Bf 109E-4 Fritza Beeck'a, Airfix, 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Bf 109E-4 Fritza Beeck'a, Airfix, 1:72

Postprzez Mecenas » czwartek, 20 kwietnia 2017, 18:24

Dziubiem dalej. Postępy niewielkie bo ciągle dominuje szlifowanie czegoś, ale żeby się oderwać od monotonii robię i inne detale.

Trochę wnętrza kokpitu.

Obrazek

Kółka to połączenie PE i własnoręcznej dłubaniny. Z druciku zrobiłem obręcze i wkleiłem fototrawiony środek. Po wklejeniu "wanny" ledwo widać, że coś tam jest...jak zwykle.

Obrazek

A tutaj chwyt powietrza. W osłonie od strony wylotu nadlałem plastik żeby wyrównać przebieg ścianki. Prawie nic nie widać po zamknięciu, ale ja wiem, że jest lepiej niż było.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przerobiłem też zestawową chłodnicę. Fototrawiona siatka okazała się być dużo wyższa niż zrobił Airfix wobec czego musiałem pogłębić wycięcie w skrzydle. Wystarczyło wyciąć środek i trochę dopasować. Zestaw PE dedykowany był do modelu Tamiyi i pewnie z tego powodu siatki są trochę węższe niż wnętrze osłony. Żeby trochę oszukać oko wymyśliłem sobie, że ścieniuję przejście od krawędzi osłony do siatki. Wymagało to nadbudowania ścianki na grubości i znowu szlifowania. Chyba dwie godziny mi zeszło na tą jedną chłodnicę. Wymaga jeszcze dopieszczenia, ale moim zdaniem poprawa jest znaczna.

Na poniższych zdjęciach widać jeszcze nadbudowaną krawędź slotu oraz wnękę podwozia oklejoną imitacją płóciennego wykończenia z oryginału. Efekt mizerny, ale nie musiałem przynajmniej szpachlować i szlifować łączenia góry i dołu skrzydła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z tyłu ledwo co będzie widać. Chciałem zrobić opuszczone klapy, ale całkowicie zasłoni ona wnętrze chłodnicy i efekt pracy będzie widoczny tylko na tych zdjęciach. Do przemyślenia jeszcze co wolę.

Obrazek
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Reklama

Re: Bf 109E-4 Fritza Beeck'a, Airfix, 1:72

Postprzez marco2607 » czwartek, 20 kwietnia 2017, 19:42

Niezła rzeźba, widzę że i ten airfix wymaga polerki. Ciekawy temat i ładne malowanie. :P
POWODZENIA.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Bf 109E-4 Fritza Beeck'a, Airfix, 1:72

Postprzez Mecenas » czwartek, 19 października 2017, 19:22

Budowa modelu przepadła w konkursowych szrankach, ale nie model. Jeszcze podczas wakacji trochę do niego siadłem, ale nie na tyle, aby osiągnąć jakiś znaczący postęp. Dzięki pomocy Marco2607 mogłem zdetalować conieco wnętrze kokpitu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu już w całości moja inwencja twórcza - ledwo co widać po zamknięciu kadłuba a jak dojdzie jeszcze usterzenie to już kompletnie nic, ale Ci co śledzą wątek będą wiedzieć, że ten detal tam jest.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Bf 109E-4 Fritza Beeck'a, Airfix, 1:72

Postprzez Nacktgeboren » niedziela, 22 października 2017, 18:57

Sprężynka widoczna przez okienko w stateczniku rządzi :)
Zło zawsze zwycięża, bo dobro jest głupie.
http://grim-jester.deviantart.com/
Avatar użytkownika
Nacktgeboren
 
Posty: 675
Dołączył(a): niedziela, 2 czerwca 2013, 08:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Bf 109E-4 Fritza Beeck'a, Airfix, 1:72

Postprzez Mecenas » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 20:13

Czołem po przerwie. Chociaż pozory mylą coś się jednak dzieje przy modelu. W kabinie przybyło kilka imitacji kabelków, rurek i dynksów.

Obrazek

Poskładałem też mniej więcej golenie podwozia. Muszę się jeszcze przyjrzeć dokładnie oryginałom, może jeszcze jakiś detal dodam tu i tam.

Obrazek

Następne kroki to już będzie chyba malowanie kokpitu i zamykanie kadłuba, nie bardzo mam już wenę i ochotę do zabawy w dalsze detalowanie.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości