1/48 Claude A5M2b Fine Molds i Wingsy Kits

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

1/48 Claude A5M2b Fine Molds i Wingsy Kits

Postprzez walterek » piątek, 6 stycznia 2017, 15:19

ponieważ doleciała Klaudia z Wingsy Kits (tak jak i ta z FM kupiona w hlj), mogę pochwalić się zdjęciami pudełek i informacją, że zaczynam warsztat od razu obydwu sztuk

Obrazek

Obrazek

na dzień dobry podstawowe różnice:

w pudełku FM są trzy ramki plus oszklenie i kalkomanie (z opisów w internecie i zdjęć z Shizuoki - te same ramki powinny być w modelu A5M4 ze zmienioną ramką kadłuba) no i instrukcja po japońsku. Dwa malowania: 12 korpus w Chinach z 1937 lub 1938 roku oraz z korpusu Hyakurihara w prefekturze Ibaraki w Japonii

WK to sześć ramek, plus oszklenie, plus blaszka, plus folia z instrumentami, plus kalki i oczywiście instrukcja (po angielsku). Do wyboru cztery malowania: dwa dla 12 korpusu z Chin w 1938 roku i dwa dla 14 korpusu: jedno z Chin, jedno z Korei, obydwa z 1938 roku.

Tyle na szybko, więcej inboxa i zdjęć prawdopodobnie jutro.
pozdrawiam

walterek
---
na stoliku w 1/48:
J2M3 Raiden z bocznym działkiem
Avatar użytkownika
walterek
 
Posty: 96
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 12:24

Reklama

Re: 1/48 Claude A5M2b Fine Molds i Wingsy Kits

Postprzez Tokamishi » wtorek, 11 grudnia 2018, 00:29

A porównanie tych dwóch modeli?
Tokamishi
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2018, 21:01

Re: 1/48 Claude A5M2b Fine Molds i Wingsy Kits

Postprzez hacz » wtorek, 11 grudnia 2018, 22:27

Jestem właśnie po ukończeniu obydwu co prawda w wersji A5M4 ale pewnie to klony więc mogę cwaniakować :mrgreen:

Ogólnie bezapelacyjnie lepszy jest WK, jedynie co fajniejszego będzie w FM to; Ładniejszy fotel oraz mocowanie śmigła, tyle.
Wszystko inne albo będzie na podobnym poziomie albo lepiej u Ukraińców. Dodam jeszcze że nitowanie robi finalnie taką robotę że nawet jak by to był gorszy model to i tak bym go wolał.

U mnie na Facebooku będzie pewnie wkrótce jakaś galeria tak więc odsyłam.
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 18:32
Lokalizacja: Kraśnik


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 45 gości