TBF-1C HobbyBoss 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez Atlis » sobota, 6 stycznia 2018, 19:47

Jerry napisał(a):Atlis. Nie znam tego numeru tej farby. Generalnie wystrzegam się długo schnących farb olejnych. Na zdjęciu tego nie widać ale powierzchnia tego reflektora jest gładka na lustro więc wystarczy. Chyba :) Zresztą na jakiejś wystawie będzie można to zweryfikować.


MM 1790 to chrom i schnie w kilka sekund. Cechuje się wysokim połyskiem i absolutnym brakiem widocznego ziarna, tak bardzo widocznego u Ciebie.

Farba idealnie nadaje się do malowania siłowników czy właśnie kloszy reflektorów.

Polecam...

Obrazek
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Reklama

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez Jerry » niedziela, 7 stycznia 2018, 18:27

Witam

Ja tu widzę Atlis smugi po tym pędzlu :evil:

Zabrałem się za te nieszczęsne skrzydła, bo mnie to nie ominie a zrobić trzeba. Na pierwszy ogień idzie wybebeszanie pod wręgi i klapy. kilka bambetli w komorach podwozia (chyba będę musiał wnęki podwozia pomalować lub zabielić na biało. Cieżko potem będzie się tam dostać po sklejeniu)

Obrazek

Tu wstępna próba mocowania pod mechanizm składania skrzydła. Pierwsze egzemplarze z plastiku. Jak nie wypali zrobię blaszane.

Obrazek

95 procent tego idzie w skrzydła $%#%*#%*#* ...... No comments. Zejdzie mi chyba do wiosny

Obrazek

I ciekawostka. Patrzcie jak Hb wybija Pinmarki. Trzeba łatać :P

Obrazek
Obrazek

Życzcie mi powodzenia haha
Pozdrawiam
Jerry
Jerry
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2017, 08:57

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez Atlis » niedziela, 7 stycznia 2018, 20:54

Jerry napisał(a):Ja tu widzę Atlis smugi po tym pędzlu


Zrobić Ci bez smug, byś był zadowolony? :)
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez j.dynek » niedziela, 7 stycznia 2018, 23:30

Witam
na te zawiasy może by się nadał polymorph, łatwo można uzyskać odpowiedni kształt a po stwardnieniu jest dość wytrzymałe.
pozdrawiam
j.dynek
 
Posty: 52
Dołączył(a): niedziela, 17 lutego 2008, 23:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez Jerry » niedziela, 7 stycznia 2018, 23:36

Atlis. Jak Ci się chce ? :p

Polymorph? A co to takiego?
Pozdrawiam

Ps. Juz wygooglowałem. To kulki do podgrzania w wodzie. Ale rzeźbic z tego? Tak mały element. Chyba nie bardzo. Za dużo zachodu.
Jerry
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2017, 08:57

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez j.dynek » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 09:38

No nie wiem. Rozpuszczasz kulki, formujesz naleśnika odpowiedniej grubości i wycinasz element. Powstałe tworzywo podobne jest do revelowskich żołnierzyków. Daje się ciąć, ale pilnikiem słabo się obrabia.
j.dynek
 
Posty: 52
Dołączył(a): niedziela, 17 lutego 2008, 23:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez Jerry » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 13:28

Panowie mam 2 pytania.

1. Jakie może być prawdopodobieństwo że maszyna którą robię mogła mieć malowane na czerwono klapy? Wiadomo że niektóre Avengery tak miały. A fajnie by się to według mnie łączyło z czerwonymi obejmami na gwiazdach. Widziałem tylko zdjęcie Helcata z USS Monterey ale i klap tam nie zobaczysz

Obrazek



2. Szukałem w necie lecz nie mam jednoznacznej odpowiedzi. Jak mogły się brudzić malowane na biało wnęki podwozia na lotniskowcu. Wiadomo maszyna z ziemi nie startowała. Czym to wykończyć ?

Pzdr
Jerry
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2017, 08:57

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez Jerry » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 22:26

Witam

Widzę że nikt chyba nie jest w temacie czerwonych klap?
Skleiłem skrzydło podbieliłem wnękę i będę mógł spokojnie oblachować to coś. będzie też trochę szpachlowania.

Obrazek

W między czasie jak klei się wiąże zabrałem się za podwozie. Sporo nadlewek. Śladów po wypychaczach itd. Wstępnie wszystko pousuwałem. Amortyzatory były paskudne i chyba lekko za długie, jak by samolot był pusty i bez paliwa. Więc ciach i teraz amorki są metalowe piękne i trochę krótsze :lol: Jeszcze dorobię kilka elementów i będę to malował razem z krótszą nasadą skrzydła. A dlatego tak że trochę kabli tam idzie i ciężko będzie to potem podoklejać. Wstępna polerka dała rezultat.
Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Jerry
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2017, 08:57

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez Jerry » niedziela, 14 stycznia 2018, 19:37

Witam
Po wielu dniach bojów system składania skrzydła wstępnie ogarnięty:

Obrazek
Obrazek

Na chwilę obecną to tylko wstęp. Miejscami coś gdzieś ociera, nie styka itp. Brak środkowych tulei itd. Teraz muszę w łapę dokumentacje i poskładać to jak należy. No i jeszcze czeka mnie opracowanie jakiegoś systemu blokady co by się skrzydło samo nie rozpinało.
Pzdr
Jerry
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2017, 08:57

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez portalus » niedziela, 14 stycznia 2018, 21:33

Do blokowania może małe magnesy neodymowe, na dystansach co by nie trzymały za mocno.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez Jerry » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 09:35

Witam
Nie bardzo mam to gdzie zamontować. Z każdej strony coś jest. Myślałem bardziej o jakimś twardym cienkim druciku odpowiednio wygiętym mocowanym od dołu. Muszę to dobrze opracować żeby nie było potem problemu.
Pzdr
Jerry
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2017, 08:57

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez Jerry » wtorek, 16 stycznia 2018, 20:53

Witam.
Światło kijowe bo wieczór, ale zamelduję.
Tylne części mechanizmu składania skrzydeł w komplecie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz przednie, i będzie można zrobić próbę zespolenia tego.
Pozdrawiam
Jerry
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2017, 08:57

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez portalus » środa, 17 stycznia 2018, 00:33

Malutkie neodymki w miejscu okolicy wycięcia pod goleń na podkładce z tektury co by za mocno nie trzymały ale tylko stabilizowały.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez Jerry » środa, 17 stycznia 2018, 13:42

Witam
Portalus, a gdzie to nabyć?
Jako że dziś miałem nockę to w pracy trochę pogrzebałem. Efekt poniżej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To co Edek dał w blaszkach to jakaś hipokryzja. Ni jak się to ma do realu, a i skromnie by było. Dorobiłem też zamek. Wajchę do ręcznego opuszczenia skrzydła i rygiel oraz linkę.

Został do dopieszczenia główny zawiaso siłownik.

Obrazek

I tu stoję bo nie wiem jak to wykonać. Na zdjęciu widać iż jest rozwidlony i połączony z poprzecznymi drążkami które wchodzą w skrzydła.
Jeśli ruchome skrzydło się uda to będzie trzeba tutaj odpuścić i sprawę uprościć. Jeśli nie to będzie można iść na całość. Kosztem ruchomego skrzydła. Czas pokaże.
Pozdrawiam
Jerry
Jerry
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2017, 08:57

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez portalus » środa, 17 stycznia 2018, 14:12

Allegro, szukaj magnes neodymowy, jest tego od groma.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości