F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Adam » poniedziałek, 4 stycznia 2010, 15:19

Obecny stan zaawansowania to nałożone kalki na kadłub, pociągnięte lakierem bezbarwnym. Całość wygląda tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I jeszcze zdjęcie grupowe.
Obrazek
Wkrótce chcę się zabrać za pomalowanie hamulców aerodynamicznych metalizerem Model Mastera. Będę to robił pierwszy raz. Może ktoś wesprze mnie jakąś poradą praktyczną, jak to zrobić.
Na razie robię wszystko co można podwiesić pod samolotem. Wybór też mam przed sobą. Jakoś nie mogę natrafić na zdjęcie samolotu Kutyny wtedy wybór byłby jasny, a tak to będzie jakieś standatrdowe uzbrojenie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 4 stycznia 2010, 15:20

Adam napisał(a):Wkrótce chcę się zabrać za pomalowanie hamulców aerodynamicznych metalizerem Model Mastera. Będę to robił pierwszy raz. Może ktoś wesprze mnie jakąś poradą praktyczną, jak to zrobić.

A musisz to robić Model Masterem?
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Adam » poniedziałek, 4 stycznia 2010, 16:51

piotr dmitruk napisał(a):
Adam napisał(a):Wkrótce chcę się zabrać za pomalowanie hamulców aerodynamicznych metalizerem Model Mastera. Będę to robił pierwszy raz. Może ktoś wesprze mnie jakąś poradą praktyczną, jak to zrobić.

A musisz to robić Model Masterem?

Nie muszę, choć dopiero co specjalnie toto nabyłem. A czym można lepiej?
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Adam » środa, 6 stycznia 2010, 01:39

Powolutku zaczynam się brudzig. Niestey po powójnym malowaniu, bo przejścia kolowów zostały mi wytkniete to pomalowałem jeszcze raz. spowodowało to, że linie podziału nie były odpowiednio głębokie i nie wszędzie Brudzing się utrzymał :(
Moja walka z płynną materią wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jeszcze taka impresja, króra powstała po pierwszej próbie nowego programu do obróbki zdjęć (HDR)
Obrazek
Teraz postaram się postawić na nogi mój model.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Adam » sobota, 9 stycznia 2010, 13:03

Piotr nie odpowiedział na moje pytanie :( , po zrobiłem tym co miałem pod ręką. :-/

Obrazek,
ale mam teraz następne pytanie. Czym to najlepiej polerować i po jakim czasie?
Jest i dobra wiadomość JUŻ STOJĘ :mrgreen:

Obrazek
Obrazek

Pozostaje też pytanie . Co podwiesić?
Obrazek
Za oknem zamieć :P to jest szansa, że tempo produkcji trochę wzrośnie. :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez spiton » sobota, 9 stycznia 2010, 13:12

Może byś go jeszcze jakimiś olejami artystycznymi potraktował... ?
A generalnie cieszy oko ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Adam » środa, 20 stycznia 2010, 20:33

Zrobiłem delikatnego washa, trochę pobrodzingowałem. Dokleiłem parę osłon i skleiłem drabinę. Drabina będzie czarna, choć widziałem i żółtą. Trochę poeksperymentowałem z fotgrafią modelu i stan aktualny wygląda tak :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przy okazji, u mnie smugi wyszły poziome, co nato szanowne gremium. Proszę o uwagi co by tu jeszcze ...
Pozrdawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez piotr dmitruk » środa, 20 stycznia 2010, 21:56

Adam napisał(a):Piotr nie odpowiedział na moje pytanie :( , po zrobiłem tym co miałem pod ręką. :-/

ale mam teraz następne pytanie. Czym to najlepiej polerować i po jakim czasie?

Sorry, jakoś umknął mi ten wątek.
Rady trochę po niewczasie, Model Masterem też można zrobić ładną powierzchnię, ale po pierwsze jest to nieco trudniejsze, po drugie farba jest dość nietrwała i brudzi. Można pokryć to Sealerem Model Mastera lub bezbarwnym lakierem akrylowym, przy tym niestety traci się nieco metalicznego efektu. Oczywiście lakieruje się PO polerowaniu. :mrgreen: . Czyni się to miękką szmateczką, w zakamarkach można użyć pędzla. Im później polerujesz, tym lepiej, ale nawet pół godziny może wystarczyć.
Przy Model Masterach farby Alclad II to bajka: kładziesz podkład, kładziesz farbę i cieszysz się jak dziecko. Nie ma potrzeby werniksowania, a efekt metaliczny jest znacznie lepszy.

Dopiero zauważyłem, że malujesz oddzielnie osłonę kabiny. :-/ Po pierwsze, jeśli ją potem przykleisz, pozostanie wyraźna szpara, a po drugie jest duże prawdopodobieństwo, że wyjdzie Ci inny odcień koloru, zwłaszcza jeśli kadłub już zwashowałeś i brudzingowałeś.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Adam » środa, 20 stycznia 2010, 22:19

Piotrze z tą kabiną to masz rację. :oops: Na swoje usprawiedliwienie to to, że zacząłem go 29-11-2008. W między czasie nastąpiła przerwa w produkcji modeli na ponad rok. Przed tym modelem grzebałem w szmatopłatach i niektóre nawyki modelarskie zanikły :oops:
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez macio79 » środa, 5 maja 2010, 14:05

Witam,
Tak tylko nieśmiało chciałbym napisać, że do Muzeum Lotnictwa Polskiego już wkrótce trafi F-105D Thunderchief znany jako "Polish Glider" na którym fruwał maj. Kutyna (obecnie czterogwiazdkowy generał). Samolot powinien przyjechać z Duxford w połowie czerwca. Gen. Kutyna obiecał mi przekazanie materiałów w tym oryginalne zdjęcia samolotu aby przywrócić mu jego pierwotne malowanie.
Pozdrawiam i zapraszam do MLP
MM
macio79
 

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Adam » środa, 5 maja 2010, 15:23

Fantastyczna wiadomość, :mrgreen:
Czy on zostanie w Krakowie na stałe?
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Slash » środa, 5 maja 2010, 15:43

Strach było się bać, że odmalują go w jakieś inniejsze oznaczenia.
A tu taka wiadomość. Ekstra !
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości