Pfalz D.IIIa WNW 1:32

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Pfalz D.IIIa WNW 1:32

Postprzez MarcinWSS » niedziela, 5 sierpnia 2018, 21:26

Czołem! Poniżej kilka fotek Wingnut"a w moim warsztacie. Dołożyłem do fabrycznego zestawu Super Detail Kit HGW oraz blaszki Part. Miłego oglądania. Oczywiście Wasze uwagi będą mile widziane - dopiero szlifuję warsztat..
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MarcinWSS
 
Posty: 88
Dołączył(a): środa, 9 sierpnia 2017, 09:46

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Pfalz D.IIIa WNW 1:32

Postprzez xmald » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 13:27

Czołem!
Wygląda to wszystko bardzo ładnie ale przyznam, że brakuje mi nieco życia. Jeśli wybrałeś konwencję czyściocha to oczywiście zignoruj ale zapodałbym washa tu i uwdzie, ubrudził pigmentami nieco pasy no i domaluj koniecznie magneta. Bardzo fajna robota.
PS. zamiast maty daj następnym razem białą kartkę - można lepiej skupić się na modelu a nie na tle.
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Pfalz D.IIIa WNW 1:32

Postprzez karolkonw » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 14:40

podpinam sie pod to co napsial Filip- sam mam ten zestaw i z checia poogladam postepu ale momentami mialem wrazenie ze patrze na rendery 3 d;)
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: Pfalz D.IIIa WNW 1:32

Postprzez MarcinWSS » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 16:52

Przemyślę sugestie w kwestii "łosza" :) Delikatnie potraktowałem nim blok silnika i chyba wyszło ok. Spróbuję z resztą. Filipie - w którym miejscu magneto jest do domalowania? Pod "korbką"? Tam jest kalka..
pzdr
MarcinWSS
 
Posty: 88
Dołączył(a): środa, 9 sierpnia 2017, 09:46

Re: Pfalz D.IIIa WNW 1:32

Postprzez Artur Domański » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 17:51

Niestety dla Ciebie Marcinie, muszę się z Filipem zgodzić, w szoferce czysto i sterylnie jak w szpitalu, tchnij tam troszkę życia i plastyczności
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: Pfalz D.IIIa WNW 1:32

Postprzez MarcinWSS » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 18:28

Ale to jest właśnie, dla mnie, stety :) Jako żółtodziób, o takie właśnie uwagi proszę. Mój plan jest/był taki : naucz się najpierw zrobić model czysto, by później nadać całości sensownych śladów użytkowania. Jak spoglądam na niektóre Wasze prace to sztuka równie zaawansowana, co zrobienie skomplikowanego "czyściocha". Chcę zrobić kolekcję myśliwców z I W.Ś w stanie a"la muzealnym. Czyli maszyny odnowione acz wskazujące na niewielki "przelot" z rozsądnymi śladami użytkowania. Taki jest plan..
MarcinWSS
 
Posty: 88
Dołączył(a): środa, 9 sierpnia 2017, 09:46

Re: Pfalz D.IIIa WNW 1:32

Postprzez Artur Domański » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 18:44

MarcinWSS napisał(a):Ale to jest właśnie, dla mnie, stety :) Jako żółtodziób, o takie właśnie uwagi proszę. Mój plan jest/był taki : naucz się najpierw zrobić model czysto, by później nadać całości sensownych śladów użytkowania. Jak spoglądam na niektóre Wasze prace to sztuka równie zaawansowana, co zrobienie skomplikowanego "czyściocha". Chcę zrobić kolekcję myśliwców z I W.Ś w stanie a"la muzealnym. Czyli maszyny odnowione acz wskazujące na niewielki "przelot" z rozsądnymi śladami użytkowania. Taki jest plan..

Skoro masz taki plan, to nie mam uwag
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: Pfalz D.IIIa WNW 1:32

Postprzez MarcinWSS » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 18:59

Chyba nie do końca dobrze sformułowałem swoją myśl : otóż właśnie chciałbym, korzystając z Waszych rad, użyć washa. Nie mam tylko pomysłu na "ogólną koncepcję". Filip pojechałby po pasach - fakt wyglądają na "nówki". Użyć jasno brązowego washa? Co jeszcze? Kratownice? Rozpórki?
MarcinWSS
 
Posty: 88
Dołączył(a): środa, 9 sierpnia 2017, 09:46

Re: Pfalz D.IIIa WNW 1:32

Postprzez Artur Domański » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 19:59

MarcinWSS napisał(a):Chyba nie do końca dobrze sformułowałem swoją myśl : otóż właśnie chciałbym, korzystając z Waszych rad, użyć washa. Nie mam tylko pomysłu na "ogólną koncepcję". Filip pojechałby po pasach - fakt wyglądają na "nówki". Użyć jasno brązowego washa? Co jeszcze? Kratownice? Rozpórki?

Popatrz jak brudzą się jasne materiały i będziesz miał odpowiedź, washa daj we wszystkie zagłębienia i później delikatnie go zetrzyj, przynajmniej ja tak robię
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: Pfalz D.IIIa WNW 1:32

Postprzez xmald » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 20:20

Marcin, moim zdaniem żadnego wielkiego treningu w robieniu czysto modeli nie potrzebujesz - to, co widzę to bardzo dobra robota...
Czas zatem na zabawę! Czym innym jest model mocno zużyty a czym innym zabiegi mające uplastycznić wizualnie. I o to mi chodzi rób sobie czyściochy tylko daj im nieco więcej głębi i życia, bo bazę (umiejętności) masz znakomitą. Jak Artur napisał poobserwuj - nawet w latających replikach czy egzemplarzach muzealnych jest nieco brudu i śladów zużycia, a potem spróbuj oddać to na miniaturze.

Magneto to ta część silnika, do której podłączone są przewody świec zapłonowych:
Obrazek
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Pfalz D.IIIa WNW 1:32

Postprzez MarcinWSS » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 21:12

Dzięki za wskazówki Panowie! Postaram się wejść na drogę "washa" :) Faktycznie Filipie, pomyliłem "magneto" ze "starting/selector magneto".
MarcinWSS
 
Posty: 88
Dołączył(a): środa, 9 sierpnia 2017, 09:46


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości