F-15E Tamiya 1/32

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: F-15E Tamiya 1/32

Postprzez Aleksander » sobota, 5 grudnia 2009, 14:50

Nie odzywałem się do tej pory, bo z mojego "modelarskiego" punktu widzenia, to bardzo wysoka poprzeczka - nic dodać, tylko patrzeć i podziwiać.
Ale urzekł mnie pomysł z zasilaniem - takie niby proste, że aż genialne. Tyle tylko, że te wózki też trzeba samemu zrobić :lol: .
Jestem pod dużym wrażeniem całości!
Ostatnio edytowano niedziela, 6 grudnia 2009, 13:55 przez Aleksander, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

modele polskich samolotów

Re: F-15E Tamiya 1/32

Postprzez D.Beck » sobota, 5 grudnia 2009, 21:18

Reasumując temat zasilania do mojej "piętnastki", muszę wam pokazać, że w tam naprawdę są baterie.

Obrazek

A tak to wygląda na dzień dzisiejszy. Jeszcze tylko lekki półmat,trochę brudzingu i temat będę mógł uważać za zamknięty. :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Pozdrawiam Dariusz Beck
D.Beck
 

Re: F-15E Tamiya 1/32

Postprzez Artur Domański » sobota, 5 grudnia 2009, 21:27

Darku - SUPER
A jak Twoje motorki ???
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: F-15E Tamiya 1/32

Postprzez Timi » sobota, 5 grudnia 2009, 22:08

O kalki US Army nie Luftwafe :P
Szkoda że wcześniej nie pokazałeś tego patentu z tymi wózkami. Ja się męczyłem jak ulokować baterie żeby móc zmieniać i wymęczyłem w podstawce...
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: F-15E Tamiya 1/32

Postprzez Frosty » sobota, 5 grudnia 2009, 22:40

Pewnie się mylę, ale czy napisy na wózkach nie powinne być "USAF"? A kalka chyba pochodzi z... pocisków Hellfire :D
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: F-15E Tamiya 1/32

Postprzez Slash » sobota, 5 grudnia 2009, 23:01

Mam wrażenie, że położyłeś kalki na gołą farbę ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: F-15E Tamiya 1/32

Postprzez Jaho63 » niedziela, 6 grudnia 2009, 01:12

Ja mam wrażenie, że Eagle jest wykonywany w NASA a wózki w Giełczarowie Podlaskim (wybaczcie, jeżeli taka miejscowość jest). :) A tak poważniej, to po uczcie dla oczu, jaką serwowałeś dotychczas, te wózki potraktowałeś nieco "z buta". No, ale ja tylko sobie tak marudzę.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: F-15E Tamiya 1/32

Postprzez D.Beck » niedziela, 6 grudnia 2009, 11:55

Frosty napisał(a):Pewnie się mylę, ale czy napisy na wózkach nie powinne być "USAF"? A kalka chyba pochodzi z... pocisków Hellfire :D


Nie sądziłem, że to takie ważne - poprawię.

Jaho63 napisał(a):Ja mam wrażenie, że Eagle jest wykonywany w NASA a wózki w Giełczarowie Podlaskim (wybaczcie, jeżeli taka miejscowość jest). :) A tak poważniej, to po uczcie dla oczu, jaką serwowałeś dotychczas, te wózki potraktowałeś nieco "z buta". No, ale ja tylko sobie tak marudzę.


Wózki są niezbędnym dodatkiem do "piętnastki". No cóż, z buta czy nie... Wykonane, wyglądają dobrze - przynajmniej dla mnie i kolegów którzy widzieli je na żywo. A wózki wykonano w Kielcach :mrgreen:

pozdro - Dariusz Beck
D.Beck
 

Re: F-15E Tamiya 1/32

Postprzez Jaho63 » niedziela, 6 grudnia 2009, 13:13

D.Beck napisał(a):dla mnie i kolegów którzy widzieli je na żywo

Nie zrozum mnie źle, nie jest moją ambicją "wybicie się" odrębną opinią. Tak samo jak wszyscy oglądałem Twoją robotę z podziwem. Sensu dodania wózków nie podważam. Mówię tylko, że w modelu nie dopatrzyłem się najmniejszej oznaki zmęczenia czy potraktowania czegoś ulgowo. Wózki natomiast, widzę, że nacinane linie zostawiłeś surowe, to samo z naklejanymi, imitującymi wytłoczenia panelami - mają ostre krawędzie, zostawiłeś jak uciąłeś. Również nawiewniki są nie równe, po prostu kilkanaście naklejonych skośnie paseczków polistyrenu. Podkreślam jeszcze raz, że umiejętności Twoich nie podważam, sam robię, co mogę, ale takich cudów jak Ty nie czynię. Z nie udawaną radością oglądałem postępy prac. Mam nadzieję, że nie urazi Cię szczera opinia (nawet, jeśli się mylę).
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: F-15E Tamiya 1/32

Postprzez D.Beck » niedziela, 6 grudnia 2009, 13:30

Jaho63 napisał(a):
D.Beck napisał(a):dla mnie i kolegów którzy widzieli je na żywo

Nie zrozum mnie źle, nie jest moją ambicją "wybicie się" odrębną opinią. Tak samo jak wszyscy oglądałem Twoją robotę z podziwem. Sensu dodania wózków nie podważam. Mówię tylko, że w modelu nie dopatrzyłem się najmniejszej oznaki zmęczenia czy potraktowania czegoś ulgowo. Wózki natomiast, widzę, że nacinane linie zostawiłeś surowe, to samo z naklejanymi, imitującymi wytłoczenia panelami - mają ostre krawędzie, zostawiłeś jak uciąłeś. Również nawiewniki są nie równe, po prostu kilkanaście naklejonych skośnie paseczków polistyrenu. Podkreślam jeszcze raz, że umiejętności Twoich nie podważam, sam robię, co mogę, ale takich cudów jak Ty nie czynię. Z nie udawaną radością oglądałem postępy prac. Mam nadzieję, że nie urazi Cię szczera opinia (nawet, jeśli się mylę).


To chyba ty mnie zle zrozumiałeś. Nigdy nie oburzam się na słowa krytyki. Twierdzę tylko, że w skali 1:1 nie zauważysz tych niedociągnięć. Sam wiesz, że wszelakie buby wychodzą dopiero po pomalowaniu. Przed położeniem farby wszystko jest OK, a po farbie - katastrofa. Detale są małe, a dalsza obróbka i przybrudzenie wszystko zniweluje. Tak więc głowa do góry i śledz moje prace do samego końca! Za co z góry bardzo Ci za to dziękuję.


Pozdrawiam - Dariusz Beck
D.Beck
 

Re: F-15E Tamiya 1/32

Postprzez Frosty » niedziela, 6 grudnia 2009, 13:58

D.Beck napisał(a):
Frosty napisał(a):Pewnie się mylę, ale czy napisy na wózkach nie powinne być "USAF"? A kalka chyba pochodzi z... pocisków Hellfire :D



Nie sądziłem, że to takie ważne - poprawię.


pozdro - Dariusz Beck


Nie mówię, że jakoś ważne, raczej głośno się zastanawiałem... Zwyczajnie zdawało mi się, że obsługa lotnisk to również działka USAF, ale to tylko moja dedukcja...
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: F-15E Tamiya 1/32

Postprzez D.Beck » niedziela, 6 grudnia 2009, 14:11

Frosty, szczerze mówiąc to nie wiem, ale się dowiem :oops:

Darek
D.Beck
 

Re: F-15E Tamiya 1/32

Postprzez D.Beck » czwartek, 17 grudnia 2009, 22:43

Witam po dłuższej przerwie! Dorzucam kilka fotek z budowy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pozdrawiam Dariusz Beck
D.Beck
 

Re: F-15E Tamiya 1/32

Postprzez Artur Domański » czwartek, 17 grudnia 2009, 22:52

D.Beck napisał(a):Obrazek

Dareczku, a to oponki letnie czy też zimowe ???
Super to wygląda, niecierpliwie czekam na nowe foteczki
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: F-15E Tamiya 1/32

Postprzez D.Beck » wtorek, 22 grudnia 2009, 22:43

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2010 Roku przesyłam Wszystkim życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i modelarskich uniesień


Dariusz Beck
D.Beck
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 57 gości