Lublin R XIII Ter 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Lublin R XIII Ter 1/48

Postprzez feelip » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 11:52

Witam forumowiczów,

Na początku krótki wstęp z okazji pierwszego posta na forum - do modelarstwa wracam po wielu latach, głównie dzięki narzeczonej, która urodzinowo sprezentowała mi Lublina R XIII w 1/48 firmy Mirage, chcąc przypomnieć mi fajne czasy dłubania w plastiku :)

Na początku myślałem o jednorazowym zrywie, aby po prostu ukończyć go prosto z pudła i stał na półce, jednak w ostatnim czasie tak mocno mnie zaabsorbował, że postanowiłem wrócić do modelarstwa i po pracy czy w wolnych chwilach poświęcić pasji trochę czasu.

Fajerwerków nie będzie, muszę rozgrzać palce i przypomnieć sobie co nieco. Lubelaka buduję już jakiś czas, miałem także dłuższą przerwę ze względu na ogrom obowiązków, ale ostatnio jest luźniej i mogę budować dalej.

Nauczony - maluję pędzlami. Pierwszy raz używam farb akrylowych (tamiya / revell), dawniej stosowałem emalie humbrola czy revella.

Nie jestem pewny co do poprawności malowania - instrukcja czy zdjęcia głoszą o morskiej zieleni, ale przeszukując zdjęcia, trafiłem nie raz na szarość i właśnie tego koloru użyłem - a dokładniej sky grey XF-19 od Tamiya. Jak już pisałem, przez dłuższy czas miał to być jednorazowy zryw a nie chciałem robić dużego zaplecza dla jednego modelu :)

Do meritum:

Pudło i inbox

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Farby w zestawie były wyschnięte oprócz srebra, które i tak kupiłem na własną rękę.

Obrazek
Obrazek



Niestety zdjęć z dalszej części warsztatu nie mam. Posiadam jedynie świeże sprzed czterech dni.
Lublin prezentuje się na obecną chwilę w ten sposób:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niestety zestaw miar sporo wad z którymi na szczęście w miarę sobie radzę. Nie obyło się bez szpachli i wiercenia. Łączenia pływaków z kadłubem musiałem ciąć ze względu na złą długość. Obecnie będę walczył z podobną sytuacją w relacji kadłub - płat.

Na szczęście budowa nie zniechęca mnie - wręcz przeciwnie, powoli zaczynam czuć wprawę. Szczególnie kiedy przypomnę sobie walkę z wnętrzem kiedy nic nie wychodziło po mojej myśli :)

Jest to mój pierwszy płatowiec więc pierwszy raz będę tworzył naciągi. Zakupiłem do tego celu żyłkę wędkarską 0.08 mm.
Na śruby rzymskie porywam się jedynie na linii kadłub płat.

W tej chwili to już wszystko, jutro lub pojutrze update. Trzymam kciuki za wszystkich i życzę dobrej zabawy z konkursem :)
feelip
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 24 sierpnia 2016, 14:46

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Lublin R XIII Ter 1/48

Postprzez dewertus » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 12:07

Nie żebym się czepiał, ale zgodnie z regulaminem nie widzę tutaj "10/X" - 710 to nie to samo co 10...
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lublin R XIII Ter 1/48

Postprzez feelip » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 12:09

dewertus napisał(a):Nie żebym się czepiał, ale zgodnie z regulaminem nie widzę tutaj "10/X" - 710 to nie to samo co 10...


R XIII, ale jeśli jednak i z tym XIII poleciałem, to proszę o usunięcie tematu, jednak X w XIII jest bardziej 10 niż X w symbolach, ale niech już góra decyduje. Tak czy inaczej, dobrej zabawy :)
feelip
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 24 sierpnia 2016, 14:46

Re: Lublin R XIII Ter 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » wtorek, 20 czerwca 2017, 14:49

Interpretacja zbyt dowolna. Niestety warsztat będzie przesuniety z konkursowego. Liczę, że dalej bedziesz kontynuował budowę Lublina na forum ;)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Lublin R XIII Ter 1/48

Postprzez feelip » wtorek, 20 czerwca 2017, 23:32

Oczywiście, taki miałem zamiar. Dzięki za wyjaśnienie, fakt - po kolejnym zagłębieniu się w regulamin konkursu - za bardzo naciągane to X :)
feelip
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 24 sierpnia 2016, 14:46


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości