B-744F 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: B-744F 1:72

Postprzez Nacktgeboren » niedziela, 5 lutego 2017, 21:25

A mówiły mi głosy żeby robić w 1:48 i nie posłuchałem. No to teraz mam :mrgreen:
Pocieszam się tym, że Anigrandowy C-17 w siedem-dwójce podobno jest mocno skopany w zakresie kształtów i wymiarów (opieram się tu wyłącznie na opinii jakiegoś człowieka, którego warsztat przeglądałem), więc może ich B-747 też jest choć trochę krzywy ;o)
Tak na poważnie - widziałem te zestawy, ale od samego początku założyłem, że kolejny po Ile-14 model też robię od podstaw. Zastanawiałem się tylko czy będzie to w 1:72 C-17, IŁ-76, w 1:48 An-26 czy 1:24 F-14. Jumbo w ogóle nie planowałem bo za duży (tak jakby Tomcat miał być mniejszy :lol: ), ale jakąś wolną od pracy chwilą udało mi się złapać nad blokiem Asianę Cargo na 744F i już wiedziałem, że to jest to. I teraz leży na biurku obok szkielet tego byka, a ja się cieszę jak dziecko bo robię model mojego najukochańszego samolotu zupełnie nie martwiąc się gdzie go potem zmieszczę w mikroklitce szumnie zwanej pracownią.
Zło zawsze zwycięża, bo dobro jest głupie.
http://grim-jester.deviantart.com/
Avatar użytkownika
Nacktgeboren
 
Posty: 675
Dołączył(a): niedziela, 2 czerwca 2013, 08:14
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: B-744F 1:72

Postprzez Ralf_S » środa, 8 lutego 2017, 07:35

Coś w temacie:

Obrazek

Może się przyda.
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 00:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: B-744F 1:72

Postprzez Nacktgeboren » niedziela, 12 marca 2017, 23:43

Marcin, Tomasz, Ralf - wielkie dzięki za pomoc - bardzo ułatwiliście mi rozpracowanie brakujących wręg.
Większość struktury kadłuba jest gotowa. Muszę teraz wszystko opiłować i wyrównać. Niektóre wręgi i podłużnice celowo zostawiłem grubsze, właśnie z myślą o nadaniu im ostatecznego kształtu pilnikiem.
Model liczy już ponad 650 części a to wciąż bardzo wczesne stadium budowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zło zawsze zwycięża, bo dobro jest głupie.
http://grim-jester.deviantart.com/
Avatar użytkownika
Nacktgeboren
 
Posty: 675
Dołączył(a): niedziela, 2 czerwca 2013, 08:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B-744F 1:72

Postprzez Nacktgeboren » środa, 5 kwietnia 2017, 21:12

Małego Modelarza ciąg dalszy. Doszedł szkielet kabiny pilotów, spód nosa i trochę poszycia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zło zawsze zwycięża, bo dobro jest głupie.
http://grim-jester.deviantart.com/
Avatar użytkownika
Nacktgeboren
 
Posty: 675
Dołączył(a): niedziela, 2 czerwca 2013, 08:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B-744F 1:72

Postprzez Ralf_S » czwartek, 6 kwietnia 2017, 12:14

Pięknie!! 8-)
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 00:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: B-744F 1:72

Postprzez Marcin_Matejko » czwartek, 6 kwietnia 2017, 12:58

Robota majstersztyk :shock:
Jednak przy tak dużym modelu polecił bym ci wykonać kopyto kadłuba i na jego bazie opracować formę do wykonania laminatowych polówek kadłuba. Pracy równie dużo a wytrzymałości lepsza :idea:
Kiedyś też zrobiłem model Wichra 72-ce i w nim wytłoczyłem kadłub z plexiglasu też wyszło fajnie, nie trzeba było wklejać okienek ;o) Tłoczyłem ręcznie nad kuchenką :oops: Ale przy tak dużym modelu jak twój to trzeba by się uśmiechnąć do firmy zajmującej się formowaniem próżniowym. :?:
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: B-744F 1:72

Postprzez Nacktgeboren » czwartek, 6 kwietnia 2017, 19:37

Musi wytrzymać ;o) Póki co cała konstrukcja jest mocna i bardzo sztywna. Cyrk się zacznie jak rozbiorę go na połówki i wytnę znaczną część głównej podłużnicy, żeby zrobić wnętrze ładowni, komór podwozia itd. Całe ustrojstwo będzie się wtedy musiało utrzymać na szkielecie i poszyciu, ale powinno dać radę. W razie czego zawsze mam możliwość wstawienia w podłogę i strop usztywnień z blachy, więc powinno dać radę :)
Zło zawsze zwycięża, bo dobro jest głupie.
http://grim-jester.deviantart.com/
Avatar użytkownika
Nacktgeboren
 
Posty: 675
Dołączył(a): niedziela, 2 czerwca 2013, 08:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B-744F 1:72

Postprzez Aleksander » czwartek, 6 kwietnia 2017, 22:04

Tytaniczna robota! Wygląda świetnie i mam nadzieję, że będzie jeszcze fajniej!
... a ja nie umiem nawet zrobić od postaw nowych owiewek podwozia do P-36 w wersji tajskiej... :( . Masakra! ;o)
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: B-744F 1:72

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 6 kwietnia 2017, 23:18

Szaleństwo!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: B-744F 1:72

Postprzez Łukasz_K » piątek, 7 kwietnia 2017, 08:56

:oops: I przez takie rzeczy człowiek zdaje sobie sprawę że jest modelarstwo i "modelarstwo". Nie depcz mnie robaczka!
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: B-744F 1:72

Postprzez Flyzloty » piątek, 7 kwietnia 2017, 09:56

Niesamowity projekt.
Inspirujący.
Chyba sobie zrobię "mini"144 benia Wunala.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 00:13
Lokalizacja: Kraków

Re: B-744F 1:72

Postprzez net_sailor » wtorek, 11 kwietnia 2017, 08:21

Nacktgeboren napisał(a):Musi wytrzymać ;o) Póki co cała konstrukcja jest mocna i bardzo sztywna. Cyrk się zacznie jak rozbiorę go na połówki i wytnę znaczną część głównej podłużnicy, żeby zrobić wnętrze ładowni, komór podwozia itd. Całe ustrojstwo będzie się wtedy musiało utrzymać na szkielecie i poszyciu, ale powinno dać radę. W razie czego zawsze mam możliwość wstawienia w podłogę i strop usztywnień z blachy, więc powinno dać radę :)

Ja bym się przede wszystkim obawiał o odkształcenie "skrętne" po rozszyciu połówek. W tej chwili kadłub jest długi i wąski, elementów wewnątrz sporo a część z nich na pewno posiada jakieś naprężenia wewnętrzne. Już na tym etapie zacząłbym wklejać stalowe druty/pręty wzdłuż podłogi i ścianek.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: B-744F 1:72

Postprzez xmald » wtorek, 11 kwietnia 2017, 13:58

Spektakularne modelarstwo - jak zwykle w twoim wykonaniu. Gdybym to ja robił to pewnie byłoby krzywe i pewnie bardziej wyglądało na U-boota niż Boeinga ;o) Oglądam z niekłamanym podziwem!
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Re: B-744F 1:72

Postprzez dewertus » wtorek, 11 kwietnia 2017, 14:52

Nacktgeboren napisał(a):Musi wytrzymać ;o) Póki co cała konstrukcja jest mocna i bardzo sztywna. Cyrk się zacznie jak rozbiorę go na połówki i wytnę znaczną część głównej podłużnicy, żeby zrobić wnętrze ładowni, komór podwozia itd. Całe ustrojstwo będzie się wtedy musiało utrzymać na szkielecie i poszyciu, ale powinno dać radę. W razie czego zawsze mam możliwość wstawienia w podłogę i strop usztywnień z blachy, więc powinno dać radę :)

A nie było łatwiej zaplanować tą cześć prac już na etapie tworzenia szkieletu aby uniknąć takich ryzyk i komplikacji? Nie szkoda takiej żmudnej i precyzyjnej roboty jaką do tej pory wykonałeś?
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: B-744F 1:72

Postprzez skarga » wtorek, 11 kwietnia 2017, 15:49

Ale po co ten defetyzm i czarnowidztwo? Wie co robi.
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:34

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości