Spitfire Mk.IXc ,S.Skalski ZX-6,PFT, Airfix 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Spitfire Mk.IXc ,S.Skalski ZX-6,PFT, Airfix 1:72

Postprzez potez » piątek, 5 maja 2017, 11:46

Tia...
Czy jesteście pewni, że największym problemem autora tego wątku - patrząc na jego portfolio - jest niewłaściwy rodzaj owiewek na skrzydle? Jakoś mi to dziwnie przypomina ten wątek: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=57782
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reklama

Re: Spitfire Mk.IXc ,S.Skalski ZX-6,PFT, Airfix 1:72

Postprzez cris » piątek, 5 maja 2017, 18:39

W sumie to niechcący podgrzałem atmosferę,no i po co mi to :roll:
greatgonzo napisał(a): nie rozumiem wypowiedzi Crisa - sprzeczność widzę :).

Trochę się to wszystko poplątało ,w sumie końcówka mojego postu nie tyczyła się konkretnie eldiabllo ,a pewnej ,,mody-trendu'' wykonywania modeli jaki można zaobserwować od pewnego czasu,no ale każdy niech robi jak mu pasuje .
Co się zaś tyczy kolegi eldiabllo to remedium (wole mniej wyszukane słowa greatgonzo np. lekarstwo 8-) ) na jego podejście do modelarstwa było by wybieranie zestawów bardziej przyjaznych/ samoskładalnych .Wersja by się zgadzała i mniej (lub wcale) do poprawek , a do szlifowania warsztatu wystarczyło by mu aż nadto.
eldiabllo napisał(a): Jako stary wyjadacz napewno już niejedneo spita zrobiłeś, mógłbyś chociaż poleci któryś ze swoich wątkow warsztatowych gdzie mòglbym podpatrzeć twój warsztat....

Starym wyjadaczem modelarskim nie jestem (im się tylko przysłuchiwałem),a moich wątków modelarskich nie zobaczysz.
Świadom swoich ograniczeń warsztatowych nawet nie próbuję pokazywać swoich ulepków w tak zacnym gronie jakie tu na forum się znajduje .Żeby się pochwalić to trzeba najpierw mieć czym ;o)
Natomiast już od początku swojej przygody z modelarstwem starałem się poszerzać wiedze na temat modelu który kleiłem :jak wygląda, jaka to wersja ,czym różni się od innych modeli danej wersji itp ;to jeden z najważniejszych aspektów modelarstwa; taka -jak sądzę-podstawowa edukacja modelarska .Jak to zlepisz i pomalujesz to już Twój problem ,(zważ że tego nie krytykowałem ) ale Tobie brakuje podstaw wiedzy .Rozpoznałbyś Bf 109 F od G (o wersjach nie wspomnę) albo czym różnił się Spitfire MkI od IX . To jest wiedza podstawowa -taka przedszkolna .
Kolega SKusz proponował Ci zamienienie tego Airfiksa na Eduarda i to jest świetna rada, bo to najlepszy model IX'ątki na runku i jeszcze wydawany dokładnie w podwersji jakiej potrzebujesz ''na Skalskiego" .Skwitowałeś że następnym razem ,no to czekam na kontynuację warsztatu tego Airfiksa -zasiadam w pierwszym rzędzie.
pozdrawiam cris
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Spitfire Mk.IXc ,S.Skalski ZX-6,PFT, Airfix 1:72

Postprzez eldiabllo » piątek, 5 maja 2017, 21:08

Paweł84 napisał(a):Ten samolot był zdaje się wczesną wersją dziewiątki,miał miedzy innymi szerokie przetłoczenia na pokrywach uzbrojenia i inny wlot powietrza. Miałem gdzieś żywiczne odlewy tych elementów, jeśli jesteś zainteresowany to napisz na priv.

Przesyłka dotarła , wielkie dzieki :D .
Co do tych pokryw o które sie rozchodzi , wygrzebałem jeszcze skrzydła z Mastercrafta, bodaj z Vb, wydaje mi sie ze jakbym te porywy zamieniał miejscami (wyciął) na skrzydła mojego Airfixa były by najodpowiedniejsze? Bo myśle że najbardziej do orginału by pasowały.

Obrazek

Obrazek

co do poprzednich rozkminek na temat modelarstwa, nawet najlepiej odwzorowany i sklejony pojazd czy samolot to chyba połowa sukcesu, druga połowa to ta którą jest pomalowanie, odwzorowanie równiez kolorów, barw, otarc obić itp., bo nawet najlepiej złozony model mozna sobie popsuć, ale to moja opinia 8-) .
Ostatnio edytowano piątek, 5 maja 2017, 21:24 przez eldiabllo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
eldiabllo
 
Posty: 178
Dołączył(a): wtorek, 12 stycznia 2016, 22:53
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Spitfire Mk.IXc ,S.Skalski ZX-6,PFT, Airfix 1:72

Postprzez rhinoceros » piątek, 5 maja 2017, 21:18

eldiabllo napisał(a):co do poprzednich rozkminek na temat modelarstwa, nawet najlepiej odwzorowany i sklejony pojazd czy samolot to chyba połowa sukcesu, druga połowa to ta którą jest pomalowanie, odwzorowanie równiez kolorów, barw, otarc obić itp., bo nawet najlepiej złozony model mozna sobie spierd.....c, ale to moja opinia 8-) .

Kolego, nie jesteś sam na sam z kolesiami!
Dbaj o czystość języka!
I wulgaryzmy zostaw na swoim podwórku!
Więcej kultury!
ZTS Lublin- to lubię!
Lubelskie Spotkania Modelarskie- Team!
Avatar użytkownika
rhinoceros
 
Posty: 423
Dołączył(a): piątek, 13 lutego 2009, 22:07

Re: Spitfire Mk.IXc ,S.Skalski ZX-6,PFT, Airfix 1:72

Postprzez eldiabllo » piątek, 5 maja 2017, 21:24

rhinoceros napisał(a):
eldiabllo napisał(a):co do poprzednich rozkminek na temat modelarstwa, nawet najlepiej odwzorowany i sklejony pojazd czy samolot to chyba połowa sukcesu, druga połowa to ta którą jest pomalowanie, odwzorowanie równiez kolorów, barw, otarc obić itp., bo nawet najlepiej złozony model mozna sobie spierd.....c, ale to moja opinia 8-) .

Kolego, nie jesteś sam na sam z kolesiami!
Dbaj o czystość języka!
I wulgaryzmy zostaw na swoim podwórku!
Więcej kultury!

przepraszam, poprawilem :oops:
Avatar użytkownika
eldiabllo
 
Posty: 178
Dołączył(a): wtorek, 12 stycznia 2016, 22:53
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Spitfire Mk.IXc ,S.Skalski ZX-6,PFT, Airfix 1:72

Postprzez cris » piątek, 5 maja 2017, 22:56

eldiabllo napisał(a): wygrzebałem jeszcze skrzydła z Mastercrafta, bodaj z Vb

To skrzydło nie jest od Spita Vb ,fota zresztą też Spitfire Vb nie przedstawia
Obrazek
Za to fajnie widać dodatkowe tajemnicze przetłoczenie-chyba na koła coś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kurcze a miałem siedzieć i się nie odzywać -sam się skarcę :P
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Spitfire Mk.IXc ,S.Skalski ZX-6,PFT, Airfix 1:72

Postprzez Atlis » sobota, 6 maja 2017, 00:03

Ale piękne łopaty!
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Spitfire Mk.IXc ,S.Skalski ZX-6,PFT, Airfix 1:72

Postprzez fragles » sobota, 6 maja 2017, 07:31

rhinoceros napisał(a):Kolego, nie jesteś sam na sam z kolesiami!
Dbaj o czystość języka!
I wulgaryzmy zostaw na swoim podwórku!
Więcej kultury!


Całkowicie słusznie Kolego Rhinoceros! Popieram i dziękuje za odwagę w zwróceniu uwagi. Trzeba zwracać uwagę na takie niby drobne sprawy, ponieważ od nich się zaczyna zło. Jak w przysłowiu: Od rzemyczka do koniczka. Najpierw taki brak czystości i wulgaryzmy w słowach, a później kończy się na tym, że samoloty robią jak czołgi - brudne, ubłocone i jeszcze co innego.
I mam taką prośbę - jakby Kolega mógł wysłać na podwórko jeszcze tego drugiego dyskutanta, co to ma w podpisie coś o dupie, o takie: "Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją", to by było jeszcze lepiej.

Pozdrawiam!
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1561
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Spitfire Mk.IXc ,S.Skalski ZX-6,PFT, Airfix 1:72

Postprzez cris » sobota, 6 maja 2017, 08:33

fragles napisał(a): jakby Kolega mógł wysłać na podwórko jeszcze tego drugiego dyskutanta, co to ma w podpisie coś o dupie, o takie: "Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją", to by było jeszcze lepiej

A czy kolega wie kto jest autorem tego powiedzenia i tak naprawdę gdzie tu jest ta du-pa i czy du-pa to wulgaryzm ???
I tak oto zeszliśmy na tematy o dupie Maryni ,czym zresztą od początku ten wątek trącił :mrgreen:
Ostatnio edytowano sobota, 6 maja 2017, 08:34 przez cris, łącznie edytowano 1 raz
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Spitfire Mk.IXc ,S.Skalski ZX-6,PFT, Airfix 1:72

Postprzez pboguta » sobota, 6 maja 2017, 08:34

cris napisał(a):
eldiabllo napisał(a): wygrzebałem jeszcze skrzydła z Mastercrafta, bodaj z Vb

To skrzydło nie jest od Spita Vb ,fota zresztą też Spitfire Vb nie przedstawia
Obrazek
Za to fajnie widać dodatkowe tajemnicze przetłoczenie-chyba na koła coś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kurcze a miałem siedzieć i się nie odzywać -sam się skarcę :P



Dla mnie to przetłoczenie wygląda jak hełm brytyjski.
pboguta
 
Posty: 34
Dołączył(a): środa, 24 grudnia 2014, 14:46

Re: Spitfire Mk.IXc ,S.Skalski ZX-6,PFT, Airfix 1:72

Postprzez cris » sobota, 6 maja 2017, 08:41

pboguta napisał(a): Dla mnie to przetłoczenie wygląda jak hełm brytyjski.

A to ci niespodzianka ,kto by pomyślał :roll: :mrgreen:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Spitfire Mk.IXc ,S.Skalski ZX-6,PFT, Airfix 1:72

Postprzez fragles » sobota, 6 maja 2017, 08:59

cris napisał(a):A czy kolega wie kto jest autorem tego powiedzenia i tak naprawdę gdzie tu jest ta du-pa i czy du-pa to wulgaryzm ???


Kolega stawia śmiałą, relatywistyczną tezę, że autorstwo nobilituje dupę? Wobec tego autorstwo Kolegi Eldiabllo też nobilitowało "spierdolić".
Nie ma sprawy. W tej sytuacji odsyłanie na podwórko zupełnie jest niepotrzebne. Oba słowa mają swoich autorów i w związku z tym mogą być tu kulturalnie używane.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1561
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Spitfire Mk.IXc ,S.Skalski ZX-6,PFT, Airfix 1:72

Postprzez cris » sobota, 6 maja 2017, 09:15

Myślę że zacytować Józefa Piłsudskiego to nie grzech ,ale zważ proszę że przytomnie wykropkowałem ,,P'' by te odrażające słowo nie raniło oczu takich ,,pensjonariuszek '' jak Ty
Widzę że ciągniemy temat zadku(samocenzura) dalej -no i fajnie
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Spitfire Mk.IXc ,S.Skalski ZX-6,PFT, Airfix 1:72

Postprzez fragles » sobota, 6 maja 2017, 09:31

Wstawiłeś kropkę w środek dupy zamiast "P"? No nieźle... :mrgreen:
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1561
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Spitfire Mk.IXc ,S.Skalski ZX-6,PFT, Airfix 1:72

Postprzez cris » sobota, 6 maja 2017, 09:33

Dla zmyłki nawet dwie ,ale dajmy temu wątkowi już spokój ,ja czekam na Spita IX :mrgreen:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości