Fokker E.V 1/48 - malowania, kalki...

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Fokker E.V 1/48 - malowania, kalki...

Postprzez retopa » wtorek, 26 grudnia 2017, 02:26

Witam szanowną brać modelarską. Na wstępie pragnę złożyć wszystkim najlepsze życzenia świąteczne. Mikołaj sprezentował mi Fokkera E.V w 1/48 z Edka (wersja Weekend w malowaniu Theo Osterkampa). Niestety doszły mnie słuchy, że nie ma dowodów, iż "pszczółka" Theo istniała (podobno tak malowany był tylko Fokker D.VII). W związku z tym muszę wybrać inne malowanie, najlepiej mocno pstrokate. Najchętniej wybrałbym szachownice Sachsenberga, ale nie mogę znaleźć żadnych kalek do niego. Czy jakaś firma robi takie kalki? Jakie wogóle kalki do E.V w 1/48 można znaleźć na rynku (firmy, namiary)? Czy dobrze kombinuję, że do wnętrza i innych drobnych elementów kadłuba można wykorzystać blaszki do Dr.I oraz kalki do D.VI?
Oraz pytanie trochę z innej beczki. Czy znane są oznaczenia i malowania Junkersów D.I latających w Kampfgeschwader Sachsenberg i którego używał dowódca? Może ma ktoś konkretne przykłady malowań?
Tomasz Małysz
KMMR "Pancelot", IPMS Polska
*******************************************
Ostatnio ukończone:
Zbrodnia wojenna na morzu. "King Stephen" (GY.1174) vs. Zeppelin L.19 - 02.021916; Mark I, HP Models (konwersja); 1/700
Na warsztacie:
"La Gloire" - 1860; Armo, Mikrostocznia, Evadam, FVA Modellbau; 1/700
SMS "Scharfschütze" w Porto Corsini - 1915; Choroszy, scratch; 1/700
retopa
 
Posty: 42
Dołączył(a): wtorek, 16 kwietnia 2013, 11:56

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Fokker E.V 1/48 - malowania, kalki...

Postprzez potez » czwartek, 28 grudnia 2017, 02:14

Nikt nie robi kalek w 48 poza czasami dostepnymi na allegro kalkami z książki Kagero.
Kilkanaście lat temu były kalki z aeromastera ale to juz chyba tylko na ebayu przy dużym szczęściu można trafić.
jak chcesz coś innego to musisz poszukac kogoś kto ma nadmiarowe z zestawów edka albo zrobić maski.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości