Firefly Mk.I (1/72 Octopus)

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Firefly Mk.I (1/72 Octopus)

Postprzez Jaho63 » wtorek, 21 lipca 2009, 01:27

Przy okazji prac nad Seafire III "odgrzebałem" zaczętego swego czasu Firefly'a. Wprawdzie jest to kolejny projekt, ale że się tak sam jakoś w ręce pcha :) i że już się nauczyłem, iż lepiej robić modele pod czujnym "okiem" forum...
Model to typowy "shrot-ran" :) no, ale lepszego nie znajdziesz. :) Ja wiem, że jest tutaj paru "magików”, co z modelu NOVO zrobią MODEL, no, ale ja do nich nie należę :) i tak:
"Najsampierw" wyginałem skrzydło żeby dostać charakterystyczny wznios:
Obrazek
Chłodnica ogromniasta, więc dostał siateczkę:
Obrazek
Kabina pilota zadowoliła mój niewybredny gust: :)
Obrazek
Ale to, co "Pepiki" "zaprojektowali" do kabiny nawigatora to było na poziomie... Ja wiem, jak ktoś pamięta NOVO? To w tym stylu :)
Ja zrobiłem z jakichś resztek żywic, też uproszczoną, ale myślę znośną "wersję" jego kabiny:
Obrazek
Jeżeli chodzi o dopasowanie części to, z resztą najlepiej wiedzą Ci, co już ten model robili :):
Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 7 sierpnia 2009, 23:58 przez Jaho63, łącznie edytowano 1 raz
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Firefly Mk.I (1/72 Octopus)

Postprzez spiton » wtorek, 21 lipca 2009, 01:33

Lubię ten samolot, mam model NOVO z dokupioną kabinką vacu, i dobrymi kalkami. Ale zrobię go z otwartymi klapami.
Lubie klapy systemy Fairey'a :-)))
Będę kibicował !!! I podpatrywał.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Firefly Mk.I (1/72 Octopus)

Postprzez LazyCat » wtorek, 21 lipca 2009, 04:31

Gratuluje samozaparcia :) Poddalem sie oddalem Octopus i kupilem Special Hobby.
Samolot bardzo ladny, dziele ze spiton wiele sentymentow (kiedys zrobilem Frog :lol: ).
Bardzo ladnie wyglada to co zrobiles do tej pory, bedze troche szpachlowania :shock:
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: Firefly Mk.I (1/72 Octopus)

Postprzez lejgo_inc » wtorek, 21 lipca 2009, 08:36

Że będziesz miał jazdę z tym modelem to już sam dobrze wiesz :)
Kabina wygląda na trochę taką "zakurzoną", chociaż może być to niezauważalne po przyklejeniu owiewek. Chłodnica bardzo milutka.

Nie wiem jak inni, ale ja mam do takich lewych modeli mam więcej serca, cieprliwości, kiedy trzeba się postarać żeby model w ogóle jakoś wyglądał. A jak się uda pokazać modelowi jaki fajny mógłby być, gdyby nie jego producent... :)
Nie to co z hasedżimijami, kiedy człowiek się denerwuje że jeden styk w całym modelu nie do końca idealnie pasuje, bo się źle potrząsnęło pudełkiem ;)
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Firefly Mk.I (1/72 Octopus)

Postprzez Jaho63 » wtorek, 21 lipca 2009, 13:45

LazyCat napisał(a):oddalem Octopus

Też bym tak zrobił, ale słyszałem (nie widziałem Speciala), że tylko dodano oszklenie a reszta to ten sam model? Bo jeśli nie to będę musiał coś odszczekać :oops:
lejgo_inc napisał(a):Kabina wygląda na

Melduję! Kabinka odkurzona :) (zauważyłem to dopiero na zdjęciach) :)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Firefly Mk.I (1/72 Octopus)

Postprzez Rumcajs » wtorek, 21 lipca 2009, 14:51

Jaho63 napisał(a):Też bym tak zrobił, ale słyszałem (nie widziałem Speciala), że tylko dodano oszklenie a reszta to ten sam model? Bo jeśli nie to będę musiał coś odszczekać :oops:

No Januszu, ćwicz "Hau, hau..." ;o)
Ja również postapiłem jak kolega LazyCat i mam w domu model Speciala, a Octopus poszedł na sprzedaż.

Wracając do sedna sprawy, samolot bardzo fajny, ma coś w sobie... Będę Ci kibicował.
Pozdrawiam
Marcin Surzyn
Avatar użytkownika
Rumcajs
 
Posty: 166
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 18:22
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Firefly Mk.I (1/72 Octopus)

Postprzez spiton » wtorek, 21 lipca 2009, 16:52

lejgo_inc napisał(a):Nie wiem jak inni, ale ja mam do takich lewych modeli mam więcej serca, cieprliwości, kiedy trzeba się postarać żeby model w ogóle jakoś wyglądał. A jak się uda pokazać modelowi jaki fajny mógłby być, gdyby nie jego producent... :)

Posiadam podobny typ zboczenia ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Firefly Mk.I (1/72 Octopus)

Postprzez Jaho63 » wtorek, 21 lipca 2009, 17:17

Rumcajs Ty się śmiej, a ja tu "daremnie krwawię" :)
Lejgo i Spiton, ja wiem, widzę, że lubicie się ścierać z materią (szczęściem wymyślono tworzywa sztuczne) :)
Oglądałem inboxa SH i powiem tylko, że się ładnie wpakowałem. :)
Mam prośbę, czy mógłby ktoś zrobić fotkę tych zaznaczonych elementów w SH?
Obrazek
Mam tam jakieś walkaroundy, ale miejsca te nie do końca są dla mnie jasne.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Firefly Mk.I (1/72 Octopus)

Postprzez spiton » środa, 22 lipca 2009, 00:54

Idzie Ci super.
Skąd masz taka śliczną siateczkę na chłodnicę ???
Firefly To myśliwiec z jajem. W 39 myłby groźnym przeciwnikiem.....
Lubią ten samolot, ale jak na myśliwiec morski, który wszedł do użycia pod sam koniec wojny.....
To nie był szybki..... :-)))
Twoja relacja zachęca mnie do pójścia w Twoje ślady ;-))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Firefly Mk.I (1/72 Octopus)

Postprzez donalyah00 » środa, 22 lipca 2009, 11:32

Kawał niezłej roboty! Siatka faktycznie daje radę. Jakie będzie malowanie? Może znowu coś z SEAC? ;o)
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: Firefly Mk.I (1/72 Octopus)

Postprzez Michał Janik » środa, 22 lipca 2009, 12:12

Jaho63 napisał(a):Mam prośbę, czy mógłby ktoś zrobić fotkę tych zaznaczonych elementów w SH?


Po pierwsze, to serdecznie dziękuję za to, że pokazujesz na fotkach swój model. To mnie dopinguje do tego, żeby w końcu zrobić to, o czym przeyśliwuje od kilku dni - dokonczyć swój egzemplarz, korzystając, że już mogę wrócić do bardziej aktywnego modelrastwa po pół roku przerwy (Hurra!!!) Poza tym Firefly to nader zacna maszyna, choć nie w pełni udana ;o) .
Poz drugie, pozwalam sobie podesłać link do swojego wyrobu, też sporo czasu spedziłem nad tym fragmentem samolotu, ale mam wrażenie, ze mimo iż sporo rzeczy jest wciąż tajemnicze w Fireflyu, to tu akurat wiem co i jak.

viewtopic.php?f=12&t=1912&hilit=taxi

Zwróć uwagę na to, że przy tych dwóch bocznych otworkach powinny byćtakie długie, klinowate blaszki "odgraniczające" powietrze za chłodnicą od powietrza które było łapane tymi otworkami (o ile pamiętam to były jakieś nagrzewnice do kabin etc., chociaż mogę się mylić). Jak będziessz chciał, to mogę wrzucić odpowiednie skany, choć pewnie koło piątku.

Po trzecie, to też robiłem SH w 1/72 i nie skończyłem, bo wskoczyłem na 1/48. Jeślibyś chciał, to mógłbym Ci przekazać to co mam po nim i może mógłbyś nakarmić swoją ośmiornice kawałkami mojego świetlika.

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Firefly Mk.I (1/72 Octopus)

Postprzez Jaho63 » środa, 22 lipca 2009, 13:15

Siatka z filtra oleju, dostałem kawałek od kolegi. Pod nią jest jeszcze jedna siatka, której wprawdzie nie będzie widać, ale wykorzystałem ją jako stelaż do tej widocznej, która to z kolei była bardzo giętka, a nie chciałem jej naklejać na coś, bo klej zalewa oczka (już to w jakiejś chłodnicy przerobiłem)
Obrazek
Malowanie będzie z tej samej akcji, co współprodukowany Seafire, czyli Okinawa 1945. Pilot nie as, ale samolot fajny, więc robię jego najskuteczniejszego pilota, czyli John'a Stott'a z 1770squ.
Michał Janik napisał(a):to co mam po nim i może mógłbyś nakarmić swoją ośmiornice kawałkami mojego świetlika

Michał bardzo chętnie, szczegóły na PW. A ja dziękuję Tobie (toż to już jakiś klub życzliwości ;o) ) za to, że mogłem już wcześniej podglądnąć wnętrze (notabene piękne). A dziś obejrzałem je powtórnie i aż śmiech, bo tak się łamałem nad tym czy robić mu światła czy tylko pomalować, ale spróbuję zrobić - zainspirowały mnie Twoje. :)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Firefly Mk.I (1/72 Octopus)

Postprzez spiton » środa, 22 lipca 2009, 14:07

Michał Twój model jest świetny. Koniecznie go dokończ!!!!
Jaho 63 siatka rewelacyjna!!!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Firefly Mk.I (1/72 Octopus)

Postprzez Jaho63 » środa, 22 lipca 2009, 21:42

Spiton proszę Cię, bo tracę śmiałość do tego tworu :)
"Machłem" światełka (choć te żarówki to jak pięść wielkie wyszły) :)
Obrazek
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Firefly Mk.I (1/72 Octopus)

Postprzez spiton » środa, 22 lipca 2009, 22:30

Jaho, Twój model rządzi. jest sklejany z kawałków, jest w 72, ma boską siatkę, i mimo faktu, że spasowany jest marnie, to wierzę że dasz radę, i ciekaw jestem efektu końcowego.
Światełko super!!
Spiton(klub kiepskiego zestawu) ,-))
Ostatnio edytowano piątek, 7 sierpnia 2009, 19:07 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości