Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez Daniel-Martola » sobota, 18 października 2008, 12:58

Kapitalne....
Sypiasz w ogóle Wojtku? :mrgreen:

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez tomek_chacewicz » sobota, 18 października 2008, 16:04

Bardzo ładnie :) można prosić o zbliżenie drewnianej podstawki?
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez wojtek_fajga » sobota, 18 października 2008, 17:13

Proszę bardzo...


Obrazek


Obrazek
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez tomek_chacewicz » sobota, 18 października 2008, 20:02

...dziękuję :) plama oleju rządzi!
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez Patterson » sobota, 18 października 2008, 20:31

Łoszz ty julek, chwile mnie nie było tutaj i już cuda, Panie cuda. Jak dotknę to czyrak też zejdzie? :mrgreen:
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez Komandor » niedziela, 19 października 2008, 11:35

Witajcie !
Korzystając z waszych rozmów zapytam, czy ktoś nie ma przypadkiem kalkomani w 1:48 do któregoś malowania "Dreideckera" Manfreda Richthoffena ? Poszukuję tych kalek. Najlepiej to ostatnie malowania , ale to ze "smugowymi" bokami kadłuba też śliczne. Zamówiłem Dual Combo Edka a bardzo chcę mieć Fokkera właśnie Manfreda. Wiem, że w zestawie Edka "Der Rote Flieger" takowych jest kilka, a nie mam pojęcia, czy ktoś jeszcze takie kalkomanie w 1:48 robi ?. Co do modelu Wojtka, to chciałbym tak wykonać swojego Fokkera, ale to niedoścignione "Kung Fu". No, ale cóż : "chodzi o to by gonić zajączka, a nie go złapać" :) :). Aha Wojtku, dobrze, że napisałeś o tych szwach, są w Edku bardzo ładne ( np. w Dragonie nie było ), ale zastanawiałem się jak będą wyglądać po sklejeniu połówek kadłuba. Proszę Cię o numer katalogowy tego zestawu fototrawionych "szwów". Widzę, że zamówiłes figurkę Model Cellar ! Ja chce zamówić figurki Manfreda i Lothara, trafiłem info o nich na angielskim Forum. Same "Ochy" i "Achy", a Ty co o niej sądzisz ? Dziękuję i pozdrawiam kolegów.
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez wojtek_fajga » niedziela, 19 października 2008, 13:54

Numer katalogowy sznurowań Parta - S48-089.
Figurki Model Cellar są bardzo ładne, poniżej jest porównanie z figurką Eduarda z zestawu German Personnel WWI.

Obrazek


Jeśli chodzi o figurki Richthofenów, to ładne żywiczne były dołączone do zestawu Eduarda Der rote flieger w serii limited edition.

Obrazek
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez Komandor » niedziela, 19 października 2008, 15:05

Dziękuje Wojtku !
Proszę Cię jeszcze o numer zestawu z zawiasami lotek ! Moje szaleństwo to "samoloty pokładowe", ale jest parę takich "lądowych", które "Trzeba Mieć". Należy do nich Fokker Dr.I. Z I-szej Wojny mam także Camela 2F.1 model w wersji "Profi Pack",dlatego poszukuję też kalkomani ze zwykłego modelu Eduarda 2F.1 z HMS "Furious". Może masz niepotrzebne ?
Co do "der Rote Flieger" to miałem ten zestaw "na widelcu" z Allegro, ale mieli akurat w chwili zakończenia aukcji, jakieś problemy z serwerem. Ja zamiast licytować ustawiłem strzał w Snipie. I to się na mnie zemściło. Chętnie kupię samego Fokkera Dr.I +krzyż +Figurki z tego zestawu, ale to chyba marzenie. Może masz niepotrzebną kalkę do jakiegoś malowania Manfreda w 1:48. ? I jeszcze jedno pytanie : Może znasz kogoś, kto chciałby drugiego Fokker Dr.I z "Dual Combo" ? Mnie dwa niepotrzebne ! Dziękuję Tobie i Wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

Paweł
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez lukaszlaskowski » niedziela, 19 października 2008, 17:29

Mój silniczek nie jest taki ładny i błyszczący jak Wojtka, ale co mi tam, też pokażę (pierwsze wstawione zdjęcie – pewnie będzie kicha). Miałem zamiar zrobić całego Fokkera EV, ale żal mi było zaczynać, to silniczek pierwsze wystrugałem. Spodobał mi się, to w żywicy odlałem, blaszki zamówiłem – mam teraz ponad sto – mogę kleić i mi nie żal... Pudełko i instrukcję dorobiłem i duma mnie napawa, jak patrzę na stosik pudełek. Tylko ten Wojtka taki ładniejszy, błyszczący, a mój upaćkany. Ale mi się podoba.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
lukaszlaskowski
 
Posty: 263
Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 22:10

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez Kris » niedziela, 19 października 2008, 21:17

Obydwa silniki są super, wielki szacunek Panowie.

Wojtku, czy mógłbyś zdradzić czego użyłeś do wykonania tej plamy oleju (bo mnie się wydaje, że ... oleju)?

Pozdrawiam
Kris
 

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez wojtek_fajga » wtorek, 21 października 2008, 00:05

Kris napisał(a):...czego użyłeś do wykonania tej plamy oleju...



To bezbarwny lakier błyszczący Humbrol (w słoiczku, nie w puszce) z dodatkiem kropli czarnej błyszczącej emalii również Humbrola.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 21 października 2008, 01:03

"Klawo jak cholera, Egon"!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9960
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości