F-100C Super Sabre - Trumpeter 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

F-100C Super Sabre - Trumpeter 1:48

Postprzez barszczo » czwartek, 1 lutego 2018, 20:06

Kolejna rura trafia na warsztat, tym razem Trąbkowy F-100C Super Sabre:

Obrazek

Z dodatków Airesowy kokpit:

Obrazek

i Edkowe piguły Mk.82:

Obrazek

W merytorykę modelu nie będę się zagłębiał. Jak każda Trąbka okraszony jest nitami, miejscami giną linie podziału, a plastik lubi się rozwarstwić. Malowanie będzie pudełkowe, ulubione czyli SEA:

Obrazek

Maszyna SK 737 o nazwie własnej Miss Mynookie była osobistą maszyną podpułkownika Fredericha Finka, dowódcy 188 TFS Gwardii Narodowej Nowego Meksyku. Dywizjon służył w Wietnamie od maja 1968 roku do maja 1969 roku w bazie Tuy Hoa. Okazjonalnie maszyna tą latał też major Ira Holt, w zestawowych kalkach niestety brak napisu z nazwą własną:

Obrazek

Dywizjon podczas tury wykonywał głównie zadania wsparcia, podczas walk stracił trzech pilotów, najwięcej ze wszystkich czterech dywizjonów Gwardii Narodowej służących w Wietnamie.

Obrazek

Na początek obrobiony kadłub i sklejony wlot powietrza z przygotowanym miejscem na wpasowanie żywicy:

Obrazek

Kadłub przez całą długość w dolnej części posiadał paskudny ślad łączenia form. Obróbka zajęła moment, znacznie dłużej odtwarzałem zatarte linię i chińskie nity :lol: . Gotowe mam już do malowania zbiorniki i całą podkadłubową i podskrzydłową drobnicę:

Obrazek
Avatar użytkownika
barszczo

Animal Planet
 
Posty: 897
Dołączył(a): sobota, 29 grudnia 2012, 13:31
Lokalizacja: Olkusz

Reklama

Re: F-100C Super Sabre - Trumpeter 1:48

Postprzez Łukasz_K » piątek, 2 lutego 2018, 08:10

Fajne malowanie, jestem ciekaw jak ci dysze silnika wyjdą w wytartym camo. W związku z powyższym jakbyś był tak miły udokumentować ten proces step by step będę wdzięczny.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: F-100C Super Sabre - Trumpeter 1:48

Postprzez barszczo » piątek, 2 lutego 2018, 11:18

Co do malowania okolic dyszy, przymierzam się do jednej z dwóch opcji. Pierwsza, tak jak sugeruje instrukcja, mocno przepalona cała tylna sekcja pozbawiona całkowicie farby, tak ja w tym F-100F:

Obrazek

lub trochę bardziej soft z resztkami kamuflażu, jak tu:

Obrazek

Do malunków droga jeszcze daleka, na razie czekają mnie zakupy Alcladów.
Avatar użytkownika
barszczo

Animal Planet
 
Posty: 897
Dołączył(a): sobota, 29 grudnia 2012, 13:31
Lokalizacja: Olkusz


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości