Złoty MiG z 10 PLM 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Złoty MiG z 10 PLM 1:72

Postprzez Dziobak » niedziela, 9 kwietnia 2017, 15:30

Witam w moim pierwszym warsztacie na forum :)

Zamierzam wykonać złotego MiG-a 21 MF z 10 PLM w Łasku
Obrazek

Zestawem wyjściowym jest model Zvezdy 7259, który przedstawia wersję Bis, więc muszę go przerobić na MFa. W tym celu kupiłem już żywiczny garb Quickboosta, który jest dedykowany do modelu Fujimi i do Zvezdy zupełnie nie pasuje, tak więc będzie sporo roboty. Z dodatków mam jeszcze maski Pmask, rurkę Pitota Mastera i kalki Ardpolu niezbędne do wykonania "Złotego".
Obecnie model jest już rozpoczęty, ma pomalowane wnętrze kokpitu, stożek wlotowy, koła i kilka drobiazgów. Na tym etapie prezentuje się tak:
Obrazek

Wnętrze kokpitu:
Obrazek
Obrazek

Stożek:
Obrazek

I całość złożona na sucho:
Obrazek

I tu mam do Was pierwsze pytanie: czym jeszcze oprócz kształtu garbu zewnętrznie różniły się wersje Bis i MF?

Pozdrawiam :D
Ostatnio edytowano poniedziałek, 10 lipca 2017, 17:55 przez Dziobak, łącznie edytowano 2 razy
Dziobak
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota, 8 kwietnia 2017, 20:55

Reklama

Re: Złoty MiG z 10 PLM 1:72

Postprzez Cezarek » poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 00:04

Z tego co wiem to jeszcze "dziobem".
Obrazek
Avatar użytkownika
Cezarek
 
Posty: 116
Dołączył(a): środa, 30 stycznia 2013, 21:06

Re: Złoty MiG z 10 PLM 1:72

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 01:04

Napędem
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Złoty MiG z 10 PLM 1:72

Postprzez Dziobak » wtorek, 27 czerwca 2017, 19:02

Cześć :)
Trochę pozmieniały mi się plany i chyba jednak nie będę przerabiał Zvezdy... :roll:
Otóż KP wypuściło lekko zmienionego MF-a z RV Aircrafts. Myśląc że oszczędzę sobie szlifowania i dopasowywania garbu QB zakupiłem ten model. Dzisiaj przyszedł i... bez szlifowania się jednak nie obędzie :? Typowy short-run ze wszystkimi wadami tego typu modeli - miejscami zalane detale, brak kołków ustalających wzajemne położenie części oraz bardzo grube ścianki np. połówek kadłuba. Plusy to niezłe detale np. wnęk podwodzia czy kokpitu oraz całkiem niezłe nitowanie poszycia. Dosyć gadania - zabieram się do roboty bo czasu coraz mniej :)
Dziobak
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota, 8 kwietnia 2017, 20:55

Re: Złoty MiG z 10 PLM 1:72

Postprzez Łukasz_K » środa, 28 czerwca 2017, 15:46

https://www.mojehobby.pl/products/MiG-21MF-Fishbed-J-19350426.html

Ten? A jakie detale są zalane? Czy przez zalane detale rozumiesz wypływki na niektórych elementach?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4819
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Złoty MiG z 10 PLM 1:72

Postprzez Dziobak » poniedziałek, 10 lipca 2017, 18:24

Mała aktualizacja :)

Pomalowałem kokpit:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lekkie zniekształcenia optyczne zegarów na ostatnim zdjęciu są spowodowane tym że na każdy z nich nałożyłem kroplę błyszczącego lakieru bezbarwnego imitującego szkło :)

Poprawiłem również kształt stożka wlotowego, gdyż jego kształt jest w modelu zupełnie nieprawidłowy

Przed: (zdjęcie ze strony lietadielka.blogspot.sk)
Obrazek

Po:
Obrazek
Obrazek

Aktualnie walczę z osłoną dyszy, niewykluczone że trzeba będzie zrobić ten element od podstaw.

astarott napisał(a):https://www.mojehobby.pl/products/MiG-21MF-Fishbed-J-19350426.html

Ten? A jakie detale są zalane? Czy przez zalane detale rozumiesz wypływki na niektórych elementach?


Tak, to ten. Może zalane to nienajlepsze określenie, bardzie rozmyte, takie mydło. Ale jest to widoczne tylko w niektórych miejscach i w małym stopniu. Najgorsze jest spasowanie tego modelu, a raczej jego brak :evil:

Opinie i uwagi mile widziane :D
Dziobak
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota, 8 kwietnia 2017, 20:55

Re: Złoty MiG z 10 PLM 1:72

Postprzez Leszek Szopieray » wtorek, 11 lipca 2017, 21:18

Bisów zrobiłem dwa ze Zvezdy i jednego pfm-a. Miło wspominam, nie miałem problemów ze składaniem.
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Re: Złoty MiG z 10 PLM 1:72

Postprzez Dziobak » środa, 12 lipca 2017, 11:55

Leszek, widziałem Twoją wspaniałą kolekcję "szybkich". Też planuję zrobić ich kilka :)
Ja ze Zvezdą też nie miałem żadnych problemów, w porównaniu z R.V spasowanie jest idealne, ale za to Zvezda przegrywa w detalach. Gdyby tak R.V składało się jak Zvezda... echh nie ma idealnych modeli :P
Pozdrawiam :)
Dziobak
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota, 8 kwietnia 2017, 20:55


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości