An 26 z 13.PLT nr 1406, A-Model, 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

An 26 z 13.PLT nr 1406, A-Model, 1:72

Postprzez eldiabllo » niedziela, 18 marca 2018, 23:48

Chciałem się zgłosić do konkursu, konkurs zaczął sie 1 marca, ja na sąsiednim forum 7 marca ruszyłem z praca nad AN 26, niemam inboxa, a pódełko które posiadałem jest mocno nieestetyczne. Pisałem do moderatora jezeli sie niezakwalifikuje do konkursu to dalsze prace bede prowadził na sasiednim forum.

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=60933

Zabieram sie do ciekawego samolotu, a dla spadochroniarzy szczególnie , mianowicie AN 26 po spadochronowemu "szybki". Model z zestawu A-Model , chyba w pierwsze wypusty.

Obrazek


Mnie interesuje w malowaniu po remoncie jaki odbył się w 1998r dla maszyny nr 1406 dosarczonej w 11.11.1972r.

Obrazek

Coś o szybkim:
Górnopłat o konstrukcji półskorupowej, całkowicie metalowej, z klasycznym usterzeniem. Ładownia mieści 40 skoczków spadochronowych lub 24 nosze lub do 5500 kg ładunku. Z ładunkiem 2100 kg zasięg 2550 km. W dole tyłu kadłuba drzwi ładunkowe, otwierane w locie do zrzutów. Podwozie z kołami przednimi, chowane w locie. Silnik odrzutowy (umieszczony w prawej gondoli silnika) służy jako pomocniczy do startu, w szczególności w klimacie gorącym i na lotniskach położonych wysoko. Służy także w wytwarzaniu dodatkowego ciągu w przypadku awarii silnika głównego.
W 1972 dla 13 Pułku Lotnictwa Transportowego, stacjonującego w 8 Bazie Lotniczej w Krakowie zakupiono dwanaście samolotów AN-26, którym przydzielono następujące numery taktyczne; 1308, 1309, 1310, 1402, 1403, 1406, 1407, 1508, 1509, 1602, 1603 i 1604
13 Pułk Lotnictwa Transportowego rozformowano w grudniu 2000, jego rolę i wyposażenie przejęła nowo utworzona 13 Eskadra Lotnictwa Transportowego.

Od roku 2003 13 Eskadra Lotnictwa Transportowego stopniowo wymieniała samoloty An-26 na większe samoloty transportowe CASA C-295. Ostatni lot wojskowego AN-26 (1403) odbył się 16 stycznia 2009.


Zabrałem sie za wycięcie kadłuba, po pierwszym piłowaniu, jak plastik i to wyglada móżna zobaczyć, ogólnie połączyć to w jedna bryłe bedzie nie lada wyzwaniem, szczegolnie druga część ogonowa . NIe mogłem się powstrzymać i połączyłem taśma zeby rzucic okiem na bryłe samolotu :) .
Wsumie kazda część jaka sie wytnie trzeba przypiłować, części sa nie ponumerowane, tak że trzeba niektóre elementy szukać w instrukcji bo tylko tam sa numerki części. Na tą chwile wycinam środek, kokpit, przedział desantowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Avatar użytkownika
eldiabllo
 
Posty: 177
Dołączył(a): wtorek, 12 stycznia 2016, 22:53
Lokalizacja: Nowy Targ

Reklama

Re: An 26 z 13.PLT nr 1406, A-Model, 1:72

Postprzez Mecenas » poniedziałek, 19 marca 2018, 20:02

eldiabllo napisał(a):Chciałem się zgłosić do konkursu, konkurs zaczął sie 1 marca, ja na sąsiednim forum 7 marca ruszyłem z praca nad AN 26, niemam inboxa, a pódełko które posiadałem jest mocno nieestetyczne. Pisałem do moderatora jezeli sie niezakwalifikuje do konkursu to dalsze prace bede prowadził na sasiednim forum.


Niestety nie mogę się zgodzić na udział w konkursie - jest to zbyt duże odstępstwo od przyjętych zasad. Zdjęcie in-box z flagą/szachownicą ma w jakimś minimalnym chociaż zakresie gwarantować, że nie zacząłeś modelu przed wyznaczoną datą. Chcemy zapewnić równy start wszystkim zawodnikom na ile to tylko możliwe. Jak do tej pory wszyscy inni startujący przyjęli tą zasadę i się do niej rzetelnie zastosowali. Jest tyle innych ciekawych modeli, które możesz zgłosić do konkursu, że na pewno coś u siebie wygrzebiesz.

Jakby nie było serdecznie zachęcam Cię do kontynuowania prac i dzielenia się z nami postępami w dziale poza konkursowym. Temat jest faktycznie ciekawy i rzadko spotykany, szkoda by było gdyby zniknął z forum.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: An 26 z 13.PLT nr 1406, A-Model, 1:72

Postprzez eldiabllo » poniedziałek, 19 marca 2018, 21:32

Mecenas napisał(a):
eldiabllo napisał(a):Chciałem się zgłosić do konkursu, konkurs zaczął sie 1 marca, ja na sąsiednim forum 7 marca ruszyłem z praca nad AN 26, niemam inboxa, a pódełko które posiadałem jest mocno nieestetyczne. Pisałem do moderatora jezeli sie niezakwalifikuje do konkursu to dalsze prace bede prowadził na sasiednim forum.




Niestety nie mogę się zgodzić na udział w konkursie - jest to zbyt duże odstępstwo od przyjętych zasad. Zdjęcie in-box z flagą/szachownicą ma w jakimś minimalnym chociaż zakresie gwarantować, że nie zacząłeś modelu przed wyznaczoną datą. Chcemy zapewnić równy start wszystkim zawodnikom na ile to tylko możliwe. Jak do tej pory wszyscy inni startujący przyjęli tą zasadę i się do niej rzetelnie zastosowali. Jest tyle innych ciekawych modeli, które możesz zgłosić do konkursu, że na pewno coś u siebie wygrzebiesz.

Jakby nie było serdecznie zachęcam Cię do kontynuowania prac i dzielenia się z nami postępami w dziale poza konkursowym. Temat jest faktycznie ciekawy i rzadko spotykany, szkoda by było gdyby zniknął z forum.

Ok. Jak najbardziej rozumiem, na ta chwilę wycialem większości el. Z ramek . To głupio inbox robic.Szkoda że wcześniej nie zagladlem, na chwilę obecna
Obrazek
Avatar użytkownika
eldiabllo
 
Posty: 177
Dołączył(a): wtorek, 12 stycznia 2016, 22:53
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: An 26 z 13.PLT nr 1406, A-Model, 1:72

Postprzez Mecenas » wtorek, 20 marca 2018, 19:50

Widzę, że masz sklejone już wnętrze - kokpit i przedział ładowni. Niestety nie udowadniasz w ten sposób, że nie zacząłeś modelu przed pozostałymi konkurentami. W tych okolicznościach w dalszym ciągu nie mogę się zgodzić na udział w konkursie z tym modelem.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: An 26 z 13.PLT nr 1406, A-Model, 1:72

Postprzez eldiabllo » niedziela, 29 kwietnia 2018, 10:29

No witam nic tutaj nieaktualizowalem, w sumie było tylko szpachle i papier, podkład i jeszcze raz, na chwilę obecną mam położony podkład i na "oko" dobrałem farby, ale chyba troszkę ciemno wyszły , po kropelka białego i powinno nieco rozjaśnić. Ciężko kolory dobrać bo co zdjęcie to inny odcień.
Nie mieści mi się już na białym tle więc tylko podgladowo zrobiłem telefonem.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
eldiabllo
 
Posty: 177
Dołączył(a): wtorek, 12 stycznia 2016, 22:53
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: An 26 z 13.PLT nr 1406, A-Model, 1:72

Postprzez mecenass » poniedziałek, 7 maja 2018, 15:38

Hmmmm.... aż się łezka w oku kręci :) Ileż to " oblotów pogody" człowiek zaliczył przed lotami, ileż razy człowiek nie dospał bo "pomidory" trzeba było desantować na Pustynię Błędowską :) hmmm.... stare dobre czasy.
Służyłem w tym pułku w latach 85-87 i pewnie latałem tym egzemplarzem, wtedy cała eskadra była bez kamuflażu.
Wtedy nie było "bazy", tylko 13 plt, baza powstała dużo później :)

Ten zielony na próbce, to trochę chyba zbyt wpadający w odcień oliwki, w porównaniu ze zdjęciami.
Pozdrawiam, Wojtek.
Avatar użytkownika
mecenass
 
Posty: 83
Dołączył(a): piątek, 14 maja 2010, 11:06
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: An 26 z 13.PLT nr 1406, A-Model, 1:72

Postprzez eldiabllo » poniedziałek, 21 maja 2018, 22:02

witam, po dłuższej przerwie, podciągnołem troche warsztat. Model został zapodkładowany, jakis presheiding poszedł, robiłem chyba pierwszy raz, no i poszły kolory, układ plam robiłem na podstawie wydania z Kagero o AN 26 , zdjęć z internetu , najgorzej było dobrać góre. Dobrałem kolory na "oko", malowałem olejnymi z Tamiya :
Enamel XF-21 Sky Matt
Enamel XF-71 Cockpit Green
Enamel XF-26 Deep Green Matt
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aktualizacja, położyłem bezbarwny i czekam na kalki które zamówiłem, zrobie nastepnie wash, a wykonczenie zrobie bezbarwnym satin, powiedzmy ze jest prawie świezo po remoncie :cool: , bo jak zarzuce mata , to juz bedzie troche wysłużony chyba :D
Zapomniałem dociazyc nos, ale mam na to sposób bo bedzie raz ładownia otwarta , a dwa zastosuje cos takiego jak na 2 ostatnich zdjeciach, jakas podpora z tyłu samolotu, niewiem jak sie to fachowo nazywa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
eldiabllo
 
Posty: 177
Dołączył(a): wtorek, 12 stycznia 2016, 22:53
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: An 26 z 13.PLT nr 1406, A-Model, 1:72

Postprzez barszczo » wtorek, 22 maja 2018, 09:14

eldiabllo napisał(a):Zapomniałem dociazyc nos, ale mam na to sposób bo bedzie raz ładownia otwarta , a dwa zastosuje cos takiego jak na 2 ostatnich zdjeciach, jakas podpora z tyłu samolotu, niewiem jak sie to fachowo nazywa.


W ATR72 nazywano to po prostu "noga". Dlatego po otwarciu drzwi, szefową pokładu prosiło się o rękę i nogę ;o) . Ręka dla odmiany to była poręcz montowana przy schodkach. W ATRku noga nie dotykała podłoża, zabezpieczała tylko tył kadłuba. Nie wiem jak było w Antku.
Avatar użytkownika
barszczo

Animal Planet
 
Posty: 898
Dołączył(a): sobota, 29 grudnia 2012, 14:31
Lokalizacja: Olkusz


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron