Ki-84 Hayate, Hasegawa 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Ki-84 Hayate, Hasegawa 1/48

Postprzez Gujos » sobota, 23 stycznia 2010, 22:30

Bardzo fajnie to wygląda na tym etapie. Dobrze byłoby dopasować to malowanie do jakiegoś rzeczywistego obiektu.
Pozdrawiam
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 623
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Reklama

Re: Ki-84 Hayate, Hasegawa 1/48

Postprzez PiotrS » poniedziałek, 25 stycznia 2010, 10:32

Zdjęć źródłowych mam dużo, ale na etapie brudzenia/niszczenia lubię realizować swoje własne koncepcje, nawet jeśli nie zawsze są zgodne z rzeczywistością. Takie pancerniackie przyzwyczajenie :)
Na chwilę obecną wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na dziś planuję wymalować żółte fragmenty, a potem czas na wypłowienie i złoszenie i kolejne rysy i uszkodzenia. No i to co budzi u mnie niezwykłe emocje, czyli zdjęcie masek z owiewki i sprawdzenie, co tym razem zepsułem...
Pozdrawiam
Piotrek Surma
Na warsztacie F4F-3 Hobbyboss 1/48
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa

Re: Ki-84 Hayate, Hasegawa 1/48

Postprzez marco2607 » wtorek, 26 stycznia 2010, 20:30

Jest fajnie. Odrapania ok, może trochę statecznik pionowy mało realistyczny.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3310
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Ki-84 Hayate, Hasegawa 1/48

Postprzez Marcin A. » środa, 27 stycznia 2010, 10:36

Hej

Obserwuje cały czas i bardzo się cieszę ,że powstaje kolejne Hayate, jednak...według mnie obwódki wokół hinomaru są za szerokie.Oznaczenie na stateczniku też według mnie ciut za grube , ale nie razi tak jak hinomaru.
Fajnie wyglądają te obtarcia, ale mógł byś jeszcze dodać ich trochę po lewej stronie kadłuba przy kabinie, w tym samolocie tam najbardziej odpadał lakier.


Pozdrawiam i dopinguję dalej :)
Marcin A.
 

Re: Ki-84 Hayate, Hasegawa 1/48

Postprzez PiotrS » czwartek, 28 stycznia 2010, 10:12

Dzięki za wszystkie zagrzewające do walki komentarze :)

Marcin A. napisał(a):Obserwuje cały czas i bardzo się cieszę ,że powstaje kolejne Hayate, jednak...według mnie obwódki wokół hinomaru są za szerokie.Oznaczenie na stateczniku też według mnie ciut za grube , ale nie razi tak jak hinomaru.


Hinomaru malowane montexami, sprawdziłem i są tylko minimalnie szersze niż to co Hase dała na kalkomanii. Coś mi się kojarzy że pod koniec wojny obwódki były szersze. Raczej nie będę tego przemalowywał, przyjmuję śmiałe założenie że tak jak w przypadku pasa na krawędzi natarcia skrzydeł były różne szerokości.
Tymczasem pojawiły się żółte ozdoby a palące słońce i monotonny azjatycki deszcz nieco odbarwiły lakier:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek Surma
Na warsztacie F4F-3 Hobbyboss 1/48
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa

Re: Ki-84 Hayate, Hasegawa 1/48

Postprzez Marcin A. » sobota, 30 stycznia 2010, 11:59

Hej :)


Powłoka lakiernicza wygląda ultrarealistycznie, poza tym oznaczenie na ogonie w zbliżeniu też wygląda świetnie.


Dopinguję dalej...Pozdrawiam :)
Marcin A.
 

Re: Ki-84 Hayate, Hasegawa 1/48

Postprzez Michał Gontarz » sobota, 30 stycznia 2010, 12:27

Ja bym prosił o przepis na zrobienie takich wypłowień, odbarwień, bo faktycznie wyglądają świetnie :)
Pozdrawiam
Michał
Avatar użytkownika
Michał Gontarz
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 09:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ki-84 Hayate, Hasegawa 1/48

Postprzez Jaho63 » sobota, 30 stycznia 2010, 12:29

PiotrS napisał(a):palące słońce i monotonny azjatycki deszcz nieco odbarwiły lakier

I bardzo dobrze zrobiły. ;o) Chcę rzec, że idziesz pan właściwą drogą, coraz bardziej mi się podoba.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Ki-84 Hayate, Hasegawa 1/48

Postprzez PiotrS » niedziela, 31 stycznia 2010, 14:41

Podpompowaliście moje ego :) Niestety weekend spędzam wyjazdowo więc prace nie posunęły się do przodu. Może to i dobrze bo ostatnio po każdej aktualizacji tego wątku padało forum :mrgreen:

Michał Gontarz napisał(a):Ja bym prosił o przepis na zrobienie takich wypłowień

Początek to filtry z różnych odcieni olejnych mocno rozcieńczonych benzyną lakową. Moim faworytem w dziedzinie płowienia jest raw umber z białym, taka kawa z mlekiem. Kilka razy nanoszę smugi różnej szerokości. Potem kropeczki z żółtego, zielonego i co tam wpadnie w łapy roztarte na sucho pędzlem. Ważne żeby rozcierać zgodnie z grawitacją. Pod bezbarwnym efekt częściwowo zniknie ale będą jeszcze powtórki tego samego po nałożeniu kalek i wypełnieniu linii podziału.
Pozdrawiam
Piotrek Surma
Na warsztacie F4F-3 Hobbyboss 1/48
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości