2X SPAD VIIc.1 1:32 RODEN 1:72 MAC

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: 2X SPAD VIIc.1 1:32 RODEN 1:72 MAC

Postprzez Aleksander » czwartek, 6 grudnia 2018, 20:21

Ja też je widzę - i to bez logo.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

Re: 2X SPAD VIIc.1 1:32 RODEN 1:72 MAC

Postprzez Adam » czwartek, 6 grudnia 2018, 23:15

Dzięki za odpowiedź. Mogę kontynuować mój wątek.

Znaki rozpoznawcze tak się prezentują.

Obrazek

Tutaj prace zostały wstrzymane, ponieważ nie znalazłem sposobu jak namalować kometę na bokach kadłuba. Przypadkowo chyba na zawodach w Szczecinie trafiłem na kolegę Bogdana Żołnierowicza, Powiedział mi, że może zrobić mi maski. Nie czekałem długo i przyszły maski. :mrgreen: Moja radość trwała krótko. Biały kolor można przy odrobinie szczęścia pomalować, ale część maski dotycząca czerwonego koloru była długa i cienka po długości i za Chiny nie dała się ułożyć, Kolega Bogdan zaproponował mi metodę mieszaną biały kolor maski a czerwony to zrobi mi kalki. Metoda zadziałała. :mrgreen:

Obrazek

Potem model został pokryty błyszczącym mocnym lakierem bezbarwnym Mr.Color GX100. Chodziło o to , aby kolejne maski nie zerwały położonej wcześniej kalki z czerwoną kometą.
Maski do pasów biało czerwono białych zrobiłem sam.

Obrazek

Po zdjęciu masek ukazał się taki widok. :mrgreen:

Obrazek

Rozmyślając jak pomalować kometę dorabiałem takie różne duperele, między innym słupki pomiędzy skrzydłami. sporo się nagłówkowałem jak wykonać ucha do zamontowania linek.
Założyłem, że Roden zrobi te słupki równe, gdyż właściwie nie znalazłem sposobu jak spasować je na sucho.
Część zaczepów zrobiłem sam, część była z dedykowanych blach Parta. Całość tak się przedstawia.

Obrazek

Potem przyszła pora na zamontowanie słupków i górnych skrzydeł.

Obrazek

Obrazek

Na zdjęciu powyżej podwozie i śmigło zamontowane było na sucho, po prostu chciałem zobaczyć jak model będzie wyglądał.
Przy montażu olinowania padło wiele słów, których dobrze, że nikt nie słyszał. :oops:
Powozie to już poszło gładko.
Świeżo zrobiony model tak się prezentuje.

Obrazek

Chyba gdy robiłem to zdjęcie linki nie były wystarczająco napięte. Pamiętam, że podchodziłem do tego tematu kilka razy.

Zapraszam do galerii tutaj.

viewtopic.php?f=13&t=86918

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości