F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Adam » niedziela, 15 listopada 2009, 02:47

Koledzy szmatopłatowcy załońcie oczy, :( przepraszam za to co tu będę pokazywał, ale wojna w Wietnamie to też mój konik.
Ten samotot należy do moich ulubionych a od czasu, kiedy zobaczyłem jego zdjęcie w czeskim Letectvi a Kosmonautika z białym orłem w koronie i i napisem POLISH GLIDER maj. Kutyny to miłość do tego samolotu jeszcze bardziej wzrosła. Co ciekawe Czesi w "tamtych" czasach puścili te zdjęcie, chyba w dziale "Technika która nie zmogła wietnamskiego narodu" (chyba tak to się nazywało) a nasza cenzura nie puściła tego zdjęcia.
Model ten zacząłem dosyć dawno, bo 29-11-2008. myślę,że ten wątek zdopinguje mnie do dalszych działań. :lol:
Model jest doposażony balachami EDUARDA, ale w planie mam tyko otwartą kabinę, reszta będzie zakryta. Może następny F 105 G, który grzecznie leży w magazynie będzie bardziej rozebrany.
A teraz parę fotek z monatażu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Frosty » niedziela, 15 listopada 2009, 11:00

Po pierwsze - gratuluję tematu! Choć to nie moja skala, to bardzo chętnie poopatrzę na tego Thuda. Ja również planuję w przyszłości zrobienie modelu maszyny, na której latał Kutyna. Nie wiem czy wiesz, ale F-105 "Polish glider" / "Yankee Air Polak" (napis po drugiej stronie samolotu) nie zaginął. Zobaczyć go można w Duxford, gdzie oczekuje na renowację.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czekam na ciąg dalszy relacji...

P.S. - Sorry za kiepską jakość zdjęć ,ale robiłem w pośpiechu - zbliżało się rozpoczęcie pokazów...
Ostatnio edytowano niedziela, 15 listopada 2009, 11:06 przez Frosty, łącznie edytowano 1 raz
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez siara1939 » niedziela, 15 listopada 2009, 11:05

Frosty napisał(a):P.S. - Sorry za kiepską jakość zdjęć ,ale robiłem w pośpiechu - zbliżało się rozpoczęcie pokazów...


OT:
....a my wszyscy czekamy na obiecane filmy z FW. ;o)
Koniec OT.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Adam » niedziela, 15 listopada 2009, 11:18

Dzięki za wsparcie. :)
Nie wiem czy dobrze ciebie zrozumiałem, że na drugiej stronie wlotu powietrza był napis "Yankee Air Polak"? Na zdjęciu które zamieściłeś dopatruję sie "Polish Glider" :?:
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Frosty » niedziela, 15 listopada 2009, 11:28

Masz racje - ja się walnąłem. Napis "Yankee Air Polak" był dodany do godła. Sorry za niedopatrzenie. Tak to jest, jak się przytacza z pamięci, a nie patrzy na fotki :)

P.S.

Siara... Filmików brak na razie bo nie miałem kiedy ich zrzucić z kamery... Zresztą jakość też nie jest porywająca. Jak tylko pojawiała się jakaś ciekawsza maszyna, to tata nie wiedział czy na nią patrzeć przez wizjer, czy własnymi oczami i w efekcie więcej się ogląda nieba niż samolotów. Tym mocniej mnie to rozbawiło, bo pamiętam jak na poczatku lat 90 ojciec dorabiał w Weekendy filmowaniem ślubów itp - i jakoś nie pamiętam, żeby miał z tym jakieś problemy.

No, ale nie zaśmiecajmy Adamowi wątku :)
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez spiton » niedziela, 15 listopada 2009, 11:41

Frosty, wrzuć lepszy skan tego schematu, i zdjęcia "polskiego szybowca' ,-))
Też lubię tą rurę, tak, że cieszę się ,że zobaczę taki fajny i wypasiony blaszyskami warsztat ,-))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Adam » niedziela, 15 listopada 2009, 11:55

Frosty napisał(a):Masz racje - ja się walnąłem. Napis "Yankee Air Polak" był dodany do godła. Sorry za niedopatrzenie. Tak to jest, jak się przytacza z pamięci, a nie patrzy na fotki :)


No, ale nie zaśmiecajmy Adamowi wątku :)


Uf kamień mi spadł z serca :)
Mnie tam nie przeszkadza :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Frosty » niedziela, 15 listopada 2009, 12:04

Problem w tym, że lepszych nie mam... Może Siara też cyknął jakąś fotkę? (ale w tym akurat przypadku raczej wątpię). Ewentualnie, jeżeli ktoś chce, to mogę podesłać na maila zdjęcie z aparatu - jest w większej rozdzielczości (tu moge max 800x600), więc da się nawet tekst pod zdjęciami przeczytać. To ostatnie niestety jest mocno rozmyte. Ale okazja zrobić nowe będzie jeszcze nie raz. Adamie - skąd zamierzasz wytrzasnąć kalki?

P.S. Mocniej wpatrzyłem się w twoje foty... Cyżby to było malowanie "pudełkowe"??
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez siara1939 » niedziela, 15 listopada 2009, 12:11

Frosty napisał(a):Może Siara też cyknął jakąś fotkę? (ale w tym akurat przypadku raczej wątpię).


Slusznie watpisz. :D
Ale samolot fajny, ze wzgledu na tej swojski akcent.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Adam » niedziela, 15 listopada 2009, 12:14

Frosty napisał(a):Problem w tym, że lepszych nie mam... Może Siara też cyknął jakąś fotkę? (ale w tym akurat przypadku raczej wątpię). Ewentualnie, jeżeli ktoś chce, to mogę podesłać na maila zdjęcie z aparatu - jest w większej rozdzielczości (tu moge max 800x600), więc da się nawet tekst pod zdjęciami przeczytać. To ostatnie niestety jest mocno rozmyte. Ale okazja zrobić nowe będzie jeszcze nie raz. Adamie - skąd zamierzasz wytrzasnąć kalki?

P.S. Mocniej wpatrzyłem się w twoje foty... Cyżby to było malowanie "pudełkowe"??

Tak producent wypuścił model w malowaniu Kutyny :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Frosty » niedziela, 15 listopada 2009, 12:16

siara1939 napisał(a):
Frosty napisał(a):Może Siara też cyknął jakąś fotkę? (ale w tym akurat przypadku raczej wątpię).


Slusznie watpisz. :D
Ale samolot fajny, ze wzgledu na tej swojski akcent.


A pamiętam, że ci go wskazywałem... Ale ty poleciałeś dalej - jeżeli dobrze pamiętam to oglądać kokpit Blenheima... Nie, zaraz nie ten hangar... Już wiem - Ju-52 :D
Ostatnio edytowano niedziela, 15 listopada 2009, 12:57 przez Frosty, łącznie edytowano 1 raz
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez siara1939 » niedziela, 15 listopada 2009, 12:26

Trzeba bedzie moze pojechac jeszcze raz do Duxford jak go skoncza i porobic dobre fotki dla wszystkich.
Zerkne na stronke muzeum, moze sie dowiem jak postepuja prace.
Frosty napisał(a):Nie, zaraz nie ten hangrar... Już wiem - Ju-52 :D

Piekna byla ta ciotka- przyznaj sam.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Frosty » niedziela, 15 listopada 2009, 13:00

siara1939 napisał(a):Piekna byla ta ciotka- przyznaj sam.


No Ba! :D

A prace to nie wiem czy aktualnie wogóle trwają. Od mojej pierwszej wizyty dwa lata temu aż do lipca nic się chyba nie zmieniło...
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez LugerOne » niedziela, 15 listopada 2009, 15:18

Prace nad F-105 na razie się nie posunęły.
Byłem ostatnio na Spitfire Day w Duxford i Thunder Kutyny stoi w proszku, tak jak go przywieźli.
LugerOne
 

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Cichociemny » niedziela, 15 listopada 2009, 22:33

Adam napisał(a):Tak producent wypuścił model w malowaniu Kutyny :mrgreen:

Niestety, o ile dobrze pamiętam, wspomniany wyżej napis "Yankee Air Polak" jest na kalkomanii w nieodpowiednim kolorze.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 133 gości