[warsztat] MH-60G Pave Hawk, Academy/MRC 1/35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

[warsztat] MH-60G Pave Hawk, Academy/MRC 1/35

Postprzez Krzysiek » poniedziałek, 15 października 2007, 16:37

Rozpoczynam moją pierwszą relację na n'PWM - z mocnym postanowieniem częstych uzupełnień i utrzymania jako takiego poziomu ;o)

A póki co zagadka - co teraz wylądowało na moim warsztacie? Podpowiedzią niech będzie to zdjęcie:
Obrazek
Zapraszam do zabawy - bez nagród niestety :)

Edit: Widzę że nie jest łatwo, więc podpowiem że to śmigłowiec.

Edit2: Zagadka została odgadnięta "gdzieś indziej", więc i tutaj wyjawię że na warsztat trafił MH-60G Pave Hawk - model Academy/MRC 1/35. Do tego mam zamiar wykorzystać maski interior i exterior Eduarda.

Na początku jest jak zwykle ambitnie, a ja wyjdzie się zobaczy.
Pozdrawiam, Krzysiek
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 131
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:31
Lokalizacja: Lublin

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [warsztat] MH-60G Pave Hawk, Academy/MRC 1/35

Postprzez Krzysiek » wtorek, 23 października 2007, 23:07

Mały update relacji. Na razie mam złożone i sklejone taśmą tyle:
Obrazek

Łatwo nadal nie jest ;) Mam dziwne wrażenie że bryła modelu i środek są jakby w różnych skalach. Lub też powstawały zupełnie niezależnie i w efekcie średnio do siebie pasują.

Najpierw kabina pilotów.
Obrazek

W modelu nie było ścianek pod podłogą kabiny, przez co można by widzieć na przestrzał przez oba boczne okna na dole, poza tym podłoga jest zbyt wąska w stosunku do szerokości kadłuba - brakuje około 2 mm. Wszystko dało się załatwić paskami polistyrenu. Oczywiście ta widoczna szpara zniknie po sklejeniu i dociśnięciu :)
Na zdjęciu nie ma jeszcze ścianki oddzielającej kabinę pilotów od przedniego przedziału z elektroniką - oryginalna z modelu też była oczywiście za mała i również ona dostała pokaźną dawkę polistyrenu.
Przez jakiś czas zastanawiałem się czy nie zrobić tego przedziału otwartego i dorobić mu zawartość, ale nie przepadam zbytnio za przesadnie pootwieranymi modelami, więc zostaje tak jak jest.

Kabina transportowa.
Obrazek

Ta sama historia co w kabinie pilotów - podłoga jest za wąska w stosunku do kadłuba o jakieś 1,5-2 mm. Tu też wklejałem polistyren.
Sufit w kabinie transportowej to też niezła przygoda. Jest zupełnie płaski, bez żadnych detali, a w dodatku brakuje mu na szerokość coś koło 4 mm. Od czego są arkusze polistyrenu... ;)
Sufit kabiny stanowi też podłogę przedziału lewego silnika, który zamierzam zrobić otwarty. Ale o silniku poniżej.

Przedział lewego silnika
Obrazek

To na razie tylko podstawowe elementy silnika, do tego dochodzi jeszcze sporo detali których na razie nie oglądałem i nie obrabiałem. Na zdjęciu widać że tylna ściana przedziału silnikowego wypada w jakimś absurdalnym miejscu. Oczywiście w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej. Co ciekawe na pudełku od modelu jest zdjęcie pokazujące silnik i tam ta ścianka też sterczy na środku jakby nigdy nic. ;) Na szczęście polistyrenu ci u nas dostatek...

Jak widać jest co poprawiać - na szczęście zapału nie brak :) Myślę że mam już za sobą jakieś 50% uzupełniania szpar, został jeszcze sufit, tylna ściana kabiny i przedział silnika. Na razie żadnych ram czasowych ;)
Pozdrawiam, Krzysiek
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 131
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:31
Lokalizacja: Lublin

Re: [warsztat] MH-60G Pave Hawk, Academy/MRC 1/35

Postprzez Timi » wtorek, 23 października 2007, 23:23

Masz pierwszego fana. Nie wiedziałem że takie przeboje są z tym modelem, kiedyś bardzo chciałem go mieć :?
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: [warsztat] MH-60G Pave Hawk, Academy/MRC 1/35

Postprzez Krzysiek » wtorek, 29 stycznia 2008, 00:14

Prace powolutku idą do przodu, szpar coraz mniej, a satysfakcja coraz większa :)

Widok całego kadłuba.
Obrazek

Tu widać trochę wyposażenia w środku. Zabudowana przestrzeń pod podłogą kabiny pilotów (inaczej byłoby widać na przestrzał), doklejone paski polistyrenu do wewnętrznych ścianek kadłuba oraz pogrubione ścianki z tyłu przy zbiorniku paliwa. Widać też już pierwszą przyklejoną blaszkę
Obrazek
Obrazek

Wewnętrzne elementy konstrukcji kadłuba z doklejonymi paskami polistyrenu - bez tego byłyby szpary między zewnętrznymi ściankami kadłuba.
Obrazek Obrazek

Fotele pilotów, na razie tylko wstepnie obrobione
Obrazek

Deska rozdzielcza, też na razie bardzo wstępnie obrobiona.
Obrazek

Podłoga. Tutaj musiałem również zmodyfikować nieco komorę w której mocowany jest hak - jak wszystko w tym modelu również i ten element nie trafiał idealnie w odpowiedni otwór w zewnętrznym kadłubie. W dodatku ścianki komory były za wysokie o jakieś 1,5 mm i zbyt szeroko rozstawione.
Obrazek

Sufit kabiny - widok od góry. Wystające białe paski polistyrenu pokazują o ile za wąska jest konstrukcja kabiny w porównaniu z zewnętrznym kadłubem. Praktycznie we wszystkich elementach trzeba było dorabiać tego typu wstawki
Obrazek

Idzie powoli ale przynajmniej zwalczyłem już łatanie wszystkich szpar i teraz wreszcie przychodzi czas na detale w środku kabiny.
Pozdrawiam, Krzysiek
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 131
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:31
Lokalizacja: Lublin

Re: [warsztat] MH-60G Pave Hawk, Academy/MRC 1/35

Postprzez Cichociemny » wtorek, 29 stycznia 2008, 00:18

Krzysiek napisał(a):Idzie powoli

Ważne że do przodu. Czekam na więcej.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: [warsztat] MH-60G Pave Hawk, Academy/MRC 1/35

Postprzez Maciek » wtorek, 29 stycznia 2008, 01:27

Zgadza sięważne że do przodu. No i to jeden z niewielu śmigłowców na tym forum za co też duży plus.:D
Maciek
 

Re: [warsztat] MH-60G Pave Hawk, Academy/MRC 1/35

Postprzez Krzysiek » czwartek, 3 lipca 2008, 17:29

No wreszcie jakiś update. Miałem paromiesięczną przerwę, bo mi przybyło w rodzinie i dopiero teraz udaje mi się wyrwać parę chwil wieczorami :)

Trochę zdjęć:

Obrazek
Drążni sterowe, zrobione w większości od podstaw, dla porównania kawałek oryginału, który był zdecydowanie zbyt delikatny.

Obrazek Obrazek
Zrobione od podstaw gaśnice + uchwyt do jednej z nich. Oczywiście nie skończone, będą jeszcze malowane.

Obrazek Obrazek
Boczne osłony w kabinie pilota, też jeszcze nie skończone - dojdą klamki + przewody. Warto wspomnieć że w instrukcji źle pokazano sposób mocowania tych osłon.

Obrazek Obrazek Obrazek
Sterownica wyciągarki, wiem że na ostatnich zdjęciach niewiele widać

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Stelaż do podwieszania lin desantowych oraz sufit z już zamontowanymi stelażami do lin i foteli strzelców. Podsufitkę będę jeszcze wykańczał, jak zresztą całe wnętrze - przybrudzenia itp

Obrazek
Wewnętrzny zbiornik paliwa.

Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Przedni panel, wraz z dorobioną instalacją oświetleniową i podpiętymi z tyłu przewodami. To też dojdzie jeszcze odrobinę podrasuję.

Obrazek
Obrazek
I na koniec widok na kokpit.

Na zdjęciach wyszło to momentami strasznie - te detale... W rzeczywistości wygląda trochę lepiej :) Do końca modelu jeszcze bardzo daleko, bo czasu mało. Mam przynajmniej nadzieję, że za miesiąc uda mi się skończyć wnętrze.

Przez chwilę zastanawiałem się nad malowaniem pustynnym, które miały śmigłowce z 55th Special Operations Squadron, stacjonujące w Arabii Saudyjskiej w czasie Pustynnej Burzy w 1991 roku. Jednak chyba zostanę przy oryginalnym trójbarwnym malowaniu - za mało zdjęć żeby dobrze odtworzyć układ kamuflażu, a to co przedstawia Italeri w instrukcji do ich wersji mały ma związek z rzeczywistością.

To tyle relacji na razie, miłego oglądania i czekam na ewentualne uwagi :)
Pozdrawiam, Krzysiek
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 131
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:31
Lokalizacja: Lublin

Re: [warsztat] MH-60G Pave Hawk, Academy/MRC 1/35

Postprzez Maxek » czwartek, 3 lipca 2008, 18:26

Piękna robota.
Już mi się odechciało robić mojego Seahawka.
Piotr Maksiak "Maxek"
Avatar użytkownika
Maxek
 
Posty: 471
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 21:19
Lokalizacja: Szczecin

Re: [warsztat] MH-60G Pave Hawk, Academy/MRC 1/35

Postprzez Marcin A. » piątek, 4 lipca 2008, 11:52

Witam

Bardzo mi się podoba Twoja praca Krzysiek.

Śledzę cały czas z otwartą gębą.

Pozdrawiam :)
Marcin A.
 

Re: [warsztat] MH-60G Pave Hawk, Academy/MRC 1/35

Postprzez gzt » piątek, 4 lipca 2008, 17:36

cholerka, jak nie lubie "wiertoliotow" to chyba zmienie zdanie :)
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: [warsztat] MH-60G Pave Hawk, Academy/MRC 1/35

Postprzez Krzysiek » poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 18:54

Minął miesiąc od ostatniego uzupełnienia relacji, a coś tam udało mi się porobić. Robię z doskoku, tyle na ile pozwala mi 2,5 miesięczny synek :)

Na początek parę zdjęć sprzed 2 tygodni: w 95% gotowe wnętrze:

Wnętrze, widać dorabiane gaśnice i sterownicę wyciągarki
Obrazek

Fotele dowódcy i strzelca pokładowego - tutaj dorabiałem linki usztywniające fotele.
Obrazek

Kokpit w widoku z 3 stron
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Panel górny z widoczną dorobioną dźwignią awaryjnego zatrzymywania wirnika
Obrazek

Na razie tyle, dość szybko postaram się wrzucić kolejną partię zdjęć.
Pozdrawiam, Krzysiek
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 131
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:31
Lokalizacja: Lublin

Re: [warsztat] MH-60G Pave Hawk, Academy/MRC 1/35

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 20:28

Mam wrażenie, że praktykowałeś u jubilera albo zegarmistrza :lol:
A tak na poważnie - podziwiam Twoją pracę, bo choć skala dość "poręczna", to jednak talent bardzo widoczny - zrobione szczegóły, których pewnie nawet bym w prawdziwym śmigłowcu nie zauważył ! Urzekło mnie zwłaszcza mocowanie zbiornika.
Gratulacje (także z powodu nowego, 2,5-miesięcznego przedstawiciela braci modelarskiej :lol: )
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7979
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: [warsztat] MH-60G Pave Hawk, Academy/MRC 1/35

Postprzez Krzysiek » wtorek, 5 sierpnia 2008, 12:52

Dzięki :)
Aleksander napisał(a):Urzekło mnie zwłaszcza mocowanie zbiornika.

Czy ja wiem? To akurat gotowe blaszki, więc było dość łatwo, posklejać do kupy ;) Gdybym zrobił to sam z niczego, tak jak niektórzy utalentowani koledzy z tego forum, to byłoby coś.
Grunt że jest satysfakcja, bo po początkowym okresie odkrywania całej masy baboli tego modelu, ostatnio dostrzegam też, że jednak trochę elementów pasuje do siebie dość dobrze.
Pozdrawiam, Krzysiek
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 131
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:31
Lokalizacja: Lublin

Re: [warsztat] MH-60G Pave Hawk, Academy/MRC 1/35

Postprzez Krzysiek » piątek, 8 sierpnia 2008, 14:13

Kolejny mały update

Przepraszam za jakość zdjęć, były robione na szybko, bo takie miałem warunki.

Na początek elementy wirnika głównego
Obrazek
Na dole po prawej część oryginalna z zestawu, po lewej poprawiona, dodatkowo z tyłu tego elementu trzeba spiłować kołeczek ustalający, bo prawidłowy kąt ustawienia tego elementu w wirniku też jest inny niż w modelu.

Obrazek
Poprawienia wymagał również i ten element. Po prawej przed a po lewej po przeróbce.

Obrazek
Tak wygląda oryginał.

ObrazekObrazek
A tak na obecnym etapie wirnik w modelu.
Pozdrawiam, Krzysiek
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 131
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:31
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości