Miło posiedzieć przy żubrze czyli LWS-6 Broplan 1/72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Miło posiedzieć przy żubrze czyli LWS-6 Broplan 1/72

Postprzez zegeye » piątek, 3 marca 2017, 15:17

Co do komór Jędrku, to na zamieszczonym przez Ciebie zdjęciu z hangaru widać że pokrywy tych komór prawdopodobnie składały się na połowę wzdłuż (podobnie jak w niektórych japońskich bombowcach ;o) czy choćby u amerykańskiego Avengera) ... a na ostatnim ze zdjęć zamieszczonych przez kolegę Kendzior'a chciałbym widzieć że komora ta jest właśnie na zewnątrz otwarta i zgięta na pół. (ale może bardziej chcę to widzieć niż jest naprawdę :D )
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Reklama

Re: Miło posiedzieć przy żubrze czyli LWS-6 Broplan 1/72

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 3 marca 2017, 18:40

Nie wiem, jak kwestia stateczności przy asymetrycznym ładunku bombowym, ale przecież po prawej stronie kadłuba, na wysokości komory bombowej, znajdują się drzwi wejściowe, więc musi istnieć tam przejście prowadzące do dziobu, co wyklucza tam umieszczenie jakiejkolwiek komory bombowej. Jak było z tyłu- nie wiem, też przydałoby się przejście, ale nie koniecznie, tam już komora mogłaby być na całą szerokość kadłuba. Drzwi przedniej komory bombowej na pewno nie były łamane- na dużym zdjęciu widać wręgę z otworami ulgowymi, biegnącą przez cały obrys drzwi
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Miło posiedzieć przy żubrze czyli LWS-6 Broplan 1/72

Postprzez Jacek Bzunek » piątek, 3 marca 2017, 19:43

Foto ze str. Odkrywca.
Prawa strona bardziej przeszklona niż lewa. Zgaduję - być może zlikwidowano prawą komorę gdy wyszło że udźwig to Żubra to 660 kg?
Obrazek
Obrazek
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Miło posiedzieć przy żubrze czyli LWS-6 Broplan 1/72

Postprzez jędrek » piątek, 3 marca 2017, 20:04

Piotrze - pod podłogą przejścia do dziobu była płytka komora podkadłubowa na cztery bomby 50 lub 100 kg. To ona była przykryta tymi przednimi pokrywami. Lewa tylna pokrywa zamykała tą główną komorę z pionowym wyrzutnikiem Alcana. Prawa tylna skrywała też płytką podpodłogową komorę na dwie bomby oświetlające 12,5 kg.
Przednie wejście pozwalało na wejście: na prawo do kokpitu pilota (pewnie po jakiejś drabince) oraz do nosa gdzie siedział dowódca będący równocześnie nawigatorem, bombardierem, operatorem radio i strzelcem dziobowych karabinów a na lewo do tego przejścia przy komorze bombowej.
Ta główna komora zajmowała mniej więcej 2/3 szerokości kadłuba i obok niej było to przejście. Nie jest pewne czy przejście pozwalało na dojście do tylnych drzwi (chyba tak). Na pewno pozwalało na dostęp do komory bombowej od jej "nosa" i od "ogona" bo pionowy wyrzutnik Alcana nie mógł być załadowany tylko od dołu. Wymagał obsługi dwóch podnośników łańcuchowych (podobnych do współcześnie stosowanych).
Może wyglądało to właśnie tak jak w tej kartonówce która można obejrzeć na Konradusie.
Obrazek

Z tym łamaniem drzwi komory bombowej - też uważam że na zdjęciu nie widać ani zawiasów ani żadnych mechanizmów łamiących pokrywy.
Co do pokrywy tylnego dolnego strzelca - na jedynym posiadanym przeze mnie zdjęciu nie mogę się dopatrzeć kształtu pokrywy. Widzę jedynie wcięcie we wrędze żeby karabin zmieścił się po zamknięciu pokrywy.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
jędrek
 
Posty: 367
Dołączył(a): niedziela, 3 listopada 2013, 12:59
Lokalizacja: zach-pom

Re: Miło posiedzieć przy żubrze czyli LWS-6 Broplan 1/72

Postprzez jędrek » piątek, 3 marca 2017, 20:12

Jacek - to drugie zdjęcie to niezrealizowany projekt z bardziej opływowym kadłubem i płatem o metalowym szkielecie.
Długo wcześniej przeglądałem wątek z "odkrywców".
Reasumując - dalej wiemy mało.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
jędrek
 
Posty: 367
Dołączył(a): niedziela, 3 listopada 2013, 12:59
Lokalizacja: zach-pom

Re: Miło posiedzieć przy żubrze czyli LWS-6 Broplan 1/72

Postprzez jędrek » piątek, 3 marca 2017, 20:26

Jacek Bzunek napisał(a):Foto ze str. Odkrywca.
Prawa strona bardziej przeszklona niż lewa. Zgaduję - być może zlikwidowano prawą komorę gdy wyszło że udźwig to Żubra to 660 kg?


Jacek to przeszklenie było od początku. Kabina pilota nie mogła być na środku bo wtedy niewiele widział do przodu w dół. To ją przesunęli na lewo. A przeszklenie to z prawej strony miało mu pomóc przy oglądaniu prawej strony w dól. :)
Dobre.
Avatar użytkownika
jędrek
 
Posty: 367
Dołączył(a): niedziela, 3 listopada 2013, 12:59
Lokalizacja: zach-pom

Re: Miło posiedzieć przy żubrze czyli LWS-6 Broplan 1/72

Postprzez Adam » sobota, 4 marca 2017, 20:47

Ciekawy temat, będę tu zaglądał.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miło posiedzieć przy żubrze czyli LWS-6 Broplan 1/72

Postprzez jędrek » niedziela, 12 marca 2017, 22:22

Niewiele czasu ostatnio mogłem spędzić przy Żubrze to i postęp niewielki.
Za mną pierwszy etap budowania wnętrza tzn. najniżej położona warstwa.
Obrazek

Wiem, tempo prac chyba podobne do prac firmy LWS przy budowie prawdziwego bombowca :D
Podłogę już trochę przybrudziłem bo do wielu miejsc później się już nie dostanę.
Avatar użytkownika
jędrek
 
Posty: 367
Dołączył(a): niedziela, 3 listopada 2013, 12:59
Lokalizacja: zach-pom

Re: Miło posiedzieć przy żubrze czyli LWS-6 Broplan 1/72

Postprzez xmald » niedziela, 12 marca 2017, 22:51

Jędrek temat jak dla mnie choć nie szmatopłat - pierwsza klasa! Żubr to jeden z tych pięknych brzydali i z przyjemnością popatrzę jak go budujesz. Zapewne znając twoje umiejętności będzie elegancko. Technologia vacu - choć mam chyba 3 modele jakoś mnie zniechęca...
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Re: Miło posiedzieć przy żubrze czyli LWS-6 Broplan 1/72

Postprzez jędrek » piątek, 31 marca 2017, 07:07

Żebra Żubra :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo powoli ale jednak do przodu.
Avatar użytkownika
jędrek
 
Posty: 367
Dołączył(a): niedziela, 3 listopada 2013, 12:59
Lokalizacja: zach-pom

Re: Miło posiedzieć przy żubrze czyli LWS-6 Broplan 1/72

Postprzez jędrek » piątek, 31 marca 2017, 07:12

jędrek napisał(a):Żebra Żubra :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo powoli ale jednak do przodu.


Po "drodze" kilka razy zmieniałem wnętrze. Dalej jestem daleki od zadowolenia ale chyba lepiej już nie zrobię. Pozdrawiam wszystkich.
Avatar użytkownika
jędrek
 
Posty: 367
Dołączył(a): niedziela, 3 listopada 2013, 12:59
Lokalizacja: zach-pom

Re: Miło posiedzieć przy żubrze czyli LWS-6 Broplan 1/72

Postprzez HubertKendziorek » piątek, 31 marca 2017, 13:53

jędrek napisał(a):Po "drodze" kilka razy zmieniałem wnętrze. Dalej jestem daleki od zadowolenia ale chyba lepiej już nie zrobię. Pozdrawiam wszystkich.

Nie no, bardzo ładnie jest przecież. Przykurzyłbym może tylko nieco mocniej pigmentami podłogę, w końcu wchodzili tam prosto z pola ;)

Pozdrawiam
Hubert
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2111
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 08:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Miło posiedzieć przy żubrze czyli LWS-6 Broplan 1/72

Postprzez zegeye » piątek, 31 marca 2017, 17:22

Bardzo ładnie idzie. Z czego ta podłoga ''w kratkę''?
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Miło posiedzieć przy żubrze czyli LWS-6 Broplan 1/72

Postprzez jędrek » piątek, 31 marca 2017, 18:52

Podłoga jest z taśmy samoprzylepnej. Kupiona w sieciówce, miała pewnie służyć do jakichś doraźnych napraw. Ale ma kolor stalowy i taki właśnie ciekawy deseń. Uznałem że będzie pasować.
Avatar użytkownika
jędrek
 
Posty: 367
Dołączył(a): niedziela, 3 listopada 2013, 12:59
Lokalizacja: zach-pom

Re: Miło posiedzieć przy żubrze czyli LWS-6 Broplan 1/72

Postprzez xmald » niedziela, 2 kwietnia 2017, 18:00

Bardzo mi się podoba twoja robota i pomysł z użyciem taśmy uważam za bardzo trafiony.
Najbardziej czekam na moment jak zamkniesz kadłub i uwidoczni się ta piękna linia przypominająca triremę ;o)
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości