Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez barszczo » środa, 15 czerwca 2016, 21:50

Naprawdę świetna robota, aż szkoda to wszystko malować.
Avatar użytkownika
barszczo

Animal Planet
 
Posty: 898
Dołączył(a): sobota, 29 grudnia 2012, 14:31
Lokalizacja: Olkusz

Reklama

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez Marcin_Matejko » piątek, 17 czerwca 2016, 13:43

Wspaniała robota Grzesiu, nie przestajesz mnie zadziwiać.
Pozdrowienia od IPMS Świdnica
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1339
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez GEM » piątek, 17 czerwca 2016, 13:58

Bardzo Wam dziękuję za dobre słowo.
Może trochę mnie to zmusi do roboty, bo muszę przyznać, że ostatnio jakoś brakuje mi zapału do modeli.
Pozdrawiam Grzegorz
Jak coś robisz - rób to dobrze. Jak masz robić źle, nie rób tego wcale - szkoda czasu !
Warsztat :
GEM
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 17:17

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez GrzeM » środa, 5 października 2016, 08:25

Bardzo ciekawa robota, czekam na dalszy ciąg!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez GEM » niedziela, 12 lutego 2017, 19:05

Witam, mam na imię Grzegorz. Chyba już o mnie zapomnieliście. :D
Zrobiłem sobie zamierzoną przerwę w budowie tego modelu, ale czas wracać.
Czas wykończyć wnętrza kabin. Zrobiłem fotele pilota i strzelca, jeszcze wymagają trochę pracy, ale coś widać.
Obrazek
Obrazek
Zacząłem trochę grzebać z wykonaniem osprzętu do kabiny strzelca, bo tam trochę tego jest.
Obrazek
To w dalszym ciągu sprawa rozwojowa, powiedzmy pierwsze podejście.
Zrobiłem przymiarkę do kabiny i tak to w tej chwili wygląda.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Muszę to trochę podmalować i ocenię jak to wygląda.
Zrobiłem osłony wyrzutników, na razie wsunięte na sucho.
Obrazek
To tak na dzień dobry po długiej przerwie.
Pozdrawiam Grzegorz
Jak coś robisz - rób to dobrze. Jak masz robić źle, nie rób tego wcale - szkoda czasu !
Warsztat :
GEM
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 17:17

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez Komandor » poniedziałek, 13 lutego 2017, 19:37

Grzesiu podziw ogromny
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez pavlo » poniedziałek, 13 lutego 2017, 21:46

Piękna robota!
Co profesor to profesor ;)
pavlo
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 27 lipca 2011, 20:11

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez GEM » niedziela, 5 marca 2017, 19:32

Prace nabierają tępa.
Cały czas kombinuję i planuję kolejność pracy.
Na tą chwilę postanowiłem że zrobię sobie korpusy podstawowych podzespołów.Pomoże mi to na sucho dopasować czy wszystko pasuje , jak będzie ok. to zacznę to stopniowo malować i uzbrajać w przewody.
Zrobiłem wręgi na górze kadłuba.
Obrazek
Przyszedł czas na wykonanie przekładni głównej. Było trochę myślenia jak się za to zabrać. Zacząłem od rozrysowania gabarytów zewnętrznych. A potem to już krok po kroku zaczęło coś z tego wychodzić, i wyszedł taki oto "kociołek", przepraszam przekładnia główna.
Obrazek
Obrazek
W brew pozorom nie było kłopotu z wykonaniem bloków hydrauliki. Na razie są to tylko bloki bez rurek.
Obrazek
Obrazek
W kadłubie przygotowałem otwory montażowe do zamocowania przekładni głównej. Po tej operacji można było zrobić przymiarkę na sucho wykonanych podzespołów.
Obrazek
Obrazek
Coś widać, a to dopinguje do dalszej pracy.
Pozdrawiam Grzegorz
Jak coś robisz - rób to dobrze. Jak masz robić źle, nie rób tego wcale - szkoda czasu !
Warsztat :
GEM
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 17:17

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez Artur Domański » niedziela, 5 marca 2017, 20:26

Grzesiu, wiesz o tym że nie do konca jesteś normalny :)


Zarąbiście Ci to wychodzi
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez GEM » niedziela, 26 marca 2017, 09:37

Prace trwają. Mała aktualizacja. Na warsztat trafił silnik AI-9W.Wyszło z tego takie "coś"
Obrazek
I pomalowany podkładem.
Obrazek
Silnik jak będzie pomalowany na gotowo to dojdzie jeszcze kilka przewodów, chcąc uniknąć problemów z malowaniem przewodów, będą one przyklejone już gotowe pomalowane.
Następnym wyzwaniem są silniki główne. To co proponuje producent jest raczej mało atrakcyjne.
Obrazek
Postanowiłem usunąć wszystkie zbędne rzeczy i zostały gołe rury.
Obrazek
A następnie przystąpiłem do stopniowego wzbogacania, tak aby silniki choć trochę przypominały oryginał.
Obrazek
W pewnej fazie prac musiałem odciąć tą część "fajki" i w środku wkleiłem wyprowadzenie wałów idących do przekładni głównej, a następnie skleiłem wszystko ponownie.
Teraz muszę silniki pomalować, bo jest na nich wiele miejsc gdzie trzeba zrobić trochę przegrzanych fragmentów, a potem będę je dalej uzbrajał.
Pozdrawiam Grzegorz
Jak coś robisz - rób to dobrze. Jak masz robić źle, nie rób tego wcale - szkoda czasu !
Warsztat :
GEM
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 17:17

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez Marcin_Matejko » niedziela, 26 marca 2017, 20:50

Grzesiek, jak zawsze niezawodny :shock:
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1339
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez GEM » wtorek, 2 maja 2017, 23:37

Prace nad Mi toczą się cały czas. Z małymi przerwami ale idziemy do przodu.
Cały czas mebluję górę śmigłowca. Aby sprawdzić i wyłapać wszelkie zależności i dopasowanie poszczególnych podzespołów. Zrobiłem kolejną wręgę i wstawiłem podłużną przegrodę przeciwpożarową.
Obrazek
Wykonałem z blaszki aluminiowej próbną wersję pokrywy nad przekładnią główną.
Obrazek.
Jeśli w dalszych pracach okaże się że jest wszystko ok to zrobimy drugą na gotowo.
Dzisiaj przekonałem się że są na świecie dobrzy ludzie. Dobry człowiek, postanowił ulżyć trochę mojej pracy i przekazał mi do przetestowania a właściwie do sklejenia i zastosowania w modelu żywicznego zestawu waloryzacyjnego do wykonania piasty wirnika nośnego, i kompletnego wirnika tylnego.
Zestaw jest przygotowany przez firmę AWC-Models i jest przygotowany do waloryzacji modelu Mi 24.
Zestaw piasty wirnika wygląda tak;
Obrazek
A wirnik tylny tak.
Obrazek
Po pierwszych oględzinach muszę powiedzieć że wygląda to bardzo zachęcająco, i myślę że uda się z tego zrobić piękny detal.
Bardzo dziękuję za udostępnienie tych zestawów.
Będę musiał się mocno zastanowić jak połączyć zestawowe łopaty z tymi delikatnymi detalami, ale myślę że dam radę.
Pozdrawiam Grzegorz
Jak coś robisz - rób to dobrze. Jak masz robić źle, nie rób tego wcale - szkoda czasu !
Warsztat :
GEM
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 17:17

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez Adas' » środa, 3 maja 2017, 06:59

Zastanawia mnie sens odlewania tych dlugich przewodow w ksztalcie litery "S". Nie czysciej/taniej/szybciej/lepiej/precyzyjniej/realistyczniej bylo by dodac miekki drut i zywiczny szablon do ich wyginania?
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 722
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez GEM » wtorek, 16 maja 2017, 23:09

Prace przy piaście wirnika poszły bardzo sprawnie. Dostarczone elementy pasują do siebie bez problemów. Moim zdaniem wiernie odwzorowują oryginał.
Obrazek
Muszę przyznać że trochę obawiałem się wiercenia otworów w poszczególnych ramionach do wstawienia elementu wzmacniającego. Bez tego wzmocnienia to raczej nie utrzymało by łopat. zdecydowałem się na użycie jako wzmocnienia igieł lekarskich 0.8.
Mimo obaw poszło bardzo sprawnie. Wzmocnienia przechodzą przez całą długość ramion i dochodzą do osi.
Obrazek
Musiałem jeszcze "pogodzić" piastę z przygotowaną wcześniej przekładnią główną. W przekładni miałem wcześniej przygotowaną rurkę, musiałem tylko troszeczkę zredukować średnicę i teraz mogę piastę wkładać bez problemu, to tak na przyszłość do ewentualnego transportu.
Obrazek
Przyszedł czas na przygotowanie łopat. Zestawowe są ohydne i w niczym nie przypominają oryginału.
Tak się zapędziłem że nie zrobiłem fotki pokazującej materiał wyjściowy.
Całe łopaty zeszlifowałem. Do końcówek przykleiłem kawałki polistyrenu, bo tego brakowało w zestawowych, i wyprofilowałem odpowiednio.
Troszeczkę gimnastyki miałem z przygotowaniem elementu łączącego łopatę z piastą. Musiałem wykonać kawałek "grzebienia". Wykonałem je z kawałków płaskownika z polistyrenu skleiłem ze sobą i wkleiłem w wycięty w łopacie rowek.
Obrazek
A tutaj już po malowaniu.
Obrazek
Przychodzi czas na malowanie sklejonych elementów. Na pierwszy ogień poszła piasta wirnika i przekładnia główna.
Obrazek
Obrazek
Pomalowałem również podłogę pod silniki, przekładnię i resztę bambetli.
Obrazek
Gotowa jest już piasta śmigła ogonowego.
Obrazek
Ponieważ mój model będzie prezentował śmigłowiec po remoncie , ale już po pewnym czasie eksploatacji. Musiałem wreszcie zabrać się za dobranie farb. I tutaj uprzedzam wszelkie ewentualne pytania . Farby mieszałem metodą prób i błędów. Miałem jakieś wyjściowe kolory, ale potem po kropelce tej lub innej farby mieszałem.
Moim zdaniem idę w dobrym kierunku.
Pomalowałem kawałek belki dla próby. Układ plam jest taki "mniej/więcej" ale tu nie o to chodziło. To się jeszcze dopracuje.
Obrazek
Oczywiście nie jest to ostateczny wygląd. Dodam jeszcze że fotka nie do końca odzwierciedla rzeczywisty kolor.
Pozdrawiam Grzegorz
Jak coś robisz - rób to dobrze. Jak masz robić źle, nie rób tego wcale - szkoda czasu !
Warsztat :
GEM
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 17:17

Re: Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.

Postprzez GEM » poniedziałek, 22 maja 2017, 22:41

Post pod Postem ale trudno
Dzisiaj mała przebitka z postępu prac.
Zaczynam montować przygotowane wcześniej podzespoły, uzbrojone w przewody. Zaczyna robić się kolorowo.
Przewody wykonałem z wyciągniętych patyczków. Jest to o tyle pomocne że unikamy potem malowania.
Jedynie rurki układu hydraulicznego które są wykonane z drutu są malowane.
Tak to na tą chwilę wygląda.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Oczywiście dojdzie tam jeszcze kilka małych detali , ale to w dalszych pracach.
Pozdrawiam Grzegorz
Jak coś robisz - rób to dobrze. Jak masz robić źle, nie rób tego wcale - szkoda czasu !
Warsztat :
GEM
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 17:17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości