F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez Dorotka » czwartek, 25 września 2014, 22:38

potez napisał(a):
Dorotka napisał(a)::)

Nie wiem czy wiesz ale teraz jest większy problem, którym żyją inne Fora... Wyciąganie nitek z plastiku nad ogniem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:)


Ale dałem do pieca 8-) No myślałem że nitke zrobić to już każdy potrafi :shock: No cóż jak zwykle projekcja przesłania rzeczywistość :-|


:)

Oj tam, oj tam... Niektórzy osiągnęli zwyczajnie absurd a pochłonięci zakupami nawet tego nie zauważyli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Reklama

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez potez » czwartek, 25 września 2014, 22:57

A z innej bajki. takiego ładnego jeszce znalazłem z wzorem góry do brudzenia ;o)
Obrazek
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4682
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez Drunkmaster » piątek, 26 września 2014, 13:13

rotpol13 napisał(a):
Dorotka napisał(a)::)

W ramach odmiany zacząłem sobie dzisiaj "ryć" linie...


Trzeba jeszcze je poświęcić :!: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Obrazek


Tak sobie myślę że na polskich forach można by na prawdę na tym zarabiać :lol: to jak Dorotka święcimy?

Miniaturowe butelki z szampanem do rozbijania na gotowym modelu też niedługo będą w ofercie :!:
Wszystko oczywiście z myślą o realiźmie :mrgreen:
Avatar użytkownika
Drunkmaster
 
Posty: 269
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 00:37

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez Dorotka » piątek, 26 września 2014, 14:23

Drunkmaster napisał(a):Tak sobie myślę że na polskich forach można by na prawdę na tym zarabiać :lol: to jak Dorotka święcimy?


:)

Obawiam się, że przy "ryciu nowych" linii za chwilę sam będę potrzebował księdza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:)

Obrazek
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez agalant » piątek, 26 września 2014, 14:43

Dorotka napisał(a):Obawiam się, że przy "ryciu nowych" linii za chwilę sam będę potrzebował księdza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uważaj, bo ksiądz przysyłany przez rotpola zajmuje się głownie nitowaniem za pomocą akceleratora pirotechnicznego zasilanego z taśmy :)
agalant
 
Posty: 170
Dołączył(a): wtorek, 21 grudnia 2010, 13:22

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez Dorotka » piątek, 26 września 2014, 14:50

agalant napisał(a):
Dorotka napisał(a):Obawiam się, że przy "ryciu nowych" linii za chwilę sam będę potrzebował księdza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uważaj, bo ksiądz przysyłany przez rotpola zajmuje się głownie nitowaniem za pomocą akceleratora pirotechnicznego zasilanego z taśmy :)


Tylko to mnie powstrzymuje :P
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez Dorotka » niedziela, 28 września 2014, 17:37

:)

Wpadłem na genialnie "udupiający pomysł" zrobienia tych linii w sposób podobny do oryginału... Na początek pociąłem za "głęboko" i za "szeroko". Oczywiście jeden z tych "nawiedzonych przez Tomcaty" natychmiast mnie obsobaczył :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: No ale nie zrezygnowałem... Poszło wszystko pod CA i męczę się dalej, a postęp jest powoli widoczny. Przy okazji jakie doświadczenia macie z "twardością" klejów CA?

Pozdrawiam
:)

Fotka 26-27. Linie podziału cd.

Obrazek

Obrazek
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez potez » niedziela, 28 września 2014, 20:28

Dorotka napisał(a):Przy okazji jakie doświadczenia macie z "twardością" klejów CA?



Im dłużej leży tym bardziej twardy. W sumie niczego innego nie zobserwowałem.

Zdradzisz na czym miała ta japońska metoda polegać? Bo jak na razie to nieogarniam 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4682
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez Dorotka » niedziela, 28 września 2014, 20:39

potez napisał(a):Zdradzisz na czym miała ta japońska metoda polegać? Bo jak na razie to nieogarniam 8-)


:)

Nie przejmuj się, ja też jej nie ogarnąłem i nawet nie wiem czy kiedykolwiek będę się starał powtórzyć. Gdzieś tam kiedyś obejrzałem sobie w sieci film gdzie Japończyk robił linie niby tradycyjnie (trasowanie, skrobanie, polerka), po czym zalewał taką linię mieszanką kleju CA i plastikowego pyłu (bardzo drobnego jak puder - gdzieś tam na świecie można taki plastikowy puder kupić). Ścierał i ponownie skrobał, po czym w linie zapuszczał rzadki klej do plastiku, który mu się po liniach rozlewał. Później przecierał całość gąbką do matowienia powierzchni. Jemu to wychodziło super (linie jak od producenta) mnie nie :cry: Domyślam się, że to kwestia stosowanych materiałów ... Ale tematu raczej zgłębiać nie będę ;o)

Pozdrawiam
:)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez Dorotka » wtorek, 30 września 2014, 06:05

:)

Wykorzystując nieliczne przerwy w trollowaniu po sąsiednich forach, wyciąłem "schody" i teraz czekam, bo Mariusz się zobowiązał, że poda mi ich rzeczywistą głębokość (ponoć w Hase sa za płytkie). Zacząłem też robić wzmocnienie jednego ze stopni.
Popełniłem błąd, a mianowicie pasując kabinę pocieniowałem ścianki i teraz mam problem z możliwością odpowiedniego dociśnięcia rysika, żeby się plastik zwyczajnie nie rozpadł. Kombinuje w środku jakieś wzmocnienia, żeby mi się "pod nożem" aż tak nie uginał. Wniosek: najpierw robić linię, później bawić się z pasowaniem kabiny.

Pozdrawiam
:)

Fotka 28 (specjalnie dla Rotpola13). Linie podziału, "schodki" w toku.

Obrazek
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez rotpol13 » wtorek, 30 września 2014, 10:30

Dziękuję za fotkę z dedykacją, za pięć lat jak skończysz model może być sporo warta :mrgreen:

Na wszelki wypadek nic więcej nie napiszę ;o)
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez Dorotka » wtorek, 30 września 2014, 10:36

:)

Walcząc z jesienną depresją podciągnąłem sobie nastrój zakupami... Uważam, że daje mi to + 1 punkt do respectu. Ale z racji tego, że kupiłem na zapas dwa zielone kleje doliczam sobie + 5 punktów. Tu z kolei muszę zauważyć, że kupiłem dwa przez pomyłkę, więc odejmuję sobie - 1 punkt. Ponieważ nie zamieszczam tej informacji w dziale "Chwalmy się", tylko w skromnym warsztacie dodaje sobie + 5 punktów. Razem daje mi to + 10 punktów do respectu.

Pozdrawiam
:)

P.S. Po głębokim zastanowieniu (2 x kawa) odejmuję sobie - 5 punktów za to, że w ogóle o tym napisałem.

Obrazek
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez agalant » wtorek, 30 września 2014, 10:50

Dorotka napisał(a)::)

Walcząc z jesienną depresją podciągnąłem sobie nastrój zakupami... Uważam, że daje mi to + 1 punkt do respectu. Ale z racji tego, że kupiłem na zapas dwa zielone kleje doliczam sobie + 5 punktów. Tu z kolei muszę zauważyć, że kupiłem dwa przez pomyłkę, więc odejmuję sobie - 1 punkt. Ponieważ nie zamieszczam tej informacji w dziale "Chwalmy się", tylko w skromnym warsztacie dodaje sobie + 5 punktów. Razem daje mi to + 10 punktów do respectu.

Pozdrawiam
:)

P.S. Po głębokim zastanowieniu (2 x kawa) odejmuję sobie - 5 punktów za to, że w ogóle o tym napisałem.

Obrazek

I TO WSZYSTKO ZMIEŚCISZ W TYM MODELU? :)

Netto wychodzisz na plus, gratulacje.

A czym jest to coś w czarnym pudełku w prawym górnym rogu?

Z innej beczki - i tu wyjdą moje braki warsztatowe - jak wycinasz prostokątne otwory (chodzi mi o narożniki, które nigdy nie wychodzą mi tak ostro, jak bym chciał)?
agalant
 
Posty: 170
Dołączył(a): wtorek, 21 grudnia 2010, 13:22

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez Dorotka » wtorek, 30 września 2014, 11:01

agalant napisał(a):I TO WSZYSTKO ZMIEŚCISZ W TYM MODELU? :)

Netto wychodzisz na plus, gratulacje.

A czym jest to coś w czarnym pudełku w prawym górnym rogu?


:)

A jak, pewnie że zmieszczę! Łącznie z fajką, która jest właśnie w czarnym pudełku ;o)

agalant napisał(a):Z innej beczki - i tu wyjdą moje braki warsztatowe - jak wycinasz prostokątne otwory (chodzi mi o narożniki, które nigdy nie wychodzą mi tak ostro, jak bym chciał)?


Ja robię to w ten sposób że najpierw w rogach prostokąta, czy kwadratu wiercę otwór 0,1 lub 0,2 mm, później docinam plastik do tych otworów i tnę dopiero po liniach. Następnie papier ścierny. A później to już pikuś - powtarzam wszystko kilka razy aż jestem zadowolony :mrgreen:

Pozdrawiam
:)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez agalant » wtorek, 30 września 2014, 11:26

Dorotka napisał(a):Ja robię to w ten sposób że najpierw w rogach prostokąta, czy kwadratu wiercę otwór 0,1 lub 0,2 mm, później docinam plastik do tych otworów i tnę dopiero po liniach. Następnie papier ścierny. A później to już pikuś - powtarzam wszystko kilka razy aż jestem zadowolony :mrgreen:

No i właśnie ten pikuś, te narożniczki mnie męczą. Mam takie małe otwory (1:72, wlot i wylot rozrusznika AV-8B) do wykonania i przeczuwam, że jakbym się nie starał, nie będę zadowolony...

Dzięki, kiedy wreszcie zmierzę się z tematem, zadam mądrzejsze pytania.

Pozdrawiam.
agalant
 
Posty: 170
Dołączył(a): wtorek, 21 grudnia 2010, 13:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości