Seversky P-35 1/48 Signum

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Seversky P-35 1/48 Signum

Postprzez Lewy » poniedziałek, 25 maja 2009, 16:46

Witam!

Będzie to moja pierwsza relacja na tym forum i pierwsza budowa modelu w skali 1/48 (wcześniej budowałem tylko 1/72). Model kupiłem aby się odstresować po wielu perypetiach przy budowie od podstaw kokpitu w Bf-110C (Fujimi 1/72). Podczas zakupu przepłaciłem ze 20zł ale niezrażony tym zabrałem go do domu. Chodź model ma kilka braków (skąpo wyposażony kokpit, brak wnęk podwozia, mało elementów) to ogólna ocena wg. mnie jest zadowalająca. Ładne delikatnie wgłębne linie podziału, brak nadlewek czy rys, ładne spasowanie po pierwszych przymiarkach na sucho.

Niestety z powodu chwilowego braku aparatu zdjęcia, in-box i szerszy opis zarówno modelu jak i samego samolotu najwcześniej w środę.

Narazie zbieram dokumentację i tutaj mam wielką prośbę do szanownych kolegów. Jeśli ktoś posiada jakieś plany, rysunki, schematy, czy zdjęcia był bym bardzo wdzięczny za udostępnienie ich.


Pozdrawiam Marcin.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Reklama

Re: Seversky P-35 1/48 Signum

Postprzez Kuba Galicki » środa, 27 maja 2009, 21:40

Lewy napisał(a):Narazie zbieram dokumentację i tutaj mam wielką prośbę do szanownych kolegów. Jeśli ktoś posiada jakieś plany, rysunki, schematy, czy zdjęcia był bym bardzo wdzięczny za udostępnienie ich.


Proszę bardzo ;o)

--- CIACH --- obrazki wstawione niezgodnie z regulaminem!
Obrazek
Kuba Galicki
 
Posty: 193
Dołączył(a): środa, 15 kwietnia 2009, 15:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Seversky P-35 1/48 Signum

Postprzez Lewy » czwartek, 28 maja 2009, 21:45

Dziś tylko In-box, może jutro coś podłubie. Znalazłem już sporo zdjęć z zewnątrz, kilka zbliżeń i jedną fotkę kokpitu, na razie to musi mi wystarczyć.

viewtopic.php?f=14&t=7079
Ostatnio edytowano wtorek, 2 czerwca 2009, 09:20 przez Lewy, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Re: Seversky P-35 1/48 Signum

Postprzez Kuba Galicki » piątek, 29 maja 2009, 21:52

Odbierz maila ;o)
Obrazek
Kuba Galicki
 
Posty: 193
Dołączył(a): środa, 15 kwietnia 2009, 15:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Seversky P-35 1/48 Signum

Postprzez Lewy » piątek, 29 maja 2009, 23:24

Dzięki wielkie, dziś znów nie dałem rady niczego ulepić niestety. Udało mi się za to znaleźć sporo nowych fotek, w tym kilka zdjęć wnętrza, tutaj linki:
http://www.ipmsstockholm.org/magazine/1 ... il_p35.htm
http://biphome.spray.se/alptoppen/modellbygge.htm
Wybrałem także już malowanie, będzie to bardzo proste dwubarwne malowanie z 1941 roku zielono-szare. Znalazłem także błąd w instrukcji. Pierwszy schemat malowania, czyli ten który wybralem podpisany jest, jako maszyna 34 Grupy Pościgowej (34th PG)- takiej grupy nie było, był za to 34 Dywizjon Pościgowy (34 PS). Według instrukcji na maszynie nr 21 latał por. B. Wagner, co jest nieprawdą. Wagner był pierwszym asem USA, na Filipinach dowodził 17 Dywizjonem Pościgowym i latał na samolocie oznaczonym 4MP 17 pozostawionym w kolorze aluminium. Na maszynie numer 21 latał najprawdopodobniej dowódca 34 Dywizjonu F/L Samuel W. Marrett. Dywizjon ten stacjonował na lotnisku Del Carmen Field na Filipinach. Samuel W. Marrett zginął już 10 grudnia 1941 roku podczas ostrzeliwania barki wypełnionej amunicją na zatoce Lingayen w północnej części Luzonu.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Re: Seversky P-35 1/48 Signum

Postprzez Lewy » sobota, 30 maja 2009, 22:38

Na dziś tyle udało się zrobić, nie jestem zadowolony do końca z efektów, zwłaszcza z tablicy przyrządów, ale cóż model miał z założenia być zrobiony bardzo szybko.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Re: Seversky P-35 1/48 Signum

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 31 maja 2009, 00:01

Lewy napisał(a):Narazie zbieram dokumentację i tutaj mam wielką prośbę do szanownych kolegów. Jeśli ktoś posiada jakieś plany, rysunki, schematy, czy zdjęcia był bym bardzo wdzięczny za udostępnienie ich.

http://historyton.pl/catalog/product_in ... ts_id=7712
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Seversky P-35 1/48 Signum

Postprzez Lewy » wtorek, 2 czerwca 2009, 10:37

Bardzo wolno to idzie, przedwczoraj zrobiłem nowy fotel i pasy siedzeniowe z taśmy Tamiy'a, kawałka blaszki i drucika.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Re: Seversky P-35 1/48 Signum

Postprzez caughtinthemiddle » wtorek, 2 czerwca 2009, 21:06

Lewy napisał(a):Model kupiłem aby się odstresować po wielu perypetiach przy budowie od podstaw kokpitu w Bf-110C (Fujimi 1/72).


Pokaż coś więcej nt. Zwróciłeś uwagę na szerokość ogona :mrgreen: ?
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: Seversky P-35 1/48 Signum

Postprzez Lewy » niedziela, 21 czerwca 2009, 21:14

Witam po długiej przerwie. W końcu jest już po egzaminach, przeprowadzce no i mamy wakacje. Dla jednych oznacza to labę, dla innych, w tym i dla mnie pracę, pracę, pracę.

Pokaż coś więcej nt. Zwróciłeś uwagę na szerokość ogona :mrgreen: ?


Narazie nie ma czego pokazywać. Buduję trochę elementów kokpitu, stwierdzam, że mi się nie podobają i zabawa zaczyna się od nowa. Po kilku takich cyklach, wyrwanych wszystkich włosach z głowy, może uda mi się zrobić zadowalające wnętrze.

Podłubałem troszkę wczoraj przy P-35. Powycinałem lotki, skleiłem kadłub i zaszpachlowałem go (pojawiło się kilka maleńkich nierówności, zaszpachlowałem je na wszelki wypadek), obrobiłem częściowo lotki i miejsce ich obsadzenia w płacie (tego jeszcze nie obfotografowałem). Jak będę miał chwilę to przeszlifuję wszystko, wezmę się za komory podwozia (muszę je wykonać od podstaw), skleję płaty i zamocuję lotki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Re: Seversky P-35 1/48 Signum

Postprzez caughtinthemiddle » niedziela, 21 czerwca 2009, 23:21

Lewy napisał(a):Witam po długiej przerwie. W końcu jest już po egzaminach, przeprowadzce no i mamy wakacje. Dla jednych oznacza to labę, dla innych, w tym i dla mnie pracę, pracę, pracę.

Pokaż coś więcej nt. Zwróciłeś uwagę na szerokość ogona :mrgreen: ?


Narazie nie ma czego pokazywać. Buduję trochę elementów kokpitu, stwierdzam, że mi się nie podobają i zabawa zaczyna się od nowa. Po kilku takich cyklach, wyrwanych wszystkich włosach z głowy, może uda mi się zrobić zadowalające wnętrze.


W trosce o Twoją łysinę ;o) - daj sobie spokój z tym pokractwem, Edek jednak wyda najprawdopodobniej 110tki w 72 - ich model w 48 ma swoje grzeszki, ale jeśli przyszła 72jka będzie jego pomniejszeniem, to i tak pobije Fujimi na głowę.
Powodzenia z P-35 tymczasem.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: Seversky P-35 1/48 Signum

Postprzez Lewy » niedziela, 28 czerwca 2009, 15:12

Tak się prezentuje model na dzień dzisiejszy
Obrazek
Obrazek
Komory podwozia wykonane od podstaw, wąska część, częściowo zaszpachlowana będzie pokryta imitacją skóry.
Obrazek
lufy karabinów maszynowych wykonane z igieł lekarskich
Obrazek
Siateczka wlotu do chłodnicy oleju pod silnikiem, wycięta z siateczki montowanej w kranach
Obrazek
Obrazek

Narazie tyle, pozdrawiam.

Edit, zapomniałem o żaluzjach zrobionych z puszki po piwie wiodącej marki ;o)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Re: Seversky P-35 1/48 Signum

Postprzez Lewy » poniedziałek, 5 października 2009, 20:46

Troszkę się zakurzyło. Wakacje się skończyły i czas zabrać się do pracy. Narazie zrobiony kozioł przeciwkapotażowy, muszę go tylko jeszcze podszlifować tu i ówdzie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Od dwóch czy trzech dni pracuję nad silnikiem. Dorobiłem popychacze, przedłużyłem troszkę blok silnika, tak aby spokojnie zmieścić okablowanie świec. Gąszcz tych kabli wkleję dopiero po pomalowaniu głównych elementów, tak aby nie uszkodzić tych delikatnych elementów. Dorobiłem także przewody(?) na cylindrach pomiędzy zaworami.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Może jutro wezmę się za natryśnięcie metalizera Model Master Alluminium, lecz najpierw muszę się dowiedzieć z czym to się je :P To mój pierwszy metalizer kupiony specjalnie to modelu P-35. Jeśli koledzy mają jakieś rady co do tej farby to będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Re: Seversky P-35 1/48 Signum

Postprzez wojtek_fajga » poniedziałek, 5 października 2009, 21:07

Lewy napisał(a):Jeśli koledzy mają jakieś rady co do tej farby to będę bardzo wdzięczny za pomoc.


Ja mam radę. Odłóż go na półkę i zdobądź Gunze Super Metalic.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Seversky P-35 1/48 Signum

Postprzez Lewy » poniedziałek, 5 października 2009, 21:19

Taki syf? Dopiero zaczynam przygodę z metalizerami, robiłem pierwsze próby malując kadłub jakiegoś starego modelu. Kilka moich spostrzeżeń, mniej lub bardziej trafnych: bardzo szybko schnie, często jeszcze w aero, przez co musiałem często go myć, problemu może by nie było gdybym kupił rozcieńczalnik, ale oczywiście o tym zapomniałem. Pomalowana powierzchnia wygląda ładnie, bez porównania z Pactrą czy Humbrolem, które dotychczas używałem. Macałem paluchem co kilka dni pomalowany kawałek plastiku, ale nawet po tygodniu farba przykleja się do palca. Czy metalizery naprawdę tak długo schną, czy to wina nie dodania rozcieńczalnika?
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości

cron