TBF-1C HobbyBoss 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez Aleksander » środa, 17 stycznia 2018, 15:04

Coraz fajniej - wygląda mocno "realnie". Gratuluję zapału i cierpliwości!

Jerry napisał(a):(...)
Jako że dziś miałem nockę to w pracy trochę pogrzebałem.(...)
Jerry


Szczęściarz - ja na nocy zawsze mam "zap...prz" :lol: , nigdy mi się nie udało nawet wypakować modelu z pudełka, już nie próbuję :lol:
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

modele polskich samolotów

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez piotr dmitruk » środa, 17 stycznia 2018, 20:31

Jerry napisał(a):I tu stoję bo nie wiem jak to wykonać. Na zdjęciu widać iż jest rozwidlony i połączony z poprzecznymi drążkami które wchodzą

Nie odpuszczaj, sprawa jest prosta, choć wygląda odrobinę inaczej. Pręt zawiasu jest zwykły i prosty. Z obu końców jego mocowania, górnego i dolnego, wychodzą dwa pręty stabilizujące, które spotykają się pośrodku. Do tego miejsca dochodzą również wychodzące ze środka obu części skrzydła dwa tłoczyska hydrauliczne, które składają skrzydła. Tworzą one z tymi dwoma prętami stabilizującymi coś w rodzaju piramidki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez Jerry » środa, 17 stycznia 2018, 21:55

piotr dmitruk napisał(a):
Jerry napisał(a):I tu stoję bo nie wiem jak to wykonać. Na zdjęciu widać iż jest rozwidlony i połączony z poprzecznymi drążkami które wchodzą

Nie odpuszczaj, sprawa jest prosta, choć wygląda odrobinę inaczej. Pręt zawiasu jest zwykły i prosty. Z obu końców jego mocowania, górnego i dolnego, wychodzą dwa pręty stabilizujące, które spotykają się pośrodku. Do tego miejsca dochodzą również wychodzące ze środka obu części skrzydła dwa tłoczyska hydrauliczne, które składają skrzydła. Tworzą one z tymi dwoma prętami stabilizującymi coś w rodzaju piramidki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Piotrze.
Ja to wszystko wiem, ale fajnie że w końcu ktoś ruszył d.... i się odezwał. Generalnie jest to do zrobienia ale jak mówiłem tylko w opcji skrzydła otwartego i na sztywno. Czyli bez opcji składania. Podejście już robiłem. I w opcji mobilnej rozpierd.... się to na kawałki.

W każdym razie pierwsza próba na moją niekorzyść. Czyli 1:0 dla Avengera. Wypierd........2 zawias od dołu. ale to nic. w miejscu styku obu skrzydeł w tyle na tym łuku jest krzywizna szerokości milimetra. dziwne że tego nie widziałem wcześniej. A na dole mam uskok połtora milimetra. Jutro lub pojutrze kolejna próba. Najwyżej zostanie na sztywno. Chyba nic się przecież nie stanie? :oops:
Jerry
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2017, 07:57

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez piotr dmitruk » środa, 17 stycznia 2018, 23:42

Nic się nie stanie, ale fajnie by było, gdyby się udało. Mam wrażenie że się da. Skupiłbym się tylko na zawiasie, pręty, siłowniki i gumowe przewody można wkleić dość luźno i się będą chować między części skrzydła. Najważniejsze to dobrze spozycjonować i przykleić metalowe tulejki, w których siedzi ten pręt, bo te z zestawu, to chyba są nie za dobre. Trzymam kciuki!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez Jerry » czwartek, 18 stycznia 2018, 05:50

Tulejki z zestawu???
O czym mowisz. Piotr skale Ci się nie pokićkały? Nie ma żadnych tulejek. Sytem skladania skrzydła u HB to albo jeden element wygięty w literę "L" do skrzydła otwartego lub 2 kawalki z paskiem do skrzydła zamkniętego.

Już pomijam kwestię tego poprzecznego siłownika. Poprostu w tylnej części skrzydla jest krzywo na ponad 1.5 mm. I nie wiem przez co. Bo mierzyłem 10 razy
Jerry
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2017, 07:57

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 18 stycznia 2018, 14:35

Widziałem w Twoim modelu te uszka, na nich nie oparłbym mechanizmu, ze względu na wytrzymałość i nieosiowość
Obrazek
Jak jest krzywość nie do zaakceptowania, to zostaje tylko wersja złożona. :(
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez Jerry » czwartek, 18 stycznia 2018, 15:18

Piotr.
Kwestia chyba zdjęcia. Uszka są w osi. Znaczy igła leży w osi. Pisałem o tym dużo wcześniej że zacznę od plastikowych i zobaczymy. To że się urwał podejrzewam wyszło albo od mojego przekombinowania albo od manewrowania płatem. Natomiast problem tkwi w spasowaniu krótkie skrzydło od kadłuba z tym dłuższym składanym. W tym dłuższym są pewne uskoki względem krótkiego. Jeśli tego nie ogarnę to zrobie na sztywno.
Jerry
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2017, 07:57

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez Jerry » środa, 7 lutego 2018, 16:20

Witam
Trochę to trwało, ale było mało czasu i szukałem magnesów. I jeszcze wszystko demontowałem żeby umieścić magnesy pod spodem.

Tak to wygląda finalnie. Chociaż biały kolor fatalnie się fotografuje a ja ekspertem nie jestem. Pozostało mi to jeszcze upaćkać kurzem i zabezpieczyć lakierem matowym.

Obrazek
Obrazek

Wszystko się ładnie składa. Sporo czasu zajęło spasowanie dwóch połówek skrzydeł. Teraz trzeba będzie poryć zatarte linie na skrzydle.
Pzdr
Jerry
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2017, 07:57

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez Sebol » środa, 7 lutego 2018, 19:58

Ahhh... co tu dużo mówić... piękna robota!
Sebol
 
Posty: 100
Dołączył(a): niedziela, 16 marca 2014, 20:48

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 23 lutego 2018, 13:03

Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez Jerry » wtorek, 27 lutego 2018, 22:00

Piotr to co mi podesłałeś to nie bardzo. Zobacz jak nie ma styku na skrzydłach na tym filmie i z silnika kable wychodza. To jest zabawka. Po za tym brak sensu.
Niebawem fotki bo niestety uporanie sie ze wszystkim to czas a i trzeba robić kilka dupereli naraz aby zlożyc coś w calość.
Do czerwca chyba go skończę. Kurde rok czasu :shock:
Jerry
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2017, 07:57

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez Jerry » czwartek, 1 marca 2018, 15:24

Witam
Chłopaki sprawy mają się tak:
- doklejone wyposażenie kokpitu, radio, tylna płyta

Obrazek

- wykańczam osłonę zegarów
-wklejone tylne skrzydła wraz z siłownikiem (obyło się bez szpachli) cud.

Obrazek

Wklejone skrzydła główne. Tu czeka mnie troszkę pracy.

Obrazek

-zrobiony drugi reflektor (zdjęcia potem bo se zakleiłem)
-zrobione wnęki podwozia w 90% i nie wiem czy dalej to syfić jeszcze czy już zostawić
-zrobione klapy
-zrobione siłowniki lotek

Obrazek
Obrazek

-zrobione mocowanie końcówki skrzydła do tylnego płata

Obrazek

-zrobione zbiorniki, koła, wciąż majstruje przy kulasach. Dorabiam pod skrzydłowe czujniki (to te czerwone)
-porozcinałem rakiety, robię mocowania i majstruje przy pociskach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I wciąż nie widzę końca hehe. Walczę dalej.
Pozdrawiam

ps. Sugestie mile widziane
Jerry
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2017, 07:57

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez Jerry » piątek, 9 marca 2018, 14:19

Witam
Pcham dalej. Spasowałem oszklenie. Z przodu wyszła szpara, ale nic poważnego. Pojawił się też celownik.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I cała reszta dupereli:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i śmiglak

Obrazek

Pzdr
Jerry
Jerry
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2017, 07:57

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez Jerry » piątek, 23 marca 2018, 11:13

Witam
Małych kroczków ciąg dalszy.

Po blisko tygodniowej walce uporałem się z rakietami. Jeśli uda mi się zdobyć do nich kalki to jeszcze dojdą.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kilka blaszek i brakujący element z tyłu. Mały wlot o którym HB zapomniał. Trza było strugać.

Obrazek
Obrazek

Oraz gotowe czujniki podskrzydłowe.

Obrazek

Teraz długa walka z maskowaniem wszystkiego. Będzie można psiknąć podkład przed poprawianiem zatartych nitów i doprowadzeniem powierzchni do stanu używalności :)

Pozdrawiam
Jerry
Jerry
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2017, 07:57

Re: TBF-1C HobbyBoss 1:48

Postprzez Jerry » piątek, 25 maja 2018, 15:37

Witam
Zacząłem w końcu drobne podmalunki. Na pierwszy ogień spód.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie wiem jak to ocenicie. Nie chciałem przesadzić ani w jedną ani w drugą stronę. Z solą też ostrożnie aby nie przesadzić. Zobaczę jak to wyjdzie po kalkach i washu. Najwyżej już wtedy jeszcze coś podkręcę. Sugestie mile widziane bardzo z waszej strony.
Pozdrawiam
Jerry
Jerry
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2017, 07:57

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości