Sopwith Dolphin Copper State Models 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Sopwith Dolphin Copper State Models 1/48

Postprzez MeliusManu » poniedziałek, 3 października 2016, 23:32

Kiedy zamawiałeś ten silniczek bo nie wiem czy już wysłany ?
Profesjonalne dodatki modelarskie na zamówienie - KALKOMANIE
My i Facebook
Avatar użytkownika
MeliusManu
 
Posty: 49
Dołączył(a): niedziela, 27 października 2013, 21:21

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Sopwith Dolphin Copper State Models 1/48

Postprzez xmald » poniedziałek, 3 października 2016, 23:34

Zamawiałem w sobotę oprócz niego pilota RNAS i Gnome Monosoupape 9B2 100 h.p. ;o)
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Sopwith Dolphin Copper State Models 1/48

Postprzez MeliusManu » wtorek, 4 października 2016, 00:06

Tak, jesteśmy dystrybutorem, współprojektantem, współproducentem...... itd. Jesteśmy częścią załogi w tej firmie tyle, że na razie mało kto o tym jeszcze wie. Więc jak sądzę silnik zrobi trasę Polska- Łotwa- Polska, to samo pilot RNAS :) i to się pewnie odbije też na ich cenie.
Do tego Sopwitha przewidujemy Polskie malowanie, dodatek z karabinami na skrzydle, oraz 2-3 figurki Polskich lotników. Właśnie poszukujemy jakiś ciekawych fotek. Zależy nam by dało się jednoznacznie określić że to Polski pilot. Czyli raczej nie w lotniczym kombinezonie, a w mundurze z rogatywką na głowie. Poszukiwania materiałów trwają, więc jeśli ktoś z szanownego grona wielbicieli szmatopłatów miałby jakieś materiały referencyjne w tej materii to będziemy wdzięczni za wszelką pomoc. Przepraszam jednak za zaśmiecanie wątku autorowi jeśli tak to zostanie odebrane.
Profesjonalne dodatki modelarskie na zamówienie - KALKOMANIE
My i Facebook
Avatar użytkownika
MeliusManu
 
Posty: 49
Dołączył(a): niedziela, 27 października 2013, 21:21

Re: Sopwith Dolphin Copper State Models 1/48

Postprzez CzarekB » wtorek, 4 października 2016, 01:20

MeliusManu, czy poza Facebookiem macie działającą stronę internetowa ?

Szykuje się na zakup tego Delfina a jak by się dało to złapać z polskimi kalkami to już by był totalny odjazd.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: Sopwith Dolphin Copper State Models 1/48

Postprzez MeliusManu » wtorek, 4 października 2016, 02:54

http://www.meliusmanu.pl
Formalnego sklepu wprawdzie na stronie jeszcze nie ma, ale powstaje.
Kalki do Polskiego malowania ( mocno hipotetyczne, ale bardzo prawdopodobne, bo istnieją tylko dwa zdjęcia Polskich maszyn, ale na żadnym malowanie nie jest dobrze widoczne ) są praktycznie gotowe.
Obrazek
Planujemy wydanie tego jako dodatek wraz z elementami mocowania karabinów Lewis na skrzydłach. Może też od razu z figurką Polskiego pilota. Zobaczymy.
Będą też dostępne kalki do zupełnie innych malowań. Np. takie:
Obrazek
Obrazek
Na razie skupiamy się jednak nad zupełnymi nowościami, których nie ma nawet w "zajawkach" jeszcze, bo ich premiera będzie dopiero w Telford. No i oczywiście Caudron to priorytet.

Proszę jednak bardzo, by ewentualne pytania do nas kierować na PW lub mailem na: biuro@meliusmanu.pl.
Nie chcemy zaśmiecać wątku warsztatowego autora tego postu i przepraszamy go za to.
Chętnie jednak pomożemy w tym wątku, w ramach naszej skromnej wiedzy, np. jakąś dokumentacją jeśli będzie autorowi potrzebna.
Profesjonalne dodatki modelarskie na zamówienie - KALKOMANIE
My i Facebook
Avatar użytkownika
MeliusManu
 
Posty: 49
Dołączył(a): niedziela, 27 października 2013, 21:21

Re: Sopwith Dolphin Copper State Models 1/48

Postprzez waran » wtorek, 4 października 2016, 07:08

Model Dolphina już mam, mam też dużo literatury typu Windsock magazyny, Cross&Cockade i inne. Poszukam materiałów. MeliusManu fajnie że uczestniczycie w projektach Copper S. Kiedyś miałem prawie wszystkie ich modele, potem je sprzedałem na Ebay-u za naprawdę duuuuuuuużą kasę. Oczywiśćie kilka zbudowałem i np. Etrich Taube w 2010 r. w Telford zdobył srebro. Mam zaczętego jeszcze Nieuporta 6 H.Jak Caudron będzie dostępny w Polsce proszę dajcie znać.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Sopwith Dolphin Copper State Models 1/48

Postprzez MeliusManu » wtorek, 4 października 2016, 10:11

U nas jak w nc+ :). Premiery światowe. :) Będzie cokolwiek dostępne gdziekolwiek, wtedy także u nas. Postaramy się by informacje na bieżąco umieszczać na naszym FB, póki nie powstanie na stronie sklep z prawdziwego zdarzenia. Modele i dodatki CSM są też w Polsce w Martoli, ale tu dostępność zależy od tego co Martola zechce u siebie na półce mieć.
Profesjonalne dodatki modelarskie na zamówienie - KALKOMANIE
My i Facebook
Avatar użytkownika
MeliusManu
 
Posty: 49
Dołączył(a): niedziela, 27 października 2013, 21:21

Re: Sopwith Dolphin Copper State Models 1/48

Postprzez xmald » wtorek, 4 października 2016, 17:57

Bardzo fajne te malowania wybraliście! Szczególnie podoba mi się ten z RNAS z Dover z Lewisami! Szkoda, że nie były dostępne wcześniej - pewnie bym sobie kupił taki zestaw, bo Dolphin z Lewisami wygląda według mnie bardzo kozacko.
Co do rzekomego zaśmiecania mojego wątku to jakby nie było dotyczy modelu Dolphina więc jak dla mnie wszystko jest OK ;o)
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Sopwith Dolphin Copper State Models 1/48

Postprzez MeliusManu » wtorek, 4 października 2016, 19:06

Dodatek z Lewisami ciągle jeszcze nie jest dostępny ale prace trwają. Z kilku powodów musieliśmy ten temat odłożyć na później. Niebawem jednak będzie żywiczny dodatek i mała blaszka. Na razie i na zachęte obrazek z postępu prac.
Obrazek
Profesjonalne dodatki modelarskie na zamówienie - KALKOMANIE
My i Facebook
Avatar użytkownika
MeliusManu
 
Posty: 49
Dołączył(a): niedziela, 27 października 2013, 21:21

Re: Sopwith Dolphin Copper State Models 1/48

Postprzez xmald » środa, 12 października 2016, 19:17

Wydłubałem silnik Hispano Suiza V8 z CSM - zestaw bardzo mi się podoba i jeżeli ktoś się waha między wersją Premium a zwykłą - to nie ma o czym mówić. Do silnika dostałem od chłopaków z Melius Manu metalowe wydechy, które wyglądają świetnie. Jedyną modyfikacją jest to, że dorobiłem tylko kable do świec.
Chwilowo zawieszam warsztat Dolphina na rzecz budowy Caudrona G.4.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Sopwith Dolphin Copper State Models 1/48

Postprzez MeliusManu » środa, 12 października 2016, 20:46

xmald napisał(a):.....Chwilowo zawieszam warsztat Dolphina na rzecz budowy Caudrona G.4.

No to dla porządku teraz tylko jeszcze trzeba stopkę zmienić ;o)
Profesjonalne dodatki modelarskie na zamówienie - KALKOMANIE
My i Facebook
Avatar użytkownika
MeliusManu
 
Posty: 49
Dołączył(a): niedziela, 27 października 2013, 21:21

Re: Sopwith Dolphin Copper State Models 1/48

Postprzez xmald » poniedziałek, 31 lipca 2017, 13:23

Postanowiłem przy okazji warsztatu F.K.8 wrócić do tematu Dolphina. Kadłub zmontowany i pomalowany na PC10 podobnie jak płaty. Spasowanie bardzo dobre. Szczególnie podobają mi się metalowe wydechy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Sopwith Dolphin Copper State Models 1/48

Postprzez xmald » niedziela, 24 czerwca 2018, 12:14

Czołem, jakoś dziwnie wychodzi, że ten model już kilka razy trafiał do przechowalni... postanowiłem dziada dokończyć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przyznam, że mimo, że jest to pierwszy wtryskowy CSM to składa się go bardzo przyjemnie. Brakuje może nieco finezji w kilku momentach i parę rozwiązań jak doklejanie słupków w kabinie nie przypadło mi do gustu ale jest ogólnie jest fajnie.
Teraz pewnie pomalowałbym go nieco inaczej jeżeli chodzi o technikę ale podziałam jeszcze nieco olejami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Sopwith Dolphin Copper State Models 1/48

Postprzez Adam » niedziela, 24 czerwca 2018, 12:25

Oj ładnie wygląda. :lol: Wykończ dziada. :mrgreen: ;o)

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sopwith Dolphin Copper State Models 1/48

Postprzez xmald » wtorek, 26 czerwca 2018, 11:34

Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości