Spitfire Mk.Ia N3108 RF-P Arfix 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: malinowski

Re: Spitfire Mk.Ia N3108 RF-P Arfix 1:48

Postprzez potez » niedziela, 8 lipca 2018, 22:54

Utknąłem na lotkach, sterze wysokości i kierunku. niestety to co dał airfix to dramat :(
Wszystko w rzucie całkiem ok ale w przekrojach i grubości masakra. No to trzeba było rzeźbić. A że czasu ostatnio mało to i długo zeszło.
Tu widać stateczniki poziomie - za grube o jakieś 15%, do zeszlifowania 0,3 mm z obu połówek. Z lewej prosto z pudełka z prawej po oszlifowaniu. Wygląda jakby projektant dodał grubość żeby się ładnie odlało ale wygląda to karykaturalnie przy próbie montażu.
Obrazek
A potem i tak trzeba całość przeszlifować, żeby był prawidłowy profil :roll:
No i na koniec po tym całym odchudzaniu i poprawianiu ( krawędź spływu lotki grubość 0,6 mm i kompletnie zły profil - dopasowany do złych wymiarowo wcięć w skrzydle) trzeba było zrobić imitacje płóciennego pokrycia na wszystkich powierzchniach sterowych, żeby wyglądały spójnie a nie każde z innej parafii. No to zrobiłem:
Obrazek
Teraz się bawię w składanie tego wszystkiego i przygotowanie do podkladu.
Dwa dni cyzelowania skilów :mrgreen:
Warsztaty #7 -KIEDY? zagłosuj!
http://scalefun.com/forum/viewtopic.php?f=124&t=2649
potez

Reklama

Re: Spitfire Mk.Ia N3108 RF-P Arfix 1:48

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 9 lipca 2018, 14:47

Jestem pod wielkim wrażeniem - ile można jeszcze fajnych rzeczy zrobić lub poprawić w zestawie okrzykniętym, jako jedna z lepszych miniatur tego samolotu!
Robisz super robotę i tego Ci zazdroszczę, bo chyba nie mam tyle samozaparcia, choć niektóre rzeczy (jak np. golenie podwozia w Spitfire'ach Airfixa) mnie drażnią pewnie nie mniej, niż Ciebie.
Z przyjemnością oglądam i czekam na ciąg dalszy!
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Aleksander

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat