnie ta recenzja nie jest zbyt entuzjastyczna. Gość zarzuca nieostrość niektórych detali, zbyt wiele "ejector pinów" na paru częściach. Smutne to bo model kosztuje swoje. Jaka jest Twoja ocena?
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1580
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: "Chwalmy się!" 2

Postprzez Krystian Ciechowicz » środa, 2 września 2015, 11:54

Okej, już wiem. Mówiłem o zupełnie czymś innym.
Faktycznie jest na kadłubie taka wypukłość, to miejsce w które od wewnątrz wklejana jest wręga. Dramatu nie ma, bez przesady, czuć pod palcem ale żeby od razu larum podnosić, daleki jestem od tego. Przetarcie papierem ściernym i sprawa załatwiona.
To samo dotyczy śladów po wypychaczach, ma je każdy model. Też, dramatu nie ma, powiedziałbym nawet jest bardzo dobrze w tym przypadku. Akurat to miejsce, które jest wskazane paluchem w recenzji jest niemal niewidoczne. To wewnętrzna część gondoli silnika, praktycznie żeby coś tam zobaczyć, trzeba model byłoby obrócić na grzbiet i latarką poświecić.

Generalnie, jeżeli chodzi akurat o tego pana z filmu, widziałem kilka recenzji, chyba jest ogólnie mało zadowolony z życia, a jego recenzje są raczej ponure.

Rozumiem, że model kosztuje fortunę ale mnie takie drobiazgi nie ruszają. Nie wiem też jak model leży w planach. Ja nie robię takich porównań i nie robiłem. Jeżeli wygląda jak Mosquito to jest dobrze, a w przypadku Tamiya, raczej wygląda jak Mosquito.

Okiem sklejacza uważam, że model jest rewelacyjny.
Można pomarudzić, że blaszka na pasy pilota za twarda i fajnie wymienić pasy na Fabric z Edka lub HGW, jak pojawią się na rynku. Lufy Master przygotowuje, ale na upartego już można kupić osobny zestaw Browninga i Hispano. Bomby można wymienić na Brassina, a kalki wyrzucić i użyć masek Maketar ... do woli, jak kto chce.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: "Chwalmy się!" 2

Postprzez Arkady72 » środa, 2 września 2015, 12:03

Krystian Ciechowicz napisał(a): użyć masek Maketar ...

Krystian a gdzie one są do zanabycia? Przy tej wielkości modelu maski to najlepsze rozwiązanie zamiast kalkomanii.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: "Chwalmy się!" 2

Postprzez Krystian Ciechowicz » środa, 2 września 2015, 12:10

Ja nabyłem swoje u źródła:
:arrow: http://shop.maketar.com
Mają też na ebayu i jak zapewne wiesz można zamówić albo na winylu albo na kabuki.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: "Chwalmy się!" 2

Postprzez shadowmare » środa, 2 września 2015, 14:16

Dzięki za rozwianie wątpliwości. Też uważam, że takie błędy to nie jest coś nie do poprawienia. Tamki w 32 już składałem więc wiem, że to jest klasa, do której nikt nie ma podejścia. Być może chodziło mu o porównanie do HK, w którym to modelu nie ma tylu śladów po wypychaczach:
Obrazek
ale to chińczyk, więc w życiu nie uwierzę, że efekt końcowy będzie lepszy od japońskiego modeliku.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1580
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: "Chwalmy się!" 2

Postprzez Krystian Ciechowicz » środa, 2 września 2015, 15:04

Na LSP Forum, ktoś robi jednocześnie Mosquito Tamki i HKMu i są pokazane porównania. Jest pokazanych kilka uproszczeń HKMu względem Tamki oraz niedoskonałości spasowania skrzydła do kadłuba ( szpary ) . A cena jest niemal identyczna.
Z tego co widziałem HKM ma odzielnie montowane burty kabiny, co z resztą widać na zdjęciu, które wrzuciłeś.
Jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju Reviews`y, dla mnie wyznacznikiem jest "łysy":

https://www.youtube.com/watch?v=4dw4yr4d5sU

Poszukam ten temat i podrzucę, tym czasem polecam też:

https://www.youtube.com/watch?v=quiuxzLJ_Kw
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: "Chwalmy się!" 2

Postprzez Aleksander » środa, 2 września 2015, 19:49

Oglądałem dzisiaj model w Da-Ta pod kątem tej "wypukłości" - jest nieznaczny ślad na burcie wzdłuż miejsca gdzie plastik jest cieńszy od środka, ale pod palcem nie czułem żadnej zmiany.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7982
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: "Chwalmy się!" 2

Postprzez shadowmare » piątek, 11 września 2015, 23:38

Zachęcony ładnymi modelami RWD kupiłem sobie Lublina. :lol: Już kiedyś, w początkach swojego modelowania skleiłem go i ku mojemu zaskoczeniu składał się całkiem dobrze. Model jest całkiem duży i malowania są naprawdę fajne, aż żal nie kupić za te parę groszy.

Obrazek
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1580
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: "Chwalmy się!" 2

Postprzez Krystian Ciechowicz » piątek, 11 września 2015, 23:43

Wdzięczny model ! Mam jeszcze dwa w nienaruszalnych zapasach, a jeden z nich jeszcze spod znaku Spójnia !!
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: "Chwalmy się!" 2

Postprzez bigzbig1970 » środa, 16 września 2015, 11:13

Po pierwszym przejrzeniu wygląda ciekawie.
Obrazek
Czterdzieści lat sklejania i ciągle paskudzę wszystkie modele. Przynajmniej jestem konsekwentny.
Avatar użytkownika
bigzbig1970
 
Posty: 48
Dołączył(a): sobota, 5 września 2009, 20:16
Lokalizacja: Braniewo- Węgorzewo- północne kresy Rzeczypospolitey

Re: "Chwalmy się!" 2

Postprzez potez » czwartek, 17 września 2015, 11:30

A ta książczyna jeszce bardziej ciekawie wygląda po pierwszym przejrzeniu: ;o)
Obrazek
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: "Chwalmy się!" 2

Postprzez dewertus » czwartek, 17 września 2015, 22:12

bigzbig1970 napisał(a):Po pierwszym przejrzeniu wygląda ciekawie.
Obrazek

Po kolejnych przeglądach nic się nie zmieni, dalej będzie ciekawie - wiem bo mam :mrgreen:
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Chwalmy się!" 2

Postprzez PawelG. » piątek, 18 września 2015, 16:26

potez napisał(a):A ta książczyna jeszce bardziej ciekawie wygląda po pierwszym przejrzeniu: ;o)
Obrazek


Nie gadam z Tobą :P
eSeF-FloreSef
Avatar użytkownika
PawelG.
 
Posty: 356
Dołączył(a): wtorek, 18 marca 2014, 14:56

Re: "Chwalmy się!" 2

Postprzez potez » piątek, 18 września 2015, 20:04

i oto chodzi :P
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości