F4U-1d Tamiya 1/32

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

F4U-1d Tamiya 1/32

Postprzez Gujos » środa, 20 czerwca 2018, 16:27

Cześć, rozgrzebałem kolejny model. Do Tamiyowego zestawu dokupiłem Edkowego Big sina. Zacząłem od silnika PW-2800 - porównałem różne wypusty tego motorka. Najciekawiej prezentuje się Edkowy - kołnierze na cylindrach, kupa detali itp. Jedyny mankament to okablowanie z fototrawionej blaszki. Najsłabiej wypada PW-2800 od Trumpetera (taki sam w F4U-1d i Thunderbolcie)
Pozdrawiam, G.
Obrazek
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 620
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 11:01
Lokalizacja: W-wa

Reklama

Re: F4U-1d Tamiya 1/32

Postprzez Gujos » niedziela, 29 lipca 2018, 09:02

Cześć, wybrałem takiego F4u-1d z VBF-10, Uss Interpid. Mam tylko dwie wątpliwości: na górnej części okapotowania silnika są zadrapania lub jakieś pozostałości po zmywalnej farbie, np. z ćwiczeń. Na czarno-białym zdjęciu trudno ocenić co to jest, ja bym obstawiał, że to jakieś obcierki po kapotażu na lotniskowcu (nie złapał liny i wpadł w siatkę?). Druga wątpliwość to (chyba) braki w oznakowaniu na lewym skrzydle. Pod tym kątem słabo widać ale jeden z prostokątów (wewnętrzny) obok gwiazdy ma braki. Znalazłem kilka fotek, na których występuje podobne zjawisko, o dziwo dosyć powszechne. Swoją drogą to co tam mogło się dziać -odpadające panele?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dzieci na wakacjach, więc miałem więcej czasu na skrobanie i piłowanie. Tak się rozpędziłem że nie pstryknąłem fotek z montażu kokpitu itp. Niemniej mam kilka wrażeń po montażu Edkowych żywic. Są dużo lepiej odlane niż Aires/Quickboost/CMK. Używają dwóch rodzajów żywicy - miękiej jasno szarej i twardej ciemno szarej. Niestety w moim zestawie obie burty były za długie w stosunku do podłogi - chyba popełnili błąd na etapie druku, bo nie wygląda to na problem z obkurczem. Wrzucam dwie fotki- wakacyjny pieprznik i polepiona bryła. Tamiya odwaliła kupę dobrej roboty i gdybym nie pakował żywic i był uważniejszy w czasie montażu to szpachlówka była by zbędna. Spasowanie jest idealne i wszystko można skleić penetrującym rzadkim klejem.
Pozdrawiam, G
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano niedziela, 29 lipca 2018, 17:00 przez Gujos, łącznie edytowano 1 raz
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 620
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 11:01
Lokalizacja: W-wa

Re: F4U-1d Tamiya 1/32

Postprzez Artur Domański » niedziela, 29 lipca 2018, 10:35

Gujos napisał(a):Obrazek

Czemu szpachlowałeś linie składania skrzydeł
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 19:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: F4U-1d Tamiya 1/32

Postprzez greatgonzo » niedziela, 29 lipca 2018, 11:09

Swoją drogą to co tam mogło się dziać -odpadające panele?


To są skrzynki amunicyjne, których pokrywy stanowiły element powierzchni skrzydła. Skrzynki były wymienne w określony sposób i często wstawiano je nie bardzo licząc się z wyglądem. Zdarzały się i skrzynki z poprzednich schematów malowań wstawiane w skrzydła samolotów pomalowanych wg aktualnych rozporządzeń.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: F4U-1d Tamiya 1/32

Postprzez Gujos » niedziela, 29 lipca 2018, 16:59

Trochę mi się pomieszało przy klejeniu centropłata i coś tam musiałem rozklejać. Efekt jest taki że przy wklejaniu płata w cetropłat słabo się to spasowało. Miałem babraninę z szpachlowaniem i trasowaniem linii w miejscu gdzie składały się skrzydła.
Średnio przytomnie to robiłem, bo postanowiłem że w wakacje siedzieć przy stole i lepienie modeli to jednak średnio zdrowa sprawa. Także na każde 5 godzin lepienia przebiegałem 10 km i dmuchałem 100 pompek. W efekcie momentami byłem słabo ogarnięty i telepały i się ręce. :)
Ciekawa sprawa (kolorystycznie) z tymi skrzynkami, trochę jak z zalepianiem pokryw zbiornika oleju w F4u-1/F4u1a
Pozdrawiam, G.
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 620
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 11:01
Lokalizacja: W-wa

Re: F4U-1d Tamiya 1/32

Postprzez greatgonzo » poniedziałek, 30 lipca 2018, 00:17

Gujos napisał(a):trochę jak z zalepianiem pokryw zbiornika oleju w F4u-1/F4u1a

Hę?
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: F4U-1d Tamiya 1/32

Postprzez Gujos » poniedziałek, 30 lipca 2018, 18:30

Sorry, chodziło mi o zbiornik paliwa.
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 620
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 11:01
Lokalizacja: W-wa

Re: F4U-1d Tamiya 1/32

Postprzez greatgonzo » poniedziałek, 30 lipca 2018, 20:32

A nie, to wiadomo. Nie załapałem korelacji między tymi skrzynkami, a zalepianiem szczelin przy zbiorniku.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości