Roland c.II Eduard 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Roland c.II Eduard 1/48

Postprzez D.Haig1/48 » sobota, 29 kwietnia 2017, 00:56

Witam.
Na początku dziękuję za link do strony- prawdziwa skarbnica zdjęć. Mam nadzieję, że niebawem ujrzymy Rolanda na warsztacie. Chętnie zobaczę kolejne cudeńko w Pańskim wykonaniu :mrgreen:.
Wracając do sprawy Rolanda. Można powiedzieć, że rozpoczęły się prace warsztatowe. Co prawda na razie niewiele, ale przecież zawsze coś. Długo zastanawiałem się nad wykonaniem elementów rozdzielających kabinę pilota, od kabiny strzelca/obserwatora. Najprościej byłoby to po prostu tak zostawić jak dał Eduard. Ale jak sobie wszedłem na stronę WnW, to stwierdziłem, że tak to wyglądałoby nie do przyjęcia. Potem wszedłem na wątek warsztatowy Rolanda xmalda i stwierdziłem, że spróbuję zrobić z tym coś podobnego. Koniec z chodzeniem na łatwiznę :mrgreen:. I w sumie na tym zszedł cały wieczór i niemalże pół nocy. Ale powstało coś, co przynajmniej w moim odczuciu wygląda nie najgorzej.
Obrazek
Obrazek
Ostatecznie zdążyłem jeszcze położyć szary podkład co by zobaczyć jak wyszło.
Obrazek
Do chwili obecnej to tyle. Jutro zobaczymy co dalej.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam,
Szymon
Avatar użytkownika
D.Haig1/48
 
Posty: 73
Dołączył(a): sobota, 28 stycznia 2017, 01:57
Lokalizacja: Skierniewice

Reklama

Re: Roland c.II Eduard 1/48

Postprzez GrzeM » sobota, 29 kwietnia 2017, 10:54

Ogólnie bardzo fajnie, ale dziury we wręgach są jeszcze trochę nierówne. Takie rzeczy dość łatwo wyrównuje się ostrym skalpelem - trzeba tylko cierpliwie strugać bardzo małe kawałeczki. No i warto zdobyć najpierw odrobinę wprawy (można poćwiczyć na niepotrzebnych kawałkach).
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: Roland c.II Eduard 1/48

Postprzez Adam » niedziela, 30 kwietnia 2017, 00:39

Oj tak, przydało by się poprawić trochę. :-/

Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roland c.II Eduard 1/48

Postprzez grzegorz75 » niedziela, 30 kwietnia 2017, 11:37

Po przeróbkach wręga wygląda teraz wspaniale . Nie ma co chodzić na łatwiznę ! Koniec !
Obrazek
Avatar użytkownika
grzegorz75
 
Posty: 871
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 18:37

Re: Roland c.II Eduard 1/48

Postprzez D.Haig1/48 » niedziela, 30 kwietnia 2017, 15:52

Witam.
Wręgi zostały już poprawione i teraz wyglądają lepiej. :D Powolutku posuwam się do przodu z Rolandem. Kadłub w środku dostał już kolor oraz pomalowałem sklejkę na podłodze i na elementach mających kontakt z silnikiem. Teraz cierpliwie czekam aż farba olejna wyschnie.
Wieczorem podziałam trochę przy motorku mojej rybki.
Pozdrawiam serdecznie. :mrgreen:
PS. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z czymś takim:
Obrazek
Nada się to na imitację sklejki, czy lepiej pozostać przy olejach?
Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 lipca 2017, 09:52 przez D.Haig1/48, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Szymon
Avatar użytkownika
D.Haig1/48
 
Posty: 73
Dołączył(a): sobota, 28 stycznia 2017, 01:57
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Roland c.II Eduard 1/48

Postprzez waran » niedziela, 30 kwietnia 2017, 16:55

Mam ten szablon ,używam do 1/32 .Po kilku malowaniach wolę jednak malować bez tego ustrojstwa.Trzeba jednak po każdym użyciu bardzo delikatnie umyć.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Roland c.II Eduard 1/48

Postprzez Phantom » niedziela, 30 kwietnia 2017, 20:15

Używałem w 32-ce. Dla mnie efekt zadowalający, choć jest trochę "zabawy" z tym szablonem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Phantom
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2011, 08:47
Lokalizacja: małopolska

Re: Roland c.II Eduard 1/48

Postprzez KR77 » niedziela, 30 kwietnia 2017, 21:37

D.Haig1/48 napisał(a): Niezbyt podoba mi się drążek pilota, chyba trochę za gruby.


Wstydziłbyś się :mrgreen:
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Re: Roland c.II Eduard 1/48

Postprzez D.Haig1/48 » poniedziałek, 1 maja 2017, 12:19

Witam.
Wczoraj, a w zasadzie dzisiaj udało mi się złożyć i pomalować silnik. Planuję dodać jeszcze do niego kable i sprężyny. Ale rapi mnie pewien problem. :( Nie wiem czym mógł się taki silnik zabrudzić i gdzie. Posiadam washe AK: engine&turbines, engine oil,
leaks kerosene&stains. Mam jeszcze różne brązy i ciemne farby olejne. Silnik to Mercedes d.III 160KM.
Proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam,
Szymon
Avatar użytkownika
D.Haig1/48
 
Posty: 73
Dołączył(a): sobota, 28 stycznia 2017, 01:57
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Roland c.II Eduard 1/48

Postprzez D.Haig1/48 » wtorek, 2 maja 2017, 20:54

Witam.
Z brudzeniem silnika poradziłem sobie. :D Udało mi się znaleźć jakiś poradnik, który w miarę przejrzyście to pokazał. Bardzo fajna zabawa z tą waloryzacją. Robiłem to pierwszy raz i od siebie powiem, że jestem nawet zadowolony z efektu.
Jednak dzisiaj trzeba było wykonać tę trudniejszą część pracy. Postawiłem sobie za punkt honoru, aby tchnąć nieco życia w silnik Eduarda. Bardzo pomógł mi w tym ponownie warsztat kolegi xmalda. Starałem się w miarę wiernie odtworzyć okablowanie i sprężyny. Wyszło jak wyszło. Mówiąc szczerze to sama robota nie była jakaś niewykonalna. Najdłużej się głowiłem nad tym, z czego wykonać owe kable. Mój wybór padł na żyłkę wędkarską 0,08mm. Wydaje mi się, że dobrze wybrałem. ;o) Zdjęcia nie są jakieś rewelacyjne, ale aktualnie nie dysponuję lepszym oświetleniem. Jutro postaram się wrzucić lepsze. Cóż oddaję go Waszej krytyce :mrgreen: :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie.
PS. Bardzo dziękuję kolegom: waran i Phantom za podzielenie się opinią na temat szablonu. Jak będę kiedyś robił Albatrosa to wykorzystam ten patent.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 lipca 2017, 09:54 przez D.Haig1/48, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Szymon
Avatar użytkownika
D.Haig1/48
 
Posty: 73
Dołączył(a): sobota, 28 stycznia 2017, 01:57
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Roland c.II Eduard 1/48

Postprzez D.Haig1/48 » środa, 3 maja 2017, 12:51

Witam.
Oto zdjęcia silnika w nieco lepszym świetle. Mam nadzieję, że komuś sprawi przyjemność ich oglądanie ;o)
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Szymon
Avatar użytkownika
D.Haig1/48
 
Posty: 73
Dołączył(a): sobota, 28 stycznia 2017, 01:57
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Roland c.II Eduard 1/48

Postprzez xmald » czwartek, 4 maja 2017, 18:28

Silnik wygląda fajnie. Czarny staraj się łamać trochę innym kolorem bo taki prosto z butli wychodzi trochę za ciemny. W przypadku malowania Mercedesów możesz do czarnego dodać nieco niebieskiego aż będziesz miał taki prawie czarny ale wpadający w granat. Te szyny, które masz pod świecami też tym kolorem pomaluj. No i jak się uprzesz dodaj jeszcze rurki, w które wchodziły kable od świec zapłonowych. Przetrzyj też suchym pędzlem z aluminium albo stalą sprężyny i resztę szpejów.
Pompę wody masz trochę krzywo wklejoną. Fajnie, że się bawisz w dorabianie to przyjemna robota. Czekam na ciąg dalszy.
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Re: Roland c.II Eduard 1/48

Postprzez D.Haig1/48 » piątek, 5 maja 2017, 23:40

Witam.
Cieszę się, że silnik nie wypadł najgorzej ;o) . Chętnie dodałbym tę rurkę gdybym wiedział gdzie. Mam praktycznie zerową wiedzę teoretyczną na temat silników lotniczych. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby kolega polecił jakąś publikację czy stronę internetową na ich temat, co by się trochę podkształcić. Myślę, że teraz jest już za późno na zmianę koloru, ale przy następnych silnikach zastosuję mieszankę. Na pewno użyję suchego pędzla, już o tym myślałem, ale nie wiedziałem jaki kolor byłyby najlepszy. Nie wiem czy słusznie, ale zaczynam dochodzić do wniosku, że z tymi kablami nie wszystko jest w porządku. Jak sobie przejrzałem zdjęcia tego silnika, to nie znalazłem wersji z tak wyeksponowanymi przewodami. One we wszystkich ''chowają'' się do jakiejś rurki i potem z niej wychodzą, np.
Obrazek
Jeżeli popełniłem z nimi błąd, to w sumie mogę to jeszcze poprawić. Co kolega o tym sądzi?
Pozdrawiam serdecznie
PS. Chyba mi sklejka wreszcie wyschła :mrgreen: .
Pozdrawiam,
Szymon
Avatar użytkownika
D.Haig1/48
 
Posty: 73
Dołączył(a): sobota, 28 stycznia 2017, 01:57
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Roland c.II Eduard 1/48

Postprzez D.Haig1/48 » piątek, 19 maja 2017, 23:41

Witam.
Trochę wody upłynęło od czasu ostatniej aktualizacji wątku. Poczyniłem niewielkie postępy w pracy, z lepszym i gorszym rezultatem. Na tę chwilę wygląda to tak:
Obrazek
A tu pozwalam sobie na zamieszczenie osobnego zdjęcia elementu, który ostatecznie, po przeróbce wygląda tak:
Obrazek
W nieudolny sposób starałem się tu zrobić coś, co choć trochę przypomina prawdziwy aparat:
Obrazek
Wyszło jak wyszło, pocieszam się tym, że w sumie niewiele tego będzie widać ;o) .
Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam,
Szymon
Avatar użytkownika
D.Haig1/48
 
Posty: 73
Dołączył(a): sobota, 28 stycznia 2017, 01:57
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Roland c.II Eduard 1/48

Postprzez GrzeM » sobota, 20 maja 2017, 14:44

Bardzo fajnie.
Tylko dlaczego wnętrze przodu pomalowałeś na brązowo?
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 27 gości