Stanisław Skalski i jego maszyny, 1/72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Stanisław Skalski i jego maszyny, 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » środa, 10 maja 2017, 21:21

Witam Wszystkich.
Kończąc jednego FW 190, czekając na akcesoria do drugiego, oczekując modelarskiego marazmu, który mnie dopada co jakiś czas i potrafi wyeliminować z modelarskiej zajawki na długie miesiące, szukałem inspiracji do czegoś nowego. Grzebiąc po mniej lub bardziej lotnych zakamarkach internetu zastanawiałem się jaki by algorytm obrać przy próbie tworzenia kolekcji. Będą dwie foki i co dalej? Może sklejać same foki? Nieee pewnie się szybko znudzi… wiem myśliwce fryców! Choć nie, monotonnie też będzie. Poza tym już się za jakimiś brytolami rozglądałem. Ooo to może samoloty największych asów myśliwskich. Dobra szukamy. Pierwszy, drugi, trzeci… kurde znowu same szkopy :D I tak dywagując na temat kolejnego kandydata, przyklejając sobie dodatkowy zbiornik paliwa do konkursowej foki wpadłem! Samoloty asów, którzy przeżyli wojnę i walczyli od jej rozpoczęcia, będzie fajny przekrój przez sprzęt i teatry działań. Nad Erichem Rudorfferem się zastanawiałem ale w międzyczasie trafiłem na Pana Stanisława. Obejrzałem kilka wywiadów i padło, tak to jest to. Kurde co za koleś i to jeszcze nasz! Mister Rudorffer musi zaczekać w kolejce. Różne teatry- kampania wrześniowa, bitwa o Anglię, walki nad Francją, Afryka i cyrk, później znowu Francja i D-Day. Maszyn też trochę zaliczył- polskie, angielskie, amerykańskie… kandydat idealny. Nie chciałem się zniechęcić na początku wiec po lekturze na temat P-11 w 1/72 stwierdziłem iż na razie zaczekam, może w miedzy czasie pojawi się coś lepszego. Sporo wcześniej czytałem o nowych modelach Eduarda a całkiem przypadkiem było tam interesujące mnie malowa… dzisiaj przyszła paczka.

Obrazek

Z planami jeszcze nie sprawdzałem a i tak daleko mi do takiego fanatyzmu ale jakość wykonania podoba mi się i to bardzo.
Co do całej serii to życie bardzo ułatwi mi firma Model Maker Decals, która wypuściła kalki samolotów Pana Skalskiego. Tak na marginesie miał ktoś do czynienia z wyrobami tej firmy?

Obrazek

W ambitnych planach chciałbym wykonać P-11c, Hurricane, wspomnianego Spita i Mustanga.
Powoli zaczynam. Jeśli ktoś orientuje się w sprawie jakichś błędów przy modelu, które można poprawić bez utraty zdrowia psychicznego- śmiało pisać. Będę wdzięczny.
Ostatnio edytowano czwartek, 2 listopada 2017, 22:12 przez Krzysiek Kowalik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Reklama

Re: Stanisław Skalski 1/72

Postprzez iras67 » środa, 10 maja 2017, 22:34

Krzysiek Kowalik napisał(a):Z planami jeszcze nie sprawdzałem

Paradoksalnie to jest taki model że możesz do niego sprawdzać plany lub raczej rysunki a te w przeważającej większości są do kosza :mrgreen:
Krzysiek Kowalik napisał(a):Co do całej serii to życie bardzo ułatwi mi firma Model Maker Decals, która wypuściła kalki samolotów Pana Skalskiego. Tak na marginesie miał ktoś do czynienia z wyrobami tej firmy?

Te kalki są znakomite. Na te kalki dobrze działa Micro Sol.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Stanisław Skalski 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » niedziela, 21 maja 2017, 18:45

No to jadymy. Kabinka

Obrazek

Z doborem interior greena to się nie popisałem, ale już zmieniał nie będę.
Z tego co wyczytałem to edek odwrócił rozmieszczenie kolorów na skrzydłach. Na prawym to w ogóle układ plam jakiś inny jest... czyli model nie jest już taki cacy :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PS. Swoją drogą z reklamą to pojechali :D
https://www.youtube.com/watch?v=npdFjrpf9LY
Ostatnio edytowano wtorek, 29 sierpnia 2017, 22:02 przez Krzysiek Kowalik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Stanisław Skalski 1/72

Postprzez GrzeM » niedziela, 21 maja 2017, 19:39

Rzeczywiście, Matusiak w Polish Wings daje odwrotny układ plam na płatach - co prawda w ZX 5, ale bok ZX 6 pokazuje identyczny, więc płaty też powinny być takie same.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: Stanisław Skalski 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 12:57

Powoli do przodu. Zabezpieczony gotowy do malowania

Obrazek

I pytanko jeszcze, czy przednie krawędzie skrzydeł powinny być pomalowane na żółto czy zostają tylko czerwone pola przy wylotach km-ów? Na cz-b zdjęciach konkretnego egzemplarza dopatrzeć się nie można.
Ostatnio edytowano wtorek, 29 sierpnia 2017, 22:03 przez Krzysiek Kowalik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Stanisław Skalski 1/72

Postprzez Atlis » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 13:29

Zajrzałem w wątek, bo myślałem, że robisz Skalskiego w 1/72... A tu Spitfire.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Stanisław Skalski 1/72

Postprzez skusz » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 19:54

Zetnij czubki półokrągłych zaślepek km, powinny być płaskie. Tak jak widać na fotkach w PW. Wg mnie tylko czerwone pola.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3142
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 16:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Stanisław Skalski 1/72

Postprzez KR77 » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 20:26

Atlis napisał(a):Zajrzałem w wątek, bo myślałem, że robisz Skalskiego w 1/72... A tu Spitfire.



Interesujesz się figurkami mężczyzn w tej skali :mrgreen:
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Re: Stanisław Skalski 1/72

Postprzez Atlis » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 20:59

Nie interesuję się niczym w tej skali. ;)
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Stanisław Skalski 1/72

Postprzez greatgonzo » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 21:02

czerwone pola.


No chyba, że niebieskie.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Stanisław Skalski 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » wtorek, 27 czerwca 2017, 14:49

Atlis napisał(a):Zajrzałem w wątek, bo myślałem, że robisz Skalskiego w 1/72... A tu Spitfire.


ee no nie ten dział :)

skusz napisał(a):Zetnij czubki półokrągłych zaślepek km, powinny być płaskie. Tak jak widać na fotkach w PW. Wg mnie tylko czerwone pola.


Myślałem, że w instrukcji jest błąd. Już poprawione. Propozycji innych nie ma w takim razie z żółtych końcówek rezygnuję.
A teraz malowanie. Pierwszy mój kontakt z blu tack. Czasochłonne układanie masy i wycinanki z taśmy ale efekt warty poświęconego czasu. I zdjęcia:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 29 sierpnia 2017, 21:55 przez Krzysiek Kowalik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Stanisław Skalski 1/72

Postprzez Atlis » wtorek, 27 czerwca 2017, 15:03

Krzysiek Kowalik napisał(a):ee no nie ten dział :)


Skoro to nie ten dział, to przydało by się zmienić nazwę wątku na właściwą. :)
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Stanisław Skalski i jego maszyny IIWŚ, 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » środa, 28 czerwca 2017, 13:04

Atlis napisał(a):
Krzysiek Kowalik napisał(a):ee no nie ten dział :)


Skoro to nie ten dział, to przydało by się zmienić nazwę wątku na właściwą. :)


Proszę moderatora o zmianę nazwy tematu na "Stanisław Skalski i jego maszyny IIWŚ, 1/72" (czemu nie ma opcji edytuj?).
A teraz zdjęcia. Kalki położone

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 29 sierpnia 2017, 21:56 przez Krzysiek Kowalik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Stanisław Skalski i jego maszyny IIWŚ, 1/72

Postprzez PiotrZ » środa, 28 czerwca 2017, 15:00

Pomijając kwestię, czy ten samolot na pewno był "żółto-brązowy" to napisów eksploatacyjnych i czarnych linii na skrzydłach raczej bym nie malował
PiotrZ
 
Posty: 172
Dołączył(a): wtorek, 26 czerwca 2012, 15:47

Re: Stanisław Skalski i jego maszyny IIWŚ, 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » środa, 28 czerwca 2017, 15:10

PiotrZ napisał(a):Pomijając kwestię, czy ten samolot na pewno był "żółto-brązowy" to napisów eksploatacyjnych i czarnych linii na skrzydłach raczej bym nie malował


A można coś więcej na temat tych kolorów i napisów. Nie musisz być taki tajemniczy ;o) Zmieniał już nie będę ale wiedzieć nie zaszkodzi, a może i zaglądający się czegoś ustrzegną...
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości