FOKKER D.VII (OAW) 1:32 Wingnut Wings.

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: FOKKER D.VII (OAW) 1:32 Wingnut Wings.

Postprzez waran » piątek, 7 października 2016, 17:15

Mam to samo wrażenie.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Reklama

Re: FOKKER D.VII (OAW) 1:32 Wingnut Wings.

Postprzez Adam » piątek, 7 października 2016, 20:48

Ja nie mam takiego wrażenia ;o) tak jest naprawdę. :(
Jedyne co da się poprawić to skrócić szyje. :mrgreen: wszystkie części są "sklejone" na patafix.
Figurki i pompę dostałem okazyjnie i "koniowi w zęby" nie zaglądałem.
Są jeszcze dostępne figurki z tego okresu choćby takie
http://www.martola.com.pl/pl473/produkt ... lian_set_b
i takie.
http://www.martola.com.pl/pl473/produkt ... t_n%C2%B02
jest tam kilka zestawów.
Nigdy wcześniej figurek nie robiłem i tutaj chcę poćwiczyć i sprawdzić czy mam "talent" do takiego dłubania.
Figurki powyższych zestawów bardzo mi się podobają a i mam jeszcze kilka modeli z tego okresu do zrobienia, więc nie mówię ostatniego słowa.

Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: FOKKER D.VII (OAW) 1:32 Wingnut Wings.

Postprzez xmald » piątek, 7 października 2016, 22:34

Adam - zrobiłeś świetny model i osprzęt do niego.Spróbuj coś z szyjami zrobić ale odnoszę wrażenie, że problem jest w proporcjach a nie tylko w szyi - jakkolwiek to brzmi ;o)
Jako, że nie dalej jak wczoraj odebrałem przesyłkę z Copper State Models z figurką właśnie - jeszcze nie pomalowałem ale bardzo mi się podoba - zerknij tu: http://www.copperstatemodels.com/main/fullDetails/146
albo takie coś: http://www.copperstatemodels.com/main/fullDetails/145
Od niedawna możesz zamawiać w Polsce - pewnie będzie trochę taniej: http://www.meliusmanu.pl/
Poćwiczyć możesz na tych nieudanych a kup sobie albo to z linków, które przesłałeś albo z CSM.
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: FOKKER D.VII (OAW) 1:32 Wingnut Wings.

Postprzez Adam » piątek, 7 października 2016, 23:39

No kolego zamieszałeś mi w rozumie. :P
Figurki prezentują się wyśmienicie. Pobuszowałem po wszystkich figurkach jest tam niewyczerpane źródło.
Nastąpiły pierwsze prace przy planowaniu dioramy. Jak napisałem wcześniej szerokość jest narzucona przez szerokość gabloty równą mniej więcej rozpiętości płatów. długość na razie dowolna.
Tak wygląda to z lotu ptaka.

Obrazek

Pod skrzynką narzędziową widać zestaw narzędzi.
Na samym dole znajduje się materiał na trójnóg z bloczkiem do wciągania silnika.
Jeszcze parę widoczków, porady co do kompozycji i nie tylko mile widziane.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

xmald załatwiłeś mi bezsenną noc, ;o)

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: FOKKER D.VII (OAW) 1:32 Wingnut Wings.

Postprzez MeliusManu » sobota, 8 października 2016, 09:11

Na dobrze wyglądające lusterko są 2 proste metody:
- albo kalki lustrzane
- albo kawałek lustrzanej folii do znalezienia w dowolnej firmie zajmującej się reklamą.
Każda taka firma może takie naklejeczki z takiej folii spokojnie na ploterze nawet wyciąć za kilka złotych.
Malowanie lusterek farbami ( choćby były kosmicznej jakości ) realnie nikomu się jeszcze nie udało i nie uda.
Moja propozycja też figurki ze skrzynką i narzędziami na drabinkę.
Obrazek
Może też inny wózek. Np z tego kompletu.
Obrazek
Profesjonalne dodatki modelarskie na zamówienie - KALKOMANIE
My i Facebook
Avatar użytkownika
MeliusManu
 
Posty: 49
Dołączył(a): niedziela, 27 października 2013, 21:21

Re: FOKKER D.VII (OAW) 1:32 Wingnut Wings.

Postprzez Adam » niedziela, 9 października 2016, 22:28

Co do figurek to wygadałem się przed żoną, odpowiedź była krótka. KUPIĆ :mrgreen:
A że u mnie w domu do mnie należy ostatnie słowo "masz rację kochanie" to klamka zapadła będzie zakup, ale chyba w listopadzie bo w najbliższym czasie będę znowu gościem w domu.

MeliusManu napisał(a):Na dobrze wyglądające lusterko są 2 proste metody:
- albo kalki lustrzane
- albo kawałek lustrzanej folii do znalezienia w dowolnej firmie zajmującej się reklamą.
Każda taka firma może takie naklejeczki z takiej folii spokojnie na ploterze nawet wyciąć za kilka złotych.
Malowanie lusterek farbami ( choćby były kosmicznej jakości ) realnie nikomu się jeszcze nie udało i nie uda.
Moja propozycja też figurki ze skrzynką i narzędziami na drabinkę.
Obrazek
Może też inny wózek. Np z tego kompletu.
Obrazek


Dzięki za przepis lusterka.
Co do figurek to ten na drabinie będzie na pewno, co do reszty to pomyslę.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: FOKKER D.VII (OAW) 1:32 Wingnut Wings.

Postprzez MeliusManu » niedziela, 9 października 2016, 22:50

Bardzo proszę i zapraszam. Może my do tego czasu uporamy się już na gotowo ze sklepem na stronie. Prace trwają ale w bólach bo Telford na głowie i to teraz priorytet. Tego na drabince jeszcze w ofercie nie ma, bo najpierw właśnie drabinkę muszę skończyć.
Profesjonalne dodatki modelarskie na zamówienie - KALKOMANIE
My i Facebook
Avatar użytkownika
MeliusManu
 
Posty: 49
Dołączył(a): niedziela, 27 października 2013, 21:21

Re: FOKKER D.VII (OAW) 1:32 Wingnut Wings.

Postprzez Adam » piątek, 21 października 2016, 09:37

Mam mały problem, nie mam instrukcji malowania figurek i nie wiem na jaki kolor je pomalować.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: FOKKER D.VII (OAW) 1:32 Wingnut Wings.

Postprzez Tomek Rogala » piątek, 21 października 2016, 10:45

Tomek Rogala
 
Posty: 96
Dołączył(a): poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 14:32

Re: FOKKER D.VII (OAW) 1:32 Wingnut Wings.

Postprzez Adam » poniedziałek, 24 października 2016, 12:40

Tomku dziękuje za linki.
Od kolegi, któremu nie są obce sprawy umundurowania z okresu Wielkiej Wojny dowiedziałem się, że ubiory mechaników były czarne, ale wtedy nie było cudownych proszków od bieli i czerni to tylko nowe kombinezony były czarne. Ponieważ jeden z moich mechaników jest starszy to będzie miał jaśniejszy, bardziej sprany, a młodszy trochę ciemniejszy.
Ochoczo zabrałem się za figurki, na początku uzupełniłem braki takim czymś, chyba nazywa się greenstuf, ale nie jestem pewien, jest to znana masa figurkowcom, to pewnie mnie poprawią.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pod topór poszły zbyt długie szyje. ;o)

Obrazek

Tu wszystko wygląda jak po wdepnięciu na minę. :(

Obrazek

Wyjąłem z rąk niepotrzebne przedmioty. ;o)

Obrazek

Obrazek

W otwarte ręce będzie włożona drabina.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz nadeszła pora na przygotowanie do malowania. Z tego widoku pewnie ucieszył by się Kmicic. ;o)

Obrazek

Obrazek

W między czasie dodałem metalowe wzmocnienie zawiasów, aby pod ciężarem mechanika drabina się nie rozpadła, widać tu Taurusowe śruby.

Obrazek

Obrazek

Na piątej stronie umieściłem zdjęcie gdzie widać wciąganie silnika na trójnogu. Chodzii mi po głowie, aby taki sprzęt stał gdzieś z boku. Moim zdaniem taki trójnóg byłby bardzo wysoki. Ostatnio kupiłem książkę o rosyjskim lotnictwie z Wielkiej Wojny i tam zobaczyłem przyrząd do wciągania o takim mniej więcej kształcie.

Obrazek

A bloczek do wciągania już mam.

Obrazek

Rozmyślając o powyższym sprzęcie zabrałem się za malowanie figurek.

Przygotowałem taki szuwaks, kombinezony były malowane aerografem.

Obrazek

Wyszło to tak, widać różnicę w odcieniach. Koszulka będzie, a właściwie jest już w trakcie malowania pędzelkiem.

Obrazek

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: FOKKER D.VII (OAW) 1:32 Wingnut Wings.

Postprzez RAV » poniedziałek, 24 października 2016, 23:32

Adam napisał(a):Obrazek

Dałoby się zrobić, żeby prawą ręką bardziej krzepko trzymał tę drabinę? Teraz wygląda, jakby szczyptę soli brał.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: FOKKER D.VII (OAW) 1:32 Wingnut Wings.

Postprzez Adam » poniedziałek, 24 października 2016, 23:56

Trochę za późno, figurki są już malowane. :?
Ponieważ są to moje pierwsze figurki, to cieszę się, że choć tak udało mi się je spasować. Widziałem na naszym forum jak koledzy przerabiali swoje figurki. Jak łyknę bakcyla to może w przyszłości tak będę robił.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: FOKKER D.VII (OAW) 1:32 Wingnut Wings.

Postprzez greatgonzo » wtorek, 25 października 2016, 03:36

Ależ nie! Koleżka poza kręceniem się przy samolotach jest też tamburmajorem i nie może się powstrzymać by nie trenować kręcenia buławą marszową przy każdej nadarzającej się okazji. A przecież po wprowadzeniu do służby Dee Zieeben parada zwycięstwa wydaje się być już za pasem. :)

Powoli wkręcam się w Twoje modele. Myślę, że za parę lat absolutnie zachwycę się Twoim dziełem. Chyba, że faktycznie wciągną Cię te figurki. Póki co bardzo mi się podoba.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: FOKKER D.VII (OAW) 1:32 Wingnut Wings.

Postprzez Adam » wtorek, 25 października 2016, 10:34

greatgonzo napisał(a):Ależ nie! Koleżka poza kręceniem się przy samolotach jest też tamburmajorem i nie może się powstrzymać by nie trenować kręcenia buławą marszową przy każdej nadarzającej się okazji. A przecież po wprowadzeniu do służby Dee Zieeben parada zwycięstwa wydaje się być już za pasem. :)

Powoli wkręcam się w Twoje modele. Myślę, że za parę lat absolutnie zachwycę się Twoim dziełem. Chyba, że faktycznie wciągną Cię te figurki. Póki co bardzo mi się podoba.


Tak na prawdę to próbowałem tę rękę zamontować tak aby trzymała drabinę od dołu, ale to wyglądało dziwnie.
Co do figurek to raczej jako dodatki do modelu samolotu a nie oddzielne dzieło. Mam spory magazyn modeli, a oprócz tych figurek co robię to figurkowy magazyn jest pusty.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: FOKKER D.VII (OAW) 1:32 Wingnut Wings.

Postprzez Andrzej Godlewski » wtorek, 25 października 2016, 18:52

I tak duże brawa za to że się zdecydowałeś ożywić Fokkera .
Figurki to nie jest łatwy temat ,a teraz zapewne na pierwszej giełdzie magazyn na części do figurek zapełni się :)
Najlepiej delikwenta poporcjować :mrgreen: a później części na drut i i pozę można ustawić jaką się chce .
Taki trochę Hanibal Lekster tylko w miniaturze :D
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 36 gości