Dornier Do 215B-4 ICM 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Dornier Do 215B-4 ICM 1/48

Postprzez Aphar » sobota, 13 sierpnia 2016, 18:04

Witam po przerwie.
Dokończyłem brudzenie góry metodą na biedronkę.
Po zdjęciu masek okazało się, że zagubiony km usadowił się pod fotelem pilota. Przy niewielkiej pomocy udało się go odklinować i przekonać aby wystawił mordkę przez przeznaczony dla siebie otwór. Po tym wystarczyła kropelka CA i już jest tak jak powinno być.
Teraz trzeba będzie sztukować, niestety nie wiem czy mam wszystkie urwane lufy :cry:

Nie wiecie może czy te Dorniery mocno kopciły?
Silnik DB_coś_tam jak w messerschmitt'cie, paliwo niemieckie, więc chyba obie opcje - utytłany i czysty - są akceptowalne. ;o)

Na koniec zostaje ostatni - mam nadzieję - problem do rozwiązania: reflektor. Fabryczna szybka ma defekt. Na górnej powierzchni jest jamka skurczowa. Widać ją na ostatnim zdjęciu (niestety zdjęcie zrobiłem po wstępnej obróbce i nawierceniu żarówki). A że to część przezroczysta, to nie mam pomysłu jak dorobić. :( Będę wdzięczny za wszelkie pomysły i sugestie?


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Aphar
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Aphar
 
Posty: 322
Dołączył(a): poniedziałek, 10 listopada 2008, 21:20
Lokalizacja: Wesoła

Reklama

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości