IAR 80 1/48 Hobby Boss

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

IAR 80 1/48 Hobby Boss

Postprzez Aleksander » piątek, 28 lipca 2017, 12:11

Pewnie bym tego modelu nie pokazał w warsztacie, gdyby nie "Foto-wiadro" i jego szantaż. Spróbowałem znaleźć coś innego i wymyśliłem imgur - chyba działa.
Na warsztacie mam, a właściwie miałem, bo już stoi na półce, model Hobby Bossa IAR 80 w 1/48. Pierwszy model tej firmy robiony przeze mnie i muszę przyznać, że przynajmniej jeżeli chodzi o spasowanie, to jestem na tak.
Niestety, firma nie ustrzegła się błędów - najbardziej widoczne, to schemat malowania (całkiem "od czapy") i oznaczenia. Z drobiazgów - warto oddzielić klapy od lotek - 3 minuty roboty czeską żyletką, a wygląda dużo lepiej.
Oznaczenia są niestety nieprawidłowe - krzyże powinny być wczesne (chyba typ I, o ile pamiętam dyskusję z Milosem Gazdicem i Radu Brinzanem), a jest w zestawie typ III, a kolory (i żółty i niebieski) zbyt jasne. Żeby być bliżej oryginału zainwestowałem w DWA ( :roll: ) zestawy kalkomanii Techmodu - jeden do P.11c (żeby mieć kalki na ster kierunku), drugi do rumuńskiego Karasia - żeby mieć krzyże - nieco lepsze, ale też nie typ I.
Dzięki ludziom dobrej woli z forum (Piotr Dmitruk, Jostein, MarCo) - dzięki!) - dostałem schematy malowania i wieści jak to cudo pomalować. Zrobiłem jak umiałem, wyszło jak wyszło. Tu kilka fotek warsztatowych, jak znajdę moment, to zrobię zdjęcia gotowego modelu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7967
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

Re: IAR 80 1/48 Hobby Boss

Postprzez Wojciech Perkowski » piątek, 28 lipca 2017, 13:44

Aleksander napisał(a):...
Dzięki ludziom dobrej woli z forum (Piotr Dmitruk, Jostein, MarCo) - dzięki!) - dostałem schematy malowania i wieści jak to cudo pomalować. ....


A gdzieś w sieci są te schematy malowania i inf. dot malowania - wybacz lenistwo że ciągnę za język zamiast szukać samemu.
Przybliżone kolory z pamięci - australijski zielony, brązowy - Dark Earth RAF, jasnoniebieski - RLM 76 - w miarę pasują?
Narobiłeś smaku...
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 705
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: IAR 80 1/48 Hobby Boss

Postprzez Aleksander » piątek, 28 lipca 2017, 13:50

Dostałem te schematy z książki Radu Brinzana od Piotra Dmitruka na maila - jak chcesz, to je podeślę, daj mi tylko mailowy adres. Ja zastosowałem RAF-owskie kolory od góry, czyli Dark Green i Dark Earth, a na spód RLM 76. Żółty to RLM 04 - dobrze się "zgrał" z kolorami kalkomanii (pas na kadłubie malowany, ster kierunku to kalka Techmodu) - model bezproblemowy, do zrobienia w weekend (ja niestety robiłem go znacznie dłużej :lol: )
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7967
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: IAR 80 1/48 Hobby Boss

Postprzez Jerry » piątek, 28 lipca 2017, 17:58

Brawo za super temat. Nie wiem co się mazgalisz :D wyszlo superancko. Spód bardzo mi się podoba. Gora. Na lewym.skrzydle na zielonych plamach jak by psikniete za bardzo . A i podloge mogles troszke utytlać w kokpicie. Po za tym francja elegancja. Lubie ten samolot bo to zawsze coś innego.
Pozdrawiam
Jerry
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2017, 08:57

Re: IAR 80 1/48 Hobby Boss

Postprzez Aleksander » piątek, 28 lipca 2017, 19:19

Jerry napisał(a): (...)Gora. Na lewym.skrzydle na zielonych plamach jak by psikniete za bardzo . A i podloge mogles troszke utytlać w kokpicie. (...)
Pozdrawiam

Skrzydło już poprawione, podłogę próbowałem utytłać, ale słabo wyszło - na szczęście kokpit zamknięty, to nie bardzo widać.
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7967
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: IAR 80 1/48 Hobby Boss

Postprzez Jerry » piątek, 28 lipca 2017, 19:39

No dawaj te foty...jestem bardzo ciekawy efektu. Bedziesz jeszcze lub już pobridziłes?
Jerry
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2017, 08:57

Re: IAR 80 1/48 Hobby Boss

Postprzez Aleksander » piątek, 28 lipca 2017, 20:17

Jerry napisał(a):No dawaj te foty...

Są w już w Galerii ;o)
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7967
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron