Me-163 B-1a Komet 1/48 + Aires 4088

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Me-163 B-1a Komet 1/48 + Aires 4088

Postprzez Pafko » czwartek, 15 września 2016, 19:40

Witam ;o)
Przypadek raczej często spotykany w modelarstwie. Brak weny na malowanie...palce jednak rwą się do "tworzenia".
Czas zatem zacząć nowy model. I cierpliwie czekać na przypływ chęci na malowanie nieukończonego "samolociku".
Ale zaraz zaraz...napisałem "nowy model"? Chyba jednak nie...
Pewnego razu...chyba w roku 1998 lub 1999, wszedł do firmy w której pracowałem /jako serwisant/, pewien pan. Firma ta zajmowała się serwisem i sprzedażą kserokopiarek Canona. Nowych i używanych. Ów pan chciał kupić używaną, w bardzo dobrym stanie maszynę. Po ustaleniu szczegółów rozpocząłem szykowanie małego ksera do sprzedaży. Okazało się, że nabywcą był właściciel firmy Eduard Polska z siedzibą we Wrocławiu. Nazwa ta niewiele mi mówiła. W podzięce dostałem katalog /mam go do dziś ;o)/ oraz cennik. Były tam jakieś żywice...blaszki fototrawione...modele. Piszę jakieś...bo nie wiedziałem nawet co to takiego ;o).
I wtedy stało się...po kilkuletnim rozstaniu z modelami /myślałem,że już jestem "ozdrowiony"/ kupiłem swoją pierwszą żywicę z blaszkami. Tytułowy Aires 4088. W pobliskim Hicie na Długiej kupiłem do tego zestawu model Kometa. Tak do pary ;o).
Dłubanie jednak mi nie wychodziło...i model trafił głęboko do szafy. Na długie lata. Dopiero galeria, którą pokazał kolega Posejdon, wzbudziła zainteresowanie staruszkiem.

Z racji faktu, że nie lubię modeli pootwieranych /oczywiście tylko w swoim wykonaniu ;o)/, postanowiłem pozamykać bryłę kadłuba. Oszklenie boczne /szablony wzięte z masek Montexu/ zostały wycięte. Będę bowiem wstawiał oszklenie z folii. Osłona kabiny pilota będzie oczywiście własnoręcznie wytłoczona. Linie oczywiście również zostaną przeryte. I na koniec...bardzo chcę go skończyć ;o).

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Paweł.
Avatar użytkownika
Pafko
 
Posty: 517
Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 20:58
Lokalizacja: Oleśnica k/Wrocławia

Reklama

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 72 gości