Messerschmitt Me 410, Italeri 1/72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Messerschmitt Me 410, Italeri 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » niedziela, 28 października 2018, 12:59

Rozgrzebię następny model, choć w sumie to już jest rozgrzebany. Teraz trochę historii :D Dobre 15 lat temu jak jeszcze kuzyn też lepił, zdarzało nam się kupować takie samem modele i razem kleić. Tego Meśka mi udało się skończyć a kuzyna trafił do szafy. I tak po 15 latach jak sprzątał strych znalazł go, a że żal było go wyrzucać podrzucił mi. Sentymentalny chłopak jestem więc postanowiłem go spróbować skończyć.

Obrazek

Plan działania jest taki:
1. Model trochę podmalowany- idzie do płynu hamulcowego.
2.Na nosie brakuje oszklenia. Tu nie mam jeszcze pomysłu jak je dorobić. O ile mały fragment można wyciąć z płytki to z tym większym będzie problem bo jest gięty po łuku. Ma ktoś pomysł jak można je wykonać?
3. Zestawowe łopaty śmigła przydało by się wymienić. Ni jak mają się do oryginału

Obrazek

Nie da rady zastosować jakichś od np. Bf109?

4. Model planuję wykonać w malowaniu maszyny na jakiej latał viermot killer Rudi Dassow. Z tego co znalazłem w internecie przed śmiercią 25.08.1944 udało mu się posłać na ziemię pięć B-17 i cztery B-24.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem tylko dlaczego na sylwetce modelu pod kadłubem jest zasobnik z działkami jak na dostępnych zdjęciach go nie widać.

5. O ile krzyże, swastyki się jakieś znajdą a nr i pas dorobię z szablonu to z godłem będzie problem. I tu wielka prośba do zaglądających żeby grzebnęli u siebie w kalkomaniach czy nie ma ktoś godła ZG26 bo sam nie posiadam a przydało by się nalepić na silnik...

Obrazek

Model wzbogacę blaszką Parta.
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Reklama

Re: Messerschmitt Me 410, Italeri 1/72

Postprzez zegeye » niedziela, 28 października 2018, 20:44

To małe butki będą. Wytnij skalpelem kształt z taśmy Tamije. Psiknij żółtym. Potem z ręki narysuj kreski czarnym cienkopisem permanentnym i po krzyku ;o)
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Messerschmitt Me 410, Italeri 1/72

Postprzez Muśtax » poniedziałek, 29 października 2018, 08:54

Twój egzemplarz ma zamalowane górne przednie oszklenie wiec do zrobienia zostaje małe okienko, patrząc na Twoje warsztaty raczej nie powinieneś mieć z tym problemu.
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Muśtax
 
Posty: 355
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 07:57
Lokalizacja: Ptc <-> Lbn

Re: Messerschmitt Me 410, Italeri 1/72

Postprzez xmen » poniedziałek, 29 października 2018, 09:17

Może będę mógł koledze pomóc.Mam zestaw Me 410 Eduarda i tam są dwie wersje tych "bucików".Różnią się wielkością.Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie dla Ciebie.Sam jeszcze nie wybrałem malowania w którym go zrobię ale ewentualnie jeden komplet mogę odstąpić.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1164
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: Messerschmitt Me 410, Italeri 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » poniedziałek, 29 października 2018, 20:40

zegeye napisał(a):To małe butki będą. Wytnij skalpelem kształt z taśmy Tamije. Psiknij żółtym. Potem z ręki narysuj kreski czarnym cienkopisem permanentnym i po krzyku ;o)


Za dużo już w życiu wypiłem i próbie pisaka mógłbym nie sprostać ;)

Muśtax napisał(a):Twój egzemplarz ma zamalowane górne przednie oszklenie wiec do zrobienia zostaje małe okienko, patrząc na Twoje warsztaty raczej nie powinieneś mieć z tym problemu.


Właśnie też na to zwróciłem wczoraj wieczorem uwagę jak starałem się coś już maski ogarnąć. Jedenastka sporo na nie wchodzi.

ochli napisał(a):Może będę mógł koledze pomóc.Mam zestaw Me 410 Eduarda i tam są dwie wersje tych "bucików".Różnią się wielkością.Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie dla Ciebie.Sam jeszcze nie wybrałem malowania w którym go zrobię ale ewentualnie jeden komplet mogę odstąpić.


O te chodzi?

Obrazek

Różnica w wielkości jest nieduża. Jak masz któreś wolne to przyjmę jakiekolwiek :)
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Messerschmitt Me 410, Italeri 1/72

Postprzez xmen » poniedziałek, 29 października 2018, 20:54

Tak dokładnie to te kalki.Muszę się zdecydować które sobie zostawić. :?: i koledze podesłać.Adres ten sam na który wysyłałem kalki do Beaufightera?Jężęli to nie kłopot to wysyłka dopiero po niedzieli.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1164
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: Messerschmitt Me 410, Italeri 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » poniedziałek, 29 października 2018, 21:05

ochli napisał(a):Tak dokładnie to te kalki.Muszę się zdecydować które sobie zostawić. :?: i koledze podesłać.Adres ten sam na który wysyłałem kalki do Beaufightera?Jężęli to nie kłopot to wysyłka dopiero po niedzieli.


Żaden kłopot, do malowania jeszcze daleko. Adres ten sam. Tyłek ratujesz mi już drugi raz, a model to już swoją drogą ma drugie życie :D Jak ja się odwdzięczę? :roll:
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Messerschmitt Me 410, Italeri 1/72

Postprzez xmen » poniedziałek, 29 października 2018, 23:27

Spoko.Coś się wymyśli :mrgreen:
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1164
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: Messerschmitt Me 410, Italeri 1/72

Postprzez Jarpen » wtorek, 30 października 2018, 08:50

Są jeszcze jakieś inne fotki tej maszyny? Bo jeśli tylko te które zapodałeś to trochę mało.A co do działka to widocznie go na tym egzemplarzu nie było.
Jarpen
 
Posty: 189
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:08

Re: Messerschmitt Me 410, Italeri 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » wtorek, 30 października 2018, 21:51

Jarpen napisał(a):Są jeszcze jakieś inne fotki tej maszyny? Bo jeśli tylko te które zapodałeś to trochę mało.A co do działka to widocznie go na tym egzemplarzu nie było.


Nie są mi znane. Jest jeszcze filmik gdzie od 3:44 jest kilka klatek z białą 11. Zasobnika z działkami brak.

https://www.youtube.com/watch?v=Je5ySCoUrvY
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Messerschmitt Me 410, Italeri 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » środa, 31 października 2018, 00:38

Będę powoli zamykał kabinę

Obrazek

Dużo rzeźbienia. Part jakoś nie chciał się zmieścić przy zamknięciu kadłuba... instrukcja też mało czytelna.
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Messerschmitt Me 410, Italeri 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » czwartek, 1 listopada 2018, 02:29

Zamknięty. Dorobiłem jeszcze kilka pierdół, które będzie widać przez szkło

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Messerschmitt Me 410, Italeri 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » niedziela, 11 listopada 2018, 22:34

A na to to w wpadłem jak kończyłem opierdzielać Ferrero Rocher. Tak że prezent udał się podwójnie :mrgreen:

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Messerschmitt Me 410, Italeri 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » sobota, 24 listopada 2018, 19:41

Przygotowany na podkład. Przeryłem kilka nowych linii, kilka znikło, przenitowałem cały model, przerobiłem kształt wlotów powietrza które były proste za rurami wydechowymi, dorobiłem malutkie wloty przed rurami, dorobiłem światła pozycyjne których nie było na skrzydłach i rurkę pitota, przerobiłem klapy komory bombowej do wersji A1/U2 pod zestaw działek 20mm i dorobiłem lufy działek. Do miniatury dorzucę lufy MG 131 z CMK i adoptuje łopaty smiegieł od Bf 110 z quickboosta. Chyba by mnie krew za każdym razem zalewała jakbym go oglądał z tymi zestawowymi w gablocie :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Messerschmitt Me 410, Italeri 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » niedziela, 25 listopada 2018, 22:34

Pokolorowany. Trza się za szablony 11-ek zabrać. Ostre przejścia na gondolach silników będę jeszcze uzupełniał plamkami.

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 104 gości