Profile kroplowe Strutz i inne

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Profile kroplowe Strutz i inne

Postprzez retopa » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 18:12

Witam wszystkich Kolegów,
Oświećcie mnie, czy gdzieś obecnie można kupić profile kroplowe do wykonania zastrzałów międzyskrzydłowych w szmatopłatach (1/72 - 1/48)? Chodzi o profile mosiężne Strutz, plastikowe Contrail ewentualnie innych producentów. Wiem, że można oszlifować prostokątne Evergreeny ale wolałbym tego uniknąć dla dobra wyglądu gotowego modelu.
Tomasz Małysz
KMMR "Pancelot", IPMS Polska
*******************************************
Ostatnio ukończone:
Zbrodnia wojenna na morzu. "King Stephen" (GY.1174) vs. Zeppelin L.19 - 02.021916; Mark I, HP Models (konwersja); 1/700
Na warsztacie:
"La Gloire" - 1860; Armo, Mikrostocznia, Evadam, FVA Modellbau; 1/700
SMS "Scharfschütze" w Porto Corsini - 1915; Choroszy, scratch; 1/700
retopa
 
Posty: 42
Dołączył(a): wtorek, 16 kwietnia 2013, 11:56

Reklama

Re: Profile kroplowe Strutz i inne

Postprzez potez » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 20:24

Strutzaa już niema, facet, który to produkował zmarł kilka lat temu, maszynek nikt nie potrafił obsłużyć a teraz już poszły na złom. Zapasy miał właściciel aeroclubu ale też już niestety jest po drugiej stronie. Contrail tez już nie działa, może jeszcze gdzieś na ebayu coś raz na rok można znaleźć...
Jak nie masz zapasu to musisz strugać.
Ktoś oferował maszynkę do zgniatania rurek ale nie wiem czy jescze jest dostępna?
Można sobie cos takiego zrobić samemu ale trzeba mieć dostęp do tokarki i "trochę" wiedzy...
Ostatnio edytowano poniedziałek, 29 stycznia 2018, 22:59 przez potez, łącznie edytowano 1 raz
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Profile kroplowe Strutz i inne

Postprzez GrzeM » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 22:16

potez napisał(a):Zapay miał właściciel aeroclubu ale też już niestety jest po drugiej stronie.

John Aero na Britmodellerze to nie jest właśnie właściciel Aeroclubu? Ostatnio odzywał się 7 godzin temu.
http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/profile/491-john-aero/

retopa, obiecałem się odezwać, ale na razie z trudem ogarniam tzw. program obowiązkowy, jedna i druga praca, ferie, grypa itp. - dam znać jak oprzytomnieję.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Profile kroplowe Strutz i inne

Postprzez potez » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 22:22

Tam było ich dwóch z aeroclubu, jeśli dobrze pamiętam albo mi się coś pozajączkowało... (jeśli niechcący uśmierciłem to sorry :( )
Ten o którym pisze odpowiadał za dłubanie vacuform itp. cała historia jakieś 5 lat temu się zakończyła, gdzieś był wątek na ten temat - na aerodrome chyba ale już po prostu nie pamiętam dokładnie. Zaraz po info o śmierci włąściciela strutzów kupowałem od niego jakieś końcówki ale to tez juz było przez e-mail a nie przez sklep. Potem sklep się zwinął - wydawało mi się właśnie, że z powodu śmierci wspólnika?
W każdym bądź razie temat strutzów jest całkowicie zamknięty. Nawiasem mówiąc to jest bardzo trudny materiał do pracy, trzeba po prostu umieć dłubać w metalu, żeby strutzy wykorzystać. No i dla jasności - one nie maja przekroju kroplowego, zreszta contraile też są soczewkowe a nie kroplowe.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Profile kroplowe Strutz i inne

Postprzez GrzeM » wtorek, 30 stycznia 2018, 03:41

Mnie się wydaje że on po prostu zamknął biznes, nie wiem, czy emerytura czy spadek opłacalności (czeska konkurencja, a poza tym kto dziś kupuje wakuformy???). Na pewno nie ma tyle energii co kiedyś ale... żyje. Może faktycznie odpadł mu wspólnik?

Co do metalowych strutzów to ich obróbka - dokładnie jak pisze potez - nie jest niczym specjalnie przyjemnym. Moim zdaniem łatwiej nawet wycinać zastrzały z arkusza plastiku odpowiedniej grubości i zeszlifowywać krawędzie. Tyle że strutzy są bardzo mocne, jak to metal.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Profile kroplowe Strutz i inne

Postprzez Rafal » wtorek, 30 stycznia 2018, 21:30

A może "Płaskownik węglowy 1 x 2mm 50cm" ? Owalny, choć nie kroplowy... Lub podobny..
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Profile kroplowe Strutz i inne

Postprzez retopa » środa, 31 stycznia 2018, 01:32

A coś więcej w tym temacie? Jak takie "węglowce" wyglądają i gdzie można je kupić?
Tomek
Tomasz Małysz
KMMR "Pancelot", IPMS Polska
*******************************************
Ostatnio ukończone:
Zbrodnia wojenna na morzu. "King Stephen" (GY.1174) vs. Zeppelin L.19 - 02.021916; Mark I, HP Models (konwersja); 1/700
Na warsztacie:
"La Gloire" - 1860; Armo, Mikrostocznia, Evadam, FVA Modellbau; 1/700
SMS "Scharfschütze" w Porto Corsini - 1915; Choroszy, scratch; 1/700
retopa
 
Posty: 42
Dołączył(a): wtorek, 16 kwietnia 2013, 11:56

Re: Profile kroplowe Strutz i inne

Postprzez Rafal » czwartek, 1 lutego 2018, 00:56

retopa napisał(a):A coś więcej w tym temacie? Jak takie "węglowce" wyglądają i gdzie można je kupić?
Tomek


Portal na A. Resztę musisz obadać sam bo to tylko idea - przekrój jest mały, jest kilka rozmiarów - może podpasują a może nie - zależy do jakiej skali. No i nie są jakieś drogie.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości