Academy TBF-1/TBM Avenger, 1:72 kal.+foto+scrach.

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Academy TBF-1/TBM Avenger, 1:72 kal.+foto+scrach.

Postprzez Hellcat1983 » niedziela, 29 stycznia 2017, 20:03

Cześć wszystkim, na warsztacie Revell 1 : 72 Bell UH 1 D do przyklejenia przednia szyba, Revell 1 : 72 Hurrican II c jakieś 55 procent wykonane, ZTS Plastyk 1 : 72 i dodatki PZL Łoś, który zalega od miesięcy, no i właśnie rozpoczynam nowy wątek nie zakończywszy wyżej opisanych. Model robię frajdolersko bez planów posiłkując się zdjęciami z netu. Założenie jest takie żeby wyglądał przyzwoicie. Okazało się że wnętrze świeci pustkami toteż dorabiam bajery żeby był atrakcyjniejszy nawet gdyby nie wiele miało być widoczne, świadomość twórcy. Dla scratchu wykorzystałem elementy blach Parta do PZL, bo miałem dwa zestawy interiora. Dźwignie i przełączniki i inne elementy wyposażenia o ile w ogóle mogą przypominać wyposażenie Avenegera. Celem projektu nie jest rekonstrukcja z wiernością oryginału a jedynie zrobienie fajnego modeliku dla oka przy możliwym w granicach umiejętności i materiałów zbliżeniu się do pierwowzoru.

Obrazek

Kalki Techmod, blaszki Eduarda z pasami do foteli USAF i USN

Abstrahując od powyższego publikuję dla uzyskania pomocy od znawców tematu dla ustalenia:

- czy TMB miał drugi fotel w przedziale kabinowym jak w zestawie oferowanego TBF wszak kalki mam od TMB-a?;
- na ile zgodne z historią byłoby wykonanie TBF-a w razie odpowiedzi negatywnej na powyższe pytanie z płaskimi oknami strzelca tył dół; wszak zestawowe okna do niczego się nie nadają ?;
- czy drugi pilot - strzelec tył góra TBF-TMB w razie odpowiedzi twierdzącej na pierwsze pytanie miał wyeksponowany zespół przyrządów w ścianie dzielącej go z pilotem, na co wskazują zdjęcia co do jakiejś wersji Avengera, ale nie wiem jakiej?;
- czy ktokolwiek posiada zdjęcia z przedziału tego drugiego pilota strzelca w razie odpowiedzi twierdzącej na wyżej sformułowane bo w necie Sahara?


Zestaw i jego jakość w zakresie detali, po uprzednim usunięciu licznych śladów wypychaczy:

Obrazek

Jedna strona po wklejonych wręgach jak leci, sztukowanie i improwizacja:

Obrazek

Kokpit w trakcie detalowania; szpachla epoxydowa Tamya poduszka i zagłówki; nie wiem jak mogłem wcześniej kombinować z modeliną? Wolant od mustanga Academy Down for double, który skończył w koszu, nigdy nie wyrzucać wszytkiego bo nigdy nie wiadomo co się może przydać :D Murek:

Obrazek

Obrazek
Hellcat1983
 
Posty: 191
Dołączył(a): piątek, 16 października 2015, 19:16
Lokalizacja: Lublin

Reklama

Re: Academy TBF-1/TBM Avenger 1 : 72 kal.+foto+scrach.

Postprzez Hellcat1983 » niedziela, 29 stycznia 2017, 20:59

Obrazek

source / https://www.google.pl/search?q=TBF+1+IN ... NUIy9rM%3A /

Obrazek

source / https://www.google.pl/search?q=TBF+1+IN ... idULUUM%3A /

Mój scratch.
Przeskalowałem radio na ścianie pionowej.

Obrazek
Hellcat1983
 
Posty: 191
Dołączył(a): piątek, 16 października 2015, 19:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Academy TBF-1/TBM Avenger 1 : 72 kal.+foto+scrach.

Postprzez Moses » niedziela, 29 stycznia 2017, 21:53

Ło kuuurde te blachy to Łosia normalnie jak dedykowane do zestawu :)

Model prościutki bo jego geneza sięga czasów Froga, jest to w zasadzie to samo tylko że z wklęsłymi liniami.

TBF-1 od TBM-1 różnił sie tylko producentem. Oznaczenie TBM było zarezerwowane dla maszyn produkowanych przez General Motors
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Academy TBF-1/TBM Avenger 1 : 72 kal.+foto+scrach.

Postprzez Hellcat1983 » niedziela, 29 stycznia 2017, 22:47

Moses a co z pozostałymi moimi zagadkami?
Hellcat1983
 
Posty: 191
Dołączył(a): piątek, 16 października 2015, 19:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Academy TBF-1/TBM Avenger 1 : 72 kal.+foto+scrach.

Postprzez Moses » niedziela, 29 stycznia 2017, 23:32

Jutro jak nie zapomne popatrze w czelusciach dysku za SS o Avengerze
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Academy TBF-1/TBM Avenger 1 : 72 kal.+foto+scrach.

Postprzez Hellcat1983 » wtorek, 21 lutego 2017, 08:32

Częściowo skończony przedział pilotów, drugie krzesło w trakcie budowy, ścianka scratch już po waschu. Podłużnice rozjaśnione yellow primerem. Niektóre motywy wnętrza to kalki niektóre light grey wasch od AK.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Hellcat1983
 
Posty: 191
Dołączył(a): piątek, 16 października 2015, 19:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Academy TBF-1/TBM Avenger 1 : 72 kal.+foto+scrach.

Postprzez Hellcat1983 » sobota, 31 marca 2018, 19:35

Cześć wszystkim. Po długiej nieobecności na forum i numerze wykręconym przez żałosnych Panów z photobucketa zdecydowałem o powrocie do forum, które stało się prawie całkowicie odarte z poglądu. Prace wykonane ostatnio nad Avengerem Academy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 31 marca 2018, 19:54 przez Mecenas, łącznie edytowano 1 raz
Powód: edycja linków
Hellcat1983
 
Posty: 191
Dołączył(a): piątek, 16 października 2015, 19:16
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości