Heinkel He 46C "Planet models" 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Heinkel He 46C "Planet models" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » niedziela, 8 lutego 2009, 19:34

I kolejny rozgrzebany ;o) Temat niszowy ale mam słabość do "pokrak". Przeleżał trochę zaczęty (ze względu na zaangażowanie prac bardziej poczęty :mrgreen: ) Wyglad pudełka i części zawartości:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na szczęście zastrzały są plastikowe..
Obrazek
.. a podwozie z białego metalu bo samo skrzydło sporo waży. Zdążyłem je już skleić obie połowy skrzdła wzmacniając łączenie grubymi kawałkami igły do strzykawek bo obie połówki są ciężkie i obawiałem się że klej CA może nie wytrzymać. Skrobakiem zebrałem przy łączeniu lotki co całość uplastyczniło, podpiłowałem też lotki. Na łączeniu skrzydeł nieźle trzeba się namachać przy obróbce kleju CA.
Obrazek
Skrzydło padło z wysokści 1,80m na płask i pojawiły się pęknięcia po obu stronach ale jakoś się trzyma (możliwe, że może po jakimś czaie odlecieć ? ) Wszystko przez cholerne boczne zamknięcie pudełka. Przy otwieraniu szafy pod wpływem drgań i usadowienia w pudełku pod kątem wyślizgnęło się i dalej jak Małysz... :evil:
Obrazek
Wnętrze wymaga całkowitego przerobienia bo jest bardzo skromne a i żywica od wewnątrz była źle odlana
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kalkomanie są do dwóch malowań. Z wojny domowej w Hiszpanii "11 O 151" i z 1943r Luftwaffe jako nocnik do zwalczania partyzantki z NSGr 4 "1K +KH" Nie mogę znaleść malowania z 1939 z napaści na Polskę lub co by mnie najbardziej interesowało: maszyny, która wypatrzyła kontratak czołgów w Cambrai z okresu "Fall Gelb". Pasowałby do kolekcji z Hs 123, którego wcześniej zrobiłem. Heinkel został ostrzelany na sito jednak zdołał zrzucić wiadomość i dolecieć do bazy reszty dokonały Hs 123. Jeżeli ktoś posiada to malowanie to chętnie skorzytam z pomocy.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Reklama

Re: Heinkel He-46c "Planet models" 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 8 lutego 2009, 20:36

Short-runowy modelarski poligamista ;o)
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Heinkel He-46c "Planet models" 1/48

Postprzez spiton » niedziela, 8 lutego 2009, 21:17

Ciekawe, ciekawe, będę obserwował
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Heinkel He 46C "Planet models" 1/48

Postprzez potez » poniedziałek, 9 lutego 2009, 10:29

A do czego są te druty w podłużnicach? To jakieś przewody?
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Heinkel He 46C "Planet models" 1/48

Postprzez PiotrS » poniedziałek, 9 lutego 2009, 18:13

Mariusz, odłóż proszę tego szkopa do pudełka. Defiant czeka... ;o)
Pozdrawiam
Piotrek Surma
Na warsztacie F4F-3 Hobbyboss 1/48
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa

Re: Heinkel He 46C "Planet models" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » poniedziałek, 9 lutego 2009, 18:40

potez napisał(a):A do czego są te druty w podłużnicach? To jakieś przewody?

Raczej cięgna. Korzystam tylko z kilku małych zdjęć wnętrza z "Photoscope" gazety "Replic". Na jędnym ze zdjęć takie cięgna są widoczne. I tak to po złożeniu nie będzie zbyt widoczne. Niestety nie dysponuje niczym więcej do wnętrza. Jeżeli ktoś posiada jakieś materiały "..to niech ujawni je teraz lub zamilknie na wieki" po złożeniu połówek kadłuba :D O defiancie pamiętam tylko czasami w człowieka nękają bodźce znikąd i musi chwycić coś nowego. Pewnie pierwotny instynkt przodków ;o)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Heinkel He 46C "Planet models" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » środa, 18 lutego 2009, 00:16

Upycham bebechy. Jak ja to póżniej pamaluję.. :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Heinkel He 46C "Planet models" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » środa, 25 lutego 2009, 00:46

No i udało się jakoś pomalować. Brak jeszcze paneli z zegarami w części pilota. Po złożeniu połówek i tak niewiele będzie widać. Dodałem pasy z Eduarda.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Heinkel He 46C "Planet models" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » sobota, 28 lutego 2009, 14:46

Całośc przygotowana do złożenia połówek kadłuba. W dole machnąłem matowym czarnym aby oszukać ewentualny wścibski wzrok :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i sklejone połówki. O dziwo połówki były dobrze spasowane ale zapobiegawczo i tak pszło pół tubki kleju
Obrazek

Teraz likwiduję szparki w kabinie bo te niestety odstawały od reszty a na zdjęciach arychiwalnych ich nie widać
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Heinkel He 46C "Planet models" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » niedziela, 8 marca 2009, 13:54

Na aukcji eBay jakiś czas temu pojawiły się fotki tego "pięknego" :mrgreen: samolotu (autor do swojego "dzieła" ma stosunek emocjonalny jak do potomstwa więc patrzę na niego sercem nie oczami :D ). Szkoda, że nie natknąłem się na żadną publikację dotyczącą tej maszyny oprócz wspomnianego artykułu w "Replic" Każde zdjęcie jest więc na wagę złota. Popatrzcie. Z osłoną silnika w węgierskim wydaniu prezentuje się ciekawiej. Szkoda, że brak jej w zestawie.
Obrazek
Obrazek
Na drugiej fotce ciekawy przypadek. Wydech typowy dla samolotów operujących w nocy natomiast malowanie dzienne. Na spotkanych do tej pory zdjęciach wszystkie He-46C operujace w nocy były pokryte od spodu czarną farbą. Ciekawe z jakiego okresu i jakiej jednostki pochodzi ten skraksowany egzemplarz ?
Moje postępy w dłubaniu:
po obejrzeniu foty powyżej dokonałem dorobienia elementów na soim skrzydle"
Obrazek
Obrazek
owiewka vacu..dopasowanie brrr - cały dzień
Obrazek
To teraz czas na "Mr Resin primer surfacer" - pierwszy raz będę stosował.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Heinkel He 46C "Planet models" 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 8 marca 2009, 14:37

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a): Z osłoną silnika w węgierskim wydaniu prezentuje się ciekawiej.

Węgierska wersja była wyposażona w produkowana licencyjnie na Węgrzech francuski silnik GR-14K. Była jeszcze seria dla Bułgarii z silnikiem Siddeley Panter X również z pierścieniową osłoną.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Heinkel He 46C "Planet models" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » niedziela, 8 marca 2009, 15:53

Po "Mr Resin" model wygląda jak z szrego plastiku. Jak po surfacerze wyszło kilka miejsc do dopracowania. Ciekawe tylko jak będzie się trzymał powierzchni żywicy po wyschnięciu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Heinkel He 46C "Planet models" 1/48

Postprzez Bond » czwartek, 19 marca 2009, 22:57

Ahhh jak ja lubię górnopłaty parasole!
Sam mam jeszczew swojej szafie kultowy wyrób ZTS Plastik Siedlce naszego kultowego parasola z blachami Part-a i kiedyś na pewno go zrobię.
Podziwiam twoją determinację Mariusz, że chce ci się robic takie short-runowskie grzmoty, respect :)
Czekam na foty w galerii :D :D :D
na warsztacie:



IMAM (Romeo) Ro.371, 1/48, Special Hobby 30%
Avatar użytkownika
Bond
 
Posty: 452
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 16:27
Lokalizacja: Top Secret

Re: Heinkel He 46C "Planet models" 1/48

Postprzez GrzeM » piątek, 20 marca 2009, 11:43

Hej!
Bardzo fajna robota, i piękny samolot. Masz dobre plany?
Co do jednostki i okresu, to raczej nie ma wątpliwości:
http://www.rlm.at/cont/archiv02_e.htm
"5D+ Aufkl. Gr.31 (31st Reconnaissance Group)"
A okres typowałbym na wrzesień 1939 lub najbliższe okolice (znaki, malowanie). Operowała ze Świbia (koło Gliwic) i Krowiarek (pod Raciborzem). Co do dokładniejszego szlaku bojowego 31 grupy rozpoznawczej i przynależnej jej wielkiej jednostce, to sprawdzę w domu.
Wydech chyba nie jest stricte nocny, tylko chroniący załogę przed zaczadzeniem. Na He 45 taki długi wydech był powszechny i w dzień i w nocy.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Heinkel He 46C "Planet models" 1/48

Postprzez potez » piątek, 20 marca 2009, 13:07

Bardzo ładny model - tak w sensie wykonania jak i surowca. Widzę, że robił go ten sam autor co Smolika - płótno na skrzydełkach i kadłubie wygląda miodnie. Wygląda też na dosyć składalny w przeciwieństwie do Hs-126. Ziomkostwo rozpoznawcze w Szczecinie powstaje - mam nadzieję, że się to tylko Stettinem nie skończy ;o)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości