Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Wimpy, Łosie i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez Aleksander » piątek, 9 listopada 2018, 21:45

Fakt - na brak noży nie mogę narzekać - parę lat temu "złomowali" u nas przeterminowane (już nie)jałowe, jednorazowe ostrza, więc jestem zaopatrzony na lata :lol:
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7962
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

Re: Wimpy, Łosie i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez greatgonzo » sobota, 10 listopada 2018, 02:54

cris napisał(a): 1mm taśma Tamiyi

U-huh, na bogato. Chylę kapelusza. Mnie szkoda zyli i tnę sobie takie paseczki, jak potrzebuję ze zwykłej rolki.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Wimpy, Łosie i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez krzy65siek » sobota, 10 listopada 2018, 09:54

Ja do cięcia taśmy na maskach używam Ak-3 Olfy. Wydaje się ostrzejszy (i jest tańszy), niż Excele 11. Do plastiku się nie nadaje, ale do taśmy jest idealny (oczywiście nowe ostrze, a przy Łosiu to pewnie poszłyby ze dwa).

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 13:52

Re: Wimpy, Łosie i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez cooper69 » sobota, 10 listopada 2018, 10:18

Według mnie porównanie Excela do Olfy to tak jak pałasz do miecza samurajskiego.
Precyzja zdecydowanie po stronie Olfy - do wszystkiego.

Mam oba i Excel służy do robót pomocniczych, mniej precyzyjnych.
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 863
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wimpy, Łosie i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez krzy65siek » sobota, 10 listopada 2018, 10:54

Każdy woli coś innego. Ja też mam oba. Olfą tnę to co wymaga wysokiej precyzji, ale plastik tnę Excelem.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 13:52

Re: Wimpy, Łosie i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez Atlis » sobota, 10 listopada 2018, 11:07

Też używam Olfę do taśm itp. Ostrza są bardzo delikatne. Excel może na podłogę spaść... Warto mieć to i to.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Wimpy, Łosie i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez iras67 » sobota, 10 listopada 2018, 13:01

cooper69 napisał(a):Według mnie porównanie Excela do Olfy to tak jak pałasz do miecza samurajskiego.
Precyzja zdecydowanie po stronie Olfy - do wszystkiego.

Mam oba i Excel służy do robót pomocniczych, mniej precyzyjnych.
Olfa ma sporo różnych ostrzy. AK-3 o którym pisał krzy656siek to taki malutki wypierdek z większym kątem, krótszy, łamany z szerszego ostrza, kłopotliwy w dłubaniu plastiku, Do Excela podobny jest AK-4 i jest faktycznie lepszy od niego. Olfa ma też w sprzedaży odmiany hartowane , którymi można ciąć twardsze materiały ale są bardziej kruche. Jest jeszcze problem podrabianych masowo ostrzy tej firmy . I nie chodzi o jakieś kopie tylko ostrza w żółtych blistrach z logiem Olfy...są gorsze mniej wytrzymałe nawet od Excela.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Wimpy, Łosie i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez potez » sobota, 10 listopada 2018, 13:16

Akurat używam Olfy i Excela
olfa na co dzien do wszystkiego zwlaszcza ciecie plastiku, rurek z mosiądzu itp ale excel ze wzgledu na wielkosc ostrza był wlasnie najlepszy do ciecia folii aluminiowej i nacinania paskow przy maskowaniu w epoce przedplotterowej. Mozna prowadzic ostrze prawie plasko a jest dlugie i nie zeskakuje. Uzywam tez noża segmentowego do duzych elementów przy skraczowaniu. Warto mieć kilka i sprawdzić co najbardziej pasuje.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wimpy, Łosie i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez Artur Rzepka » sobota, 10 listopada 2018, 13:57

Żeście mi tutaj zrobili marketing szeptany olfy, więc i skusiłem się w modelarskim na AK-5. Bardzo przyjemnie się wycina :)
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Wimpy, Łosie i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez cris » sobota, 10 listopada 2018, 19:32

greatgonzo napisał(a):
cris napisał(a): 1mm taśma Tamiyi

U-huh, na bogato.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Na bogato ,ale tylko czasem :P
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wimpy, Łosie i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez Artur Rzepka » sobota, 10 listopada 2018, 21:23

Danke szyn chłopaky. Może nie jest idealnie, zwłaszcza że jak widzę, trochę lepiej mogłaby być osłona pokryta kolorem (co hataka w wersji lakierowej nie ułatwia), ale i tak jest ok. Na pewno lepiej niż było i aż tak bardzo nie zarysowałem szkła - choć niestety nieporadność w niektórych miejscach da się wyłapać.

Obrazek

Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Wimpy, Łosie i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez Artur Rzepka » niedziela, 11 listopada 2018, 13:13

Łoś skończony, pewnie przez szklarnię pójdzie na wydanie :lol: , więc w planach jest:
- jeszcze jeden A I seria - malowanie fundacyjne
- B II seria - PL
- B II seria - rumuńskie malowanie z rondlami

zapraszam do galerii:
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=86764

Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Artur Rzepka » niedziela, 3 listopada 2019, 00:27

Stwierdziłem, że ten wątek kolejny raz zmieni swój charakter, tak więc teraz to będzie jeden wielki zbiornik lotniczy.

Najpierw coś o P.11a - prace przystanęły, koncepcja mi się zmieniła odnośnie tablicy przyrządów i mam nadzieję, że w tym stanie uda mi się wepchnąć yahu.

Obrazek

A już śpiesząc z odpowiedzią, czemu zakitowane wgłębienia na lufy karabinów:

Obrazek

Chyba zgarnąłem wszystkie dostępne zdjęcia w necie i mam pewne przemyślenia co i jak jest zmalowane, ale o tym może następnym razem.

Kolejny miesiąc próbuję dokupić żywicę do drukarki, np. by wydrukować kolektor spalin, i kolejny miesiąc coś mi nie wychodzi. :lol: Ale z ciekawości sobie sprawdziłem, jak pasuje projekt który drukowałem do zestawu Army - jest całkiem spoko, ale i tak trzeba będzie zrobić kilka korekt, żeby dostosować kolektor do zestawowej osłony.

Obrazek

Nie chce mi się bloczków przy śmigle piłować, prościej użyć elementów z zestawu Army. Muszę tylko spróbować się do kogoś uśmiechnąć o wykonanie kilku duplikatów w żywicy. Tak na zaś.

Obrazek

W międzyczasie zacząłem mały tandem; jeden będzie francuski, drugi polski. Porównując swoje wypraski z tym, co zostało uwiecznione w recenzjach, odnoszę wrażenie, że zapadlisk jest jednak trochę więcej - np. statecznik poziomy, jak i jego sekcja przykadłubowa. Łatwo to poprawić, więc bólu nie ma - a koła, tablica przyrządów i inne bardziej wrażliwe elementy na tę przypadłość, są wolne od tego problemu (na szczęście modelującego :P ). Szkoda tylko, że w ciągu tygodnia nie miałem czasu skoczyć odebrać farb AK, tak więc tu też więcej nic już nie zwojuje na tę chwilę.

Obrazek

I w związku z postępującą budową tym mam pytanko: z czym się je element PE1? Zdjęcia kabiny, które znalazłem, nie dały odpowiedzi. :?

Obrazek

Z chęcią w sumie bym jeszcze robił trzecią sztukę - pewnie będzie jeszcze jakieś wydanie z barwnymi radzieckimi malowaniami - ale bardzo wątpię, że akurat te co mam na myśli się znajdzie w secie. A przynajmniej jestem w stanie sobie wyobrazić, co by tu się zaczęło dziać na forum. :mrgreen: Więc poczekam, aż ktoś kalki wypuści.

Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Andzin » niedziela, 3 listopada 2019, 01:17

Malowanie Morozowa i u mnie wywołuje opcję "chcij to" od czasu, gdy lata temu po raz pierwszy je w czeskim PKR widziałem :-)
Andzin
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa, 24 maja 2017, 15:50

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Artur Rzepka » niedziela, 3 listopada 2019, 17:29

Mam kilka spostrzeżeń przy budowie Jaka, fajnie by było jakby ktoś to potwierdził/naprostował. Czy te manometry od instalacji tlenowej nie są przypadkiem zdublowane? W modelu występują na tablicy przyrządów jak i na burcie (no chyba, że na burcie to jest odtworzone w tym miejscu coś innego):

Obrazek
podebrane jak głosi prawy dolny róg, z https://www.kfs-miniatures.com

Obrazek

Co ciekawe, w instrukcji są "zwizualizowane" tylko w jednym miejscu (i pewnie tak powinno być - ale poniżej to zrzuty ekranu z rosyjskiej gry, więc wolę jednak potwierdzenie z bardziej merytorycznego źródła :lol: ).

niby wczesny jak-1
Obrazek

niby późny jak-1
Obrazek

Natomiast analizując zdjęcia oryginalnych kokpitów w sieci, pokrętła też powinny być wklejone gdzie indziej - wydaje mi się, że tak jak strzałkami zaznaczyłem na fragmencie instrukcji.
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości