F6F - 3 HELLCAT, CV-10 USS YORKTOWN

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

F6F - 3 HELLCAT, CV-10 USS YORKTOWN

Postprzez Abaddon89 » niedziela, 16 kwietnia 2017, 19:20

Witam,
korzystając z okazji postanowiłem nie tylko wrócić (po raz wtóry) do modelarstwa jak i uczcić 10-lecie forum które przez ostatni kilka lat było moim głównym kontaktem (podglądanie waszych wspaniałych prac) z modelarstwem.

Koniec wstępu, czas na konkrety.
Planowany model to F6F-3 HELLCAT służący na CV-10 USS Yorktown, na decyzje która maszyna dokładnie będzie jeszcze czas.
Inbox
Obrazek

Teraz szybko o zawartości pudełka moja skromna opinia.
Detal delikatny ale ładny główna wada ślady po wypychaczach w fatalnych miejscach np. wewnętrzna strona ścian kabiny które wklejamy w kadłub i miały prawdopodobnie podnieść jakość zestawu. Oszklenie przejrzyste i z możliwością wykonania zarówno F6F-3 jak i F6F-5.
Avatar użytkownika
Abaddon89
 
Posty: 48
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 00:39
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: F6F - 3 HELLCAT, CV-10 USS YORKTOWN

Postprzez Sherman » niedziela, 16 kwietnia 2017, 20:08

Już jednego od Academy odwiedli ;o)
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: F6F - 3 HELLCAT, CV-10 USS YORKTOWN

Postprzez Abaddon89 » wtorek, 18 kwietnia 2017, 01:22

Było trochę czasu to prace ruszyły do przodu.
Model faktycznie nie jest najwyższych lotów... poza śladami po wypychaczach spasowanie bardzo słabe. Elementy ścian kabiny nie pasują do wnętrza kadłuba wymagało to trochę pracy ale udało się wpasować i zaszpachlować pozostałą szczelinę. Wyciąłem też otwory na oszklenie za kabiną pilota.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spasowanie na sucho kadłuba i skrzydeł nie najgorsze.
Obrazek

Obrazek

Najgorzej spasowanie kadłub osłona silnika, na zdjęciach widać że osłona jest mniejsza od kadłuba nie dużo ale zawsze. Mam dylemat czy próbować to wyrównać i zaznaczyć linie na nowo. Jak nie tak, to już mam na oku zestaw w którym są dodatkowe osłony ale to pewnie przyhamuje prace...
Może macie jakiś pomysł?
Avatar użytkownika
Abaddon89
 
Posty: 48
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 00:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: F6F - 3 HELLCAT, CV-10 USS YORKTOWN

Postprzez cris » wtorek, 18 kwietnia 2017, 11:35

Abaddon89 napisał(a): Może macie jakiś pomysł?

Tak wyrzucić tą ,,zabawkę politechniczną" do kosza i zakupić Hellcata Eduarda z serii ,,Weekend Edition '' :P
Wybacz, bo to Twoja sprawa z jakich zestawów robisz modele ,ale nigdy nie zrozumie dlaczego ktoś wybiera ,,merytorycznego knota" jak ma do wyboru model o niebo lepszy i jeszcze do tańszy o 50 gr :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: F6F - 3 HELLCAT, CV-10 USS YORKTOWN

Postprzez Abaddon89 » wtorek, 18 kwietnia 2017, 22:40

cris napisał(a): i zakupić Hellcata Eduarda

taki jest pomysł i był od początku że kolejna "Wiedźma" będzie z zestawu Edka ;) dlatego wiem kto zostanie ew dawcą do poprawek. Zamówienie pewnie pójdzie w tym tygodniu to będzie może na majówkę, liczyłem że ktoś z Szanownych Kolegów już walczył z tym zestawem... Mnie "coś" podkusiło żeby ten akurat kupić mimo, że nie znalazłem info o no. 40 i liczyłem się z robieniem innego malowania z USS Yortown. Pamięć o tym jakie są zestawy Academy i fatalne kalki... ale mleko rozlane i chcę go skończyć ;) to tylko drobna przeszkoda...
Avatar użytkownika
Abaddon89
 
Posty: 48
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 00:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: F6F - 3 HELLCAT, CV-10 USS YORKTOWN

Postprzez marco2607 » środa, 19 kwietnia 2017, 08:26

Bardzo dawno robiłem ten model i na gotowcu nie widzę żadnych problemow. Prawdopodobnie musisz tylko dobrze dopasować
osłonę silnika. Może na dole za bardzo odstaje w 2 stronę. ;o)
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3307
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: F6F - 3 HELLCAT, CV-10 USS YORKTOWN

Postprzez zegeye » środa, 19 kwietnia 2017, 09:51

Wg mnie osłona schodzi się praktycznie idealnie z kadłubem jeśli dobrze dopasujesz wcześniej połówki kadłuba ze spodem skrzydeł. W razie małego schodka można zawsze podpiłować osłonę silnika od wewnątrz pocieniając jej ścianki.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: F6F - 3 HELLCAT, CV-10 USS YORKTOWN

Postprzez Abaddon89 » wtorek, 19 września 2017, 00:21

Proszę moderatorów o przeniesienie wątku do warsztatu lotniczego. Konkursu nie uda się ukończyć z powodu braku czasu...
Powolny postęp prac.
Obrazek
Kolor bazowy wnętrza położony - MM 1734 gteen zinc chroimate
teraz może będzie szło szybciej.
Avatar użytkownika
Abaddon89
 
Posty: 48
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 00:39
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości