Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/48

Postprzez xmald » środa, 17 maja 2017, 21:31

Dzięki uprzejmości chłopaków z Melius Manu, którzy na stałe współpracują z firmą Copper State Models mam okazję posklejać ostatnie produkty CSM. Muszę przyznać, że zestawy robią bardzo pozytywne wrażenie - ilość detali ich jakość zapierają dech w piersiach. Jeżeli spasowanie będzie tak dobre jak w modelu Caudrona to zapowiada się prawdziwa przyjemność. Kalki zaprojektowali już wcześniej wspominani panowie z Melius Manu, którzy z resztą pewnie z ich produkcji na zamówienie są wam znani. Arkusze z kalkami są dwa - jeden drukowany przez Cartograf zawierający główne elementy takie jak kokardy i napisy i drugi malutki arkusik z logo na śmigła oraz tabliczkami znamionowymi - wydrukowane najprawdopodobniej inną technologią ponieważ są tam elementy z kolorami metalicznymi. Logo na śmigła zwróciło moją uwagę ilością detali. Ponadto w wersji premium obu zestawów dostajemy żywiczny silnik Beardmore oraz metalowy wydech - świetna rzecz w dalszej części postaram się zrobić bardziej przyzwoitą fotę. Oba zestawy różnią się wersją FK 8 - późna (late) i pośrednia (mid). Najbardziej istotne różnice między nimi to zastosowanie większych chłodnic i podwozia typu Oleo. Dziób modelu zaprojektowany został w całości jako blaszki - bardzo ciekawi mnie jak to się będzie sklejało - na szczęście producent daje nam zapas elementów na mosiężnej blaszce. Otrzymujemy więc w sumie trzy arkusze blaszek! Podobnie jak w przypadku Caudrona są obecne (na szczęście) tak chwalone przeze mnie okucia mocowań naciągów. Instrukcja jest w pełni kolorowa i przejrzyście pokazuje montaż na podstawie renderów 3D. Opcje malowania dostępne w obu pudełkach to te najbardziej kolorowe z dostępnych profili i zdjęć obu wersji samolotu więc wybór będzie trudny.
Armstrong Whitworth FK. 8 mimo tego, że produkowano go w ilości ponad 1700 sztuk jest dość mało znaną konstrukcją i należy szczególnie w wersji pośredniej i wczesnej do samolotów "pięknych inaczej" więc dla mnie jest to pozycja obowiązkowa dlatego koniec mojego podekscytowanego biadolenia - zabieram się do roboty.

Tymczasem inbox:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Reklama

Re: Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/4

Postprzez Tomek Rogala » czwartek, 18 maja 2017, 07:58

Cześć, Filip!
Chcę, żebyś wiedział, że Twoje posty i modele dają niesamowitego kopa zachęcającego do poznawania historii pierwszych konstrukcji lotniczych i dalszego ich rozwoju, jak też niesamowicie motywują do podjęcia prób budowania tego typu modeli. Masz bardzo wysoki poziom i przynajmniej dla mnie jakiekolwiek zbliżenie się do niego pozostaje w strefie marzeń, mimo to sama świadomość, że wykonanie tylu naciągów i innych drobnych detali jest w ogóle możliwe, daje jakąś nadzieję na przyszłość.
Nie mam wiedzy merytorycznej w zakresie, w którym się poruszasz (dlatego nie odważam się komentować), ale zawsze wnikliwie oglądam postępy i efekty Twojej pracy. Zatem pamiętaj o krzesełku dla mnie, kiedy będziesz montował widownię :D
Pozdrawiam - obecnie z Kołobrzegu (tu są pływadełka!!!)
Tomek Rogala
 
Posty: 96
Dołączył(a): poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 13:32

Re: Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/4

Postprzez xmald » środa, 28 czerwca 2017, 09:33

Tomek, ja to mam tempo w odpowiadaniu na posty... ;o) wielkie dzięki za dobre słowa!
Tymczasem postępy niewielkie ale czas ostatnio nie był moim sprzymierzeńcem...
Póki co model składa się jak klocki Lego. Wszystko pasuje i trzyma się na swoim miejscu nawet bez kleju.
Sama przyjemność!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Re: Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/4

Postprzez waran » środa, 28 czerwca 2017, 10:47

Mam go, też dostałem model od f. Melius Manu ;o) i oczywiście będę gorąco kibicował. Pozdrawiam
Mietek.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/4

Postprzez Phantom » czwartek, 29 czerwca 2017, 18:55

Fajnie Ci wyszedł ten "bojler" ;o)
Pozdrawiam.
Jacek
Avatar użytkownika
Phantom
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2011, 08:47
Lokalizacja: małopolska

Re: Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/4

Postprzez xmald » wtorek, 4 lipca 2017, 14:38

Kolejna mała aktualizacja. Zrobiłem tablicę przyrządów i fotel, dodałem też linki. Tablica przyrządów jest świetna - kalki zaprojektowane przez MeliusManu pasują idealnie i są bardzo czytelne. Póki co same plusy jak dla mnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Re: Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/4

Postprzez xmald » piątek, 7 lipca 2017, 18:33

Sklejam sobie dalej... Żywiczny silnik Beardmore 160 KM z kilkoma elementami z blaszki - moim zdaniem zdecydowanie fajny - odlane są nawet świece. W zestawie jest też wtryskowy - również więcej niż przywoity. Bardzo pozytywnie rozwaliła/rozczuliła mnie tabliczka znamionowa, która jest wydrukowana na osobnym arkusiku ze względu na metaliczne kolory!
Tak wygląda po sklejeniu "spudła" i usyfieniu. Mam w planie teraz dodać kable, rurki zbiornik oleju i inne detale ponieważ bardzo poważnie rozważam zostawienie jednej z osłon w pozycji zdjętej. Na zdjęciach makro widać "trochę" moich baboli, które wymagają poprawek...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Re: Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/4

Postprzez xmald » poniedziałek, 10 lipca 2017, 11:03

Monologu ciąg dalszy...
Skleiłem połówki kadłuba i dokleiłem górną część - wszystko pasuje idealnie - połączenia właściwie nie wymagają szpachli. Zabrałem się za dorabianie kabli i rurek silnika, na razie mam, choć jeszcze nie do końca jego prawą stronę. Wzoruję się w miarę możliwości na Beardmore zainstalowany w latającej replice FE2b.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Re: Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/4

Postprzez waran » poniedziałek, 10 lipca 2017, 12:02

BrawoTy. ;o)
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/4

Postprzez DUDE » poniedziałek, 10 lipca 2017, 12:54

Moja klaka :lol:
K
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/4

Postprzez xmald » wtorek, 18 lipca 2017, 08:52

Dzięki!
Tym razem lewa strona - dorobiłem zbiornik oleju. Nie wiem jak to wyglądało w oryginale - mam tylko jedno zdjęcie F.K. 8 ze zdjętą osłoną silnika ale jest malutkie i pokazuje stronę prawą...

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Re: Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/4

Postprzez GrzeM » wtorek, 18 lipca 2017, 10:31

Staaary! Dobrze to wygląda!!!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/4

Postprzez Tomek Rogala » wtorek, 18 lipca 2017, 15:22

Nie żal się, Filip, że monolog. Wszyscy oglądamy z zapartym tchem :)
Czadowy ten silniczek, dobrze, że dałeś zapałkę - pomaga przy właściwiej ocenie zegarmistrzowskiej precyzji. Ciemna strona mocy wciągnęła Cię na dobre... Żegnajcie mi hiszpańskie dziewczyny i Golden Hindy... a tak bardzo chciałem je zobaczyć w Twojej interpretacji...
Pozdrawiam z S-6
Tomek Rogala
 
Posty: 96
Dołączył(a): poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 13:32

Re: Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/4

Postprzez xmald » środa, 19 lipca 2017, 11:53

Dzięki panowie!

Tomek Rogala napisał(a):Żegnajcie mi hiszpańskie dziewczyny i Golden Hindy... a tak bardzo chciałem je zobaczyć w Twojej interpretacji...

Ech nadal w noc ciemną i złą mi się razem z Golden Hindem śnią więc pewnie niebawem do tematu powrócę i to pewnie całkiem niedługo, bo taki żaglowiec bez masztów i takielunku wygląda trochę strasznie a ja jestem estetą ;o) ;o)
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Re: Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/4

Postprzez Adam » środa, 19 lipca 2017, 17:58

Ja też tu zaglądam ale z zazdrości mowę mi odebrało. ;o)
Silnik wygląda obłędnie. Faktycznie szkoda go zakrywać.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 41 gości