Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez GEM » piątek, 1 stycznia 2016, 15:24

Dawno nic nie kleiłem. :)
Nowy rok , nowe wyzwanie.
Na warsztat trafia model Mi 24 w skali 1:48. Nie wiem co dalej napisać, bo niby będzie to z zestawu Revella, ale tak naprawdę to będzie to tylko wykorzystanie kilku elementów z tego zestawu.
Będzie to model śmigłowca z o numerze bocznym 956 z 56 Pułku Śmigłowców Bojowych z Inowrocławia.
Wiem że ostatnio było kilka relacji z budowy tego śmigłowca ale może i moja się tu zmieści. Liczę na pomoc.
Plany są dosyć ambitne. Model ma mieć skorygowany kształt kadłuba( wymiary, kształt) planuję wykonanie otwartej góry, a z tym wiąże się wykonanie silników i całej reszty. Wykonanie wnętrza, kabiny i przedział transportowy. Wnęki podwozia.
Zakupiłem zestaw żywic do waloryzacji z CMK i zestaw kalek z Montexu. Zobaczymy ile z tego wykorzystam.
Zestaw jest znany i nie będę robił prezentacji zawartości, bo zainteresowani je znają.
Obrazek
Mam zamiar bazować na rysunkach z wydawnictwa 4+
Po pierwszej analizie i porównaniu elementów zestawu do rysunków, wygląda to tragicznie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak widać , kadłub jest za wysoki. belka za krótka, przesunięte są okna, wnęki podwozia. O przekroju bocznym nie ma co pisać.
Ale jak by wszystko pasowało to nie było by zabawy. A zatem do dzieła.
Na początek zeszlifowałem z kadłuba wszystkie zewnętrzne elementy. Nie ma co żałować bo albo są w złych miejscach albo mało przypominają oryginał.
Obrazek
Po analizie doszedłem do wniosku że trzeba trochę pociąć skorupę kadłuba, wyciąć co nie potrzebne, dodać czego brakuje, i potem posklejać to w całość.
Obrazek
Na razie posklejam to w całość tak jak jest. A po przygotowaniu dwóch połówek i wyprowadzeniu przekrojów według wręg, będę wycinał otwory pod luki, drzwi i resztę pokryw które będą otwarte.
Nie wiem jak to wyjdzie, ale mam nadzieję że jakoś sobie z tym poradzę.
Pozdrawiam Grzegorz
Jak coś robisz - rób to dobrze. Jak masz robić źle, nie rób tego wcale - szkoda czasu !
Warsztat :
GEM
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 17:17

Reklama

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez jasio-g » piątek, 1 stycznia 2016, 16:16

Ciekawe, co zostanie z oryginału. Zasiadam przed 1 rzędem, bo ciekawie się to zapowiada.
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez Flacha » piątek, 1 stycznia 2016, 17:01

Oj Grzesiu, nie masz litości :mrgreen: pozostaje mi tylko podziwiać pracę bo o efekt jestem dziwnie spokojny :)
Pozdrawiam Andrzej Ligocki
Portfolio
Na tapecie SARAF
Avatar użytkownika
Flacha
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 22:04
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez Nacktgeboren » piątek, 1 stycznia 2016, 19:04

Super! Wreszcie budujesz coś ładnego! :mrgreen:
Zło zawsze zwycięża, bo dobro jest głupie.
http://grim-jester.deviantart.com/
Avatar użytkownika
Nacktgeboren
 
Posty: 675
Dołączył(a): niedziela, 2 czerwca 2013, 09:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez Aleksander » piątek, 1 stycznia 2016, 21:35

Fajnie! Z przyjemnością będę oglądał Twój warsztat, bo robisz rzeczy niesamowite i piękne zarazem. Jak będzie choć w połowie tak fajny, jak Avro Triplane, to już się zachwycam!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez potez » piątek, 1 stycznia 2016, 23:50

Szacun za to, że ci się chce, tylko po co? W przyszłym roku będzie nowy od AMK , tzn, oficjalnie czesi puszcza antaraes czy jakoś tak.... mi-8 a na jesieni mi-24
Ale jeśli chce ci sie to strugać i potem oklejać calego blaszkami z wypukłym nitowaniem to miłej zabawy :D
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez Darek Trzeciak » sobota, 2 stycznia 2016, 00:11

Lubimy takie warsztaty - będziemy oglądać :)
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez Slash » sobota, 2 stycznia 2016, 00:17

Popatrzeć to każdy lubi ale dobrze, że jest i komu porobić ;o)
Z każdą relacją zazdroszczę tempa i zaparcia ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez GEM » sobota, 2 stycznia 2016, 00:26

potez napisał(a):Szacun za to, że ci się chce, tylko po co? W przyszłym roku będzie nowy od AMK , tzn, oficjalnie czesi puszcza antaraes czy jakoś tak.... mi-8 a na jesieni mi-24
Ale jeśli chce ci sie to strugać i potem oklejać calego blaszkami z wypukłym nitowaniem to miłej zabawy :D

A sądzisz że nawet tego nowego bym nie kroił? :) ;o)
Może i będzie , ale ja będę miał frajdę z tego że mam świetną zabawę. Że znowu robię coś co sobie wymarzyłem,
że mogę się pobawić i zmierzyć ze swoimi pomysłami.
Model z pudła jakoś nie bardzo mnie ciągnie. Powiem więcej, mam w planach jeszcze kilka takich zabaw od podstaw.
Pozdrawiam Grzegorz
Jak coś robisz - rób to dobrze. Jak masz robić źle, nie rób tego wcale - szkoda czasu !
Warsztat :
GEM
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 17:17

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez potez » sobota, 2 stycznia 2016, 00:43

Wiem, ze bys kroil :mrgreen:
Tylko,zawsze latwiej kroic dobry surowiec i dorabiac detale niz rzexbic bryle ze strzepkow 8-)
Ja mam malo czasu wiec chociaz lubie dlubac to nie zdechdowalbym sie na takie puzzle...
Powodzenia...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez GEM » niedziela, 3 stycznia 2016, 18:40

Witam w nowym roku.
Tak jak pisałem na początku relacji, pocięcie na kawałki połówek kadłuba ma na celu wyprowadzenie tej asymetrii, i dopasowanie do właściwego kształtu.
Na tą chwilę mam posklejane w całość puzle. Tak to wygląda.
Obrazek
Obrazek
Białe wstawki pokazują gdzie trzeba było coś dołożyć, ale są to też efekty moich błędów. Nie dało się niestety od razu prawidłowo poskładać tego co miałem pocięte. Podczas sklejania cały czas korygowałem kształty przy użyciu przygotowanych wcześniej negatywów wręg.
Przepraszam ale przy tej fazie roboty kompletnie zapomniałem o fotkach. Musicie mi uwierzyć na słowo.
I małe potwierdzenie tego że wychodzi z tego asymetria.
Obrazek
Na pewno ciekawi was dlaczego w tej fazie pracy skleiłem już kadłub.
Tak sobie pomyślałem że w ten sposób będzie mi łatwiej wyprowadzić powierzchnie zewnętrzne. Teraz dopiero potnę kadłub na segmenty tak aby można było zrobić kabinę i przedział ładunkowy. Część elementów które będą stanowiły pokrywy luków wykorzystam jako matryce do uformowania blaszek z których będę robił pokrywy.
Pozdrawiam Grzegorz
Jak coś robisz - rób to dobrze. Jak masz robić źle, nie rób tego wcale - szkoda czasu !
Warsztat :
GEM
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 17:17

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez Arek S » wtorek, 5 stycznia 2016, 13:13

GEM, jesteś pewien wiarygodności planów które posiadasz?

Pytam, bo z własnego doświadczenia wiem, że któryś tam z kolei klon (skan/kopia) danego planu, ma się nijak do swojego pierwowzoru.
Arek S
 
Posty: 89
Dołączył(a): czwartek, 16 kwietnia 2015, 11:08

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez GEM » wtorek, 5 stycznia 2016, 14:38

Bardzo trudno na takie pytanie odpowiedzieć.
Skąd możemy mieć pewność, prawidłowości rysunku. Pewność to bym miał jak bym miał możliwość sam osobiście zrobić pomiary śmigłowca, ale i to jest nie realne. Pozostaje w miarę dokładne przeskalowanie rysunku, porównanie z wymiarami technicznymi. Miałem do wyboru dwie wersje planów, według mojej oceny te są bardziej wiarygodne i na tych bazuję.
Pozdrawiam Grzegorz
Jak coś robisz - rób to dobrze. Jak masz robić źle, nie rób tego wcale - szkoda czasu !
Warsztat :
GEM
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 17:17

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez AMO_Graphic » środa, 6 stycznia 2016, 11:57

Moim zdaniem najlepsze plany Mi-24 były w pierwszych (około 8 chyba) numerach Mini Repliki. Grzegorz Skowroński je rysował. O ile dobrze pamiętam, to właśnie uwzględniając wszystkie krzywizny i asymetrie tego wiatraczka. Były podobne do tych z 4+ na których korygowałem swojego Mi-24.
Avatar użytkownika
AMO_Graphic
 
Posty: 28
Dołączył(a): środa, 27 maja 2009, 07:13

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez GEM » środa, 6 stycznia 2016, 14:25

Niestety nie trafiłem na te plany. Ale te z 4+ też nie wyglądają źle.
Pozdrawiam Grzegorz
Jak coś robisz - rób to dobrze. Jak masz robić źle, nie rób tego wcale - szkoda czasu !
Warsztat :
GEM
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 17:17

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: xspace i 67 gości