PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez skarga » piątek, 8 lutego 2019, 00:24

Łał!!! niesamowite! Tylko takie zagadnienia jak wspomniana hala to na Wydziale Mechanicznym zagadnienie z 1 semestru 2 roku PKM i wydymałki. I te zagadnienia dotyczą zarówno studentów AiR MiBM... a także odlewnictwa, przetwórstwa tworzyw sztucznych, spawalnictwa i innych które tam są .... Nawet OiZ mial takie zajęcia :) Ja myslę że bez profesorów "mniemanologii" Pani nie ruszy :)
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Reklama

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez cooper69 » piątek, 8 lutego 2019, 00:26

Zamiast dywagować Dagmaro dużo wcześniej otrzymałabyś konkretny komentarz jakbyś choćby schematyczny rysunek umieściła.

Bo określenie tematu "Chodzi o mechanizm, który jest podobny do tego, jaki stosuje się do poruszania skrzydeł samolotu, czyli podnoszenia i opadania" kojarzy mi się dokładnie z tym samym filmikiem z e ślepej uliczki początków lotnictwa.

Sama dobrze wiesz, że "jeden obraz mówi więcej niż 1000 słów".
Ostatnio edytowano piątek, 8 lutego 2019, 00:29 przez cooper69, łącznie edytowano 1 raz
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 863
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez skarga » piątek, 8 lutego 2019, 00:26

Adas' napisał(a):Jprd... Pochamuj kolego Skarga bo wstyd robisz. Jak mozna byc takim bucem?


Adaś no jesteś bucem... i nic tego nie zmieni :)
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez Dagmara » piątek, 8 lutego 2019, 00:26

Co do pracy architekta - on koordynuje prace branżystów. Gdyby miał posiadać ich wiedzę, musiałby studiować ze 100 lat, no może 50. Możemy popisać o zbrojeniu w słupach. Ostatnio lałam beton na budowie. :) Możemy dyskutować o rekuperacji, nadciągach, punkcie Rosy i wielu innych zagadnieniach technicznych, ale... mechanika to inna dziedzina. Stąd właśnie to na Wydziale Mechanicznym projektuje się części np. do pojazdów.
Dagmara
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2019, 18:34

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez Dagmara » piątek, 8 lutego 2019, 00:28

Drogi Panie, konstrukcje hal projektują konstruktorzy. Oni mają do tego uprawnienia.
Wie Pan w jakim zakresie architekt może projektować konstrukcje? Proponuje zapoznać się z przepisami.
Dagmara
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2019, 18:34

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez skarga » piątek, 8 lutego 2019, 00:35

Droga Pani... pani ma problem z czytaniem i rozumieniem. Ja nigdzie nie twierdze, że hale projektują piekarze. Ja tylko przedstawiłem pani na którym semestrze student mechaniki ma do czynienia z taką konstrukcją :) Poza tym... idąc dalej... co ma pani zdaniem modelarz do mechaniki z która nie może sobie poradzić doktor??? Chyba że o lekarza chodziło.
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez Dagmara » piątek, 8 lutego 2019, 00:42

Pan doktor pracuje w dużej skali np. 5m a nie 50cm. Przynajmniej ci, z którymi rozmawiałam. Oczywiście są zainteresowani realizacją w skali 1:1.
Co do projektów hal - taki projekt wykonują studenci Wydziału Architektury i Budownictwa, ale... na Wydziale Architektury nie ma zajęć z serw i siłowników. Natomiast na Wydziale Mechanicznym jest kurs z Podstaw Konstrukcji Maszyn, ale nie hal.
Dagmara
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2019, 18:34

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez skarga » piątek, 8 lutego 2019, 00:48

I w związku z tym uważa Pani ze ten doktor sobie nie poradzi z tymi 500 mm? No ale to możemy zostawić :)
Pani Dagmaro w modelarstwie plastikowym też nie ma serw, siłowników itp. :) Nie zauważyła Pani tego?
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez Dagmara » piątek, 8 lutego 2019, 00:52

skarga napisał(a):I w związku z tym uważa Pani ze ten doktor sobie nie poradzi z tymi 500 mm? No ale to możemy zostawić :)
Pani Dagmaro w modelarstwie plastikowym też nie ma serw, siłowników itp. :) Nie zauważyła Pani tego?

Na innym forum wszyscy mówią o serwach do mojego budynku.
Co do doktora z Politechniki - było ich 3. Spotkałam się z nimi na uczelni. Można wiele mówić, ale najczęściej brak konkretów.
Dagmara
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2019, 18:34

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez Artur Rzepka » piątek, 8 lutego 2019, 00:52

Jaki jest cel tej kłótni, Skarga (bo jakiś przecież musi być)?
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez fragles » piątek, 8 lutego 2019, 00:53

Adas' napisał(a):...zachowujecie sie jak głupki próbujac udowodnic ze to nie wy ale Pani jest durniem w tej rozmowie...


Z samego założenia to nie jest możliwe - "dureń" jest rodzaju męskiego.

Dagmara napisał(a):Możemy dyskutować o rekuperacji, nadciągach, punkcie Rosy i wielu innych zagadnieniach technicznych, ale... mechanika to inna dziedzina.


Rekuperacja też jest tą "inną dziedziną". I nie ma czegoś takiego jak "punkt Rosy" lecz zwyczajnie punkt rosy, czyli miejsce wykraplania się pary wodnej. Nazwa nie pochodzi od nazwiska Rosa.
Proponuję nie obnażać więcej niedoskonałości wiedzy w tematach, o których istnieniu wie Pani tylko ze słyszenia.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez Dagmara » piątek, 8 lutego 2019, 00:54

Nie mogę kontynuować wątku. To zajmuje za wiele czasu a ja muszę się skupić na realizacji. Pomagają mi modelarze z Wrocławia.
Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie wątkiem.
Dagmara
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2019, 18:34

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez Dagmara » piątek, 8 lutego 2019, 00:56

fragles napisał(a):
Adas' napisał(a):...zachowujecie sie jak głupki próbujac udowodnic ze to nie wy ale Pani jest durniem w tej rozmowie...


Z samego założenia to nie jest możliwe - "dureń" jest rodzaju męskiego.

Dagmara napisał(a):Możemy dyskutować o rekuperacji, nadciągach, punkcie Rosy i wielu innych zagadnieniach technicznych, ale... mechanika to inna dziedzina.


Rekuperacja też jest tą "inną dziedziną". I nie ma czegoś takiego jak "punkt Rosy" lecz zwyczajnie punkt rosy, czyli miejsce wykraplania się pary wodnej. Nazwa nie pochodzi od nazwiska Rosa.
Proponuję nie obnażać więcej niedoskonałości wiedzy w tematach, o których istnieniu wie Pani tylko ze słyszenia.

Tak się składa, że brałam udział w realizacji domu dla jednego z dyrektorów firmy Viessmann, u której zarówno była zastosowana rekuperacja jak i pompa ciepła.
Dagmara
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2019, 18:34

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez skarga » piątek, 8 lutego 2019, 00:56

I w związku z tym że na innych forach mówią o serwach do Pani budynku a na tym nie, pozwoliła Pani sobie na teksty o języku i klawiaturze.
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez Dagmara » piątek, 8 lutego 2019, 00:57

skarga napisał(a):I w związku z tym że na innych forach mówią o serwach do Pani budynku a na tym nie, pozwoliła Pani sobie na teksty o języku i klawiaturze.

Na innym forum mnie nie obrażają.
Dagmara
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2019, 18:34

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości